Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szczyt G7 w nieładzie z powodu mgły uniemożliwił lądowanie Scottowi Morrisonowi, Emmanuelowi Macronowi i innym światowym przywódcom

Londyn: Pierwsze osobiste spotkanie światowych przywódców od czasu pandemii koronawirusa pogrążyło się w chaosie, a gęsta mgła pokrywała miejsce szczytu i uniemożliwiała zejście światowych przywódców.

Premier Scott Morrison jest jednym z kilku głównych światowych liderów, którzy zakłócili swój harmonogram podróży, ponieważ lotnisko uznano za zbyt niebezpieczne dla niektórych samolotów.

Został zmuszony do lądowania w Brize Norton, na zachód od Oksfordu – pięć godzin jazdy od imprezy G7 w nadmorskim miasteczku Carbis Bay w południowo-zachodniej Anglii.

Samolot premiera Scotta Morrisona musiał wylądować w pobliżu Oksfordu, cztery godziny jazdy od ośrodka będącego gospodarzem szczytu w Kornwalii.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wybrał Kornwalię, aby zaprezentować naturalne piękno tego obszaru i ciepłe temperatury w okresie letnim, ale gęsta mgła rozprzestrzeniła się po okolicy w czwartek po południu czasu lokalnego i nadal nie rozproszyła się.

Uważa się, że prezydent USA Joe Biden, premier Kanady Justin Trudeau i premier Japonii Yoshihide Suga są jedynymi światowymi przywódcami, którzy przybyli do Kornwalii przed mgłą na lotnisku Newquay, które miało być wykorzystywane do wszystkich przylotów.

Ładowanie

Sytuacja opóźni przybycie prezydenta Francji Emmanuela Macrona, kanclerz Niemiec Angeli Merkel, Korei Południowej Moon Jae-ina i premiera Włoch Mario Draghiego.

Poszkodowani będą również przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa.

Pierwsze spotkanie światowych przywódców twarzą w twarz od początku pandemii koronawirusa w zeszłym roku. Szczyt Grupy Siedmiu ma się odbyć w piątek, sobotę i niedzielę.

READ  Prezydenckie marzenia Glenna Youngkina zostaną określone w najbliższy wtorek