Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Świętujemy zwycięzców Nagród Premiera w dziedzinie zdrowia i badań medycznych 2023–24 | Wiadomości i artykuły

Zdjęcia grupowe laureatów Nagród Prezesa Rady Ministrów za lata 2023–2024 w dziedzinie zdrowia i badań medycznychWe wtorek 23 kwietnia 2024 r. podczas ceremonii wręczenia nagród Premier’s Awards for Health and Medical Research na lata 2023–2024 uhonorowano obiecujących liderów w dziedzinie zdrowia i badań medycznych.

Finaliści i nagrodzeni zostali wyróżnieni za wybitne wysiłki badawcze w 5 kategoriach nagród, w tym: rodzimi badacze, nauki podstawowe, usługi kliniczne, usługi zdrowotne i badania w zakresie zdrowia publicznego.

Główną nagrodę wieczoru zdobył dr Rongbin Xu z Uniwersytetu Monash, zdobywając nagrodę za wybitną doskonałość za badania nad zdrowotnym i genetycznym wpływem zmian klimatycznych.

Jego badania pozwoliły zidentyfikować problemy zdrowotne, bezbronne populacje i nowe geny dotknięte upałem, dymem z pożarów i przestrzenią zieloną, co pozwoliło opracować ukierunkowane interwencje medyczne i w zakresie zdrowia publicznego. Dr Shaw zdobył także nagrodę badacza zdrowia publicznego.

Pozostali laureaci nagród to:

  • Pani Joan Locke – Rdzenna badaczka prowadząca badania w dowolnej dziedzinie zdrowia i badań medycznych
  • Dr Sarah Garnish – Nagroda dla badacza nauk podstawowych
  • Dr Laura Ross – Nagroda Badacza Klinicznego
  • Dr Rob Mitchell – Nagroda dla badacza usług zdrowotnych

Coroczne nagrody są dostępne dla badaczy zajmujących się zdrowiem i medycyną rozpoczynających karierę zawodową lub będących w trakcie uzyskiwania stopnia doktora. Każdy zwycięzca otrzyma 5000 dolarów, a zdobywca nagrody Premier's Excellence Award łącznie 20 000 dolarów.

Nagrody zostały ustanowione przez rząd Wiktorii w 1995 roku we współpracy z Australijskim Stowarzyszeniem Badań Medycznych.

Więcej informacji na temat nagród można znaleźć na stronie Premier Awards for Health and Medical Research.

READ  Rzadkie nowotwory stanowią wyjątkowe wyzwanie