Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sydney jest drugim najpopularniejszym celem podróży na świecie według Airbnb

Australia zrobiła to ponownie z trzema miastami w pierwszej dziesiątce listy najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie.

Australia i Nowa Zelandia znacznie wyzdrowiały po covidie, a turyści chętnie je odwiedzają.

Według danych opublikowanych przez AirbnbSydney jest drugim najlepszym celem podróży na świecie w 2023 r., zaraz za nim plasuje się Melbourne na trzecim miejscu i Auckland na czwartym miejscu. Perth również po raz pierwszy pojawiło się na liście, zajmując dziewiąte miejsce.

Pierwsze miejsce zajęła położona na południu Hiszpanii Malaga.

Chcesz przesyłać strumieniowo swoje wiadomości? Flash umożliwia przesyłanie strumieniowe ponad 25 kanałów informacyjnych w jednym miejscu. Jesteś nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta jest dostępna tylko przez ograniczony czas>

Airbnb oparł swoje wyniki na liczbie wyszukiwań na swojej platformie w 2022 roku.

Drugi rok z rzędu Sydney zajął drugie miejsce, a rywalizujące miasto Melbourne awansowało z piątego na trzecie miejsce.

Jeśli chodzi o Nową Zelandię, Auckland nie jest jedynym miastem, które reprezentuje ją na całym świecie, a także malownicze Queenstown na Wyspie Południowej. W zestawieniu uplasował się na szóstym miejscu.

Bangkok w Tajlandii zajął piąte miejsce, a trzy brazylijskie miasta – Florianópolis, Porto Seguro i Salwador – odpowiednio na siódmym, ósmym i dziesiątym miejscu.

W zeszłym roku American Express Travel opublikowało dossier Lista popularnych destynacji 2023 Z Sydney zajmującym pierwszą dziesiątkę listy.

Dane zostały opracowane na podstawie liczby globalnych rezerwacji podróży dokonanych przez członków karty American Express Card w latach 2019-2022.

Inne obejmowały Florida Keys, Woodstock, Vermont w Stanach Zjednoczonych; Kopenhaga, Lizbona, Paryż, Czarnogóra i Stambuł w Europie; Plus Mexico City i oszałamiająca wyspa Yakov na Fidżi.

Lonely Planet wydało również Lista „najlepszych w podróży” Na rok 2023 zamiast prostej listy, 30 miejsc docelowych podzielono na pięć kategorii – Jedz, Ucz się, Podróżuj, Relaksuj się i Połącz.

READ  Wideo: Księżna Kate gra na pianinie z utworem Toma Walkera „For These Who Can't Be Here” podczas występu w Westminster Abbey

Na ostatniej liście znalazło się Sydney, obok Boise w Idaho, stolicy Ghany, Akry, Alaski, Albanii i Gujany w Ameryce Południowej.

Podczas gdy Sydney zyskuje wiele pochwał i uwagi, Melbourne jest równie znane ze wspaniałej sceny kulinarnej i życia nocnego, a jedną z rzeczy, które z pewnością może się pochwalić miano „najbardziej przyjaznego miasta na świecie”.

Tętniące życiem miasto znalazło się na szczycie listy „najbardziej przyjaznych miast na świecie” sporządzonej przez brytyjskiego ubezpieczyciela Williama Russella.

„Wzięliśmy w sumie 23 najczęściej odwiedzane miasta na całym świecie i uszeregowaliśmy je na podstawie powyższych czynników, aby znaleźć najbardziej przyjazne. Niektóre miasta zostały usunięte z listy, które nie miały danych opartych na każdym z naszych czynników.” badanie Czytać.

Melbourne zajął pierwsze miejsce z wynikiem 6,06 „Przyjazny wynik miasta”.

„Często nazywana jest stolicą spokoju, ponieważ mieszkańcy są znani ze swojej życzliwości” – czytamy w raporcie.

„Przyjrzeliśmy się danym dotyczącym jakości życia mieszkańców Melbourne i uzyskaliśmy 7296 punktów na 10. Według Yelp największą atrakcją Melbourne jest Queen Victoria Market z 237 recenzjami.

„Melbourne to myślące przyszłościowo, szybko rozwijające się miasto, które jest znane jako miasto otwarte, integracyjne i całkowicie konkurencyjne, a także przyjazne miejsce dla społeczności LGBTQ+, która często należy do najbardziej marginalizowanych społeczności na świecie”.

Na drugim miejscu uplasował się Paryż z oceną 5,99, przed Wiedniem (5,91), Madrytem (5,76) i Brukselą (5,6).