Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szef australijskiego rugby Hamish McLennan zwolniony, Dan Herbert, Wiadomości, Najnowsze aktualizacje, Wallabie

Szef australijskiego rugby Hamish McLennan zwolniony, Dan Herbert, Wiadomości, Najnowsze aktualizacje, Wallabie

Prezes Australijskiego Związku Rugby Hamish McLennan został zwolniony w niedzielny wieczór, gdy związki stanowe w dalszym ciągu toczą walkę o plany znacznej centralizacji sportu.

McLennan odrzucił wezwanie sześciu związków zawodowych rebeliantów do rezygnacji w niedzielę do godziny 17:00, zanim nadzwyczajne zgromadzenie ogólne zagłosowało za jego wyjściem.

Biznesmena natychmiast zastąpi były Wallaby Dan Herbert, a McLennan zdecyduje się całkowicie opuścić zarząd, zamiast pozostać na stanowisku dyrektora.

Jest to zgodne z planem Rugby Australia mającym na celu centralizację struktury sportu po porażce w Pucharze Świata, w ramach którego Rugby Australia utworzyło ujednolicony program o wysokiej wydajności i skutecznie przejęło odpowiedzialność za funkcje komercyjne swoich franczyz Super Rugby.

Hamish McLennan zrezygnował z członkostwa w zarządzie Australijskiego Związku Rugby po przegranej w głosowaniu za pozostaniem na stanowisku przewodniczącego.Źródło: News Corp Australia

New South Wales Rugby i Rugby Victoria poparły ten plan, podobnie jak Western Powerhouses Andrew i Nicola Forrest.

Jednak plan był szeroko krytykowany, a także MacLennana i jego oceny. Wśród krytyki kierowanej pod adresem McLennana był jego „wybór kapitana” Eddiego Jonesa na trenera Wallabies, który zastąpił Dave’a Renniego na kilka miesięcy przed mistrzostwami świata w 2023 roku.

Herbert, nowy prezes Rugby Australia, był zawodnikiem drużyny Wallabies, który wystąpił w 67 występach i odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Australii w Pucharze Świata w Rugby w 1999 r., a także zasłynął ze swojej roli jednego z najlepszych środkowych na świecie.

Po przejściu na emeryturę Herbert był związany z drużynami Queensland Reds i Queensland Rugby Union, a następnie objął stanowiska handlowe w marce odzieży sportowej Skins, a obecnie jest dyrektorem generalnym firmy SSKB świadczącej usługi w zakresie nieruchomości. Przez trzy lata był członkiem Zarządu Rugby Australia.

W publicznym oświadczeniu zarządu czytamy: „Zarząd uważa, że ​​doświadczenie Herberta idealnie nadaje się do kierowania rozwojem gry w rugby kobiet i mężczyzn od poziomu podstawowego do poziomu elitarnego. Ponadto jest on dobrze przygotowany do kierowania ciągłym zaangażowaniem Zarządu Jest to spójne ze strategią australijskiego rugby polegającą na ujednoliceniu gry w całym kraju.

READ  John B. Hallock 1947-2021 | Wiadomości, sport, praca

„Dla Australijskiej Rady Rugby, współpracującej ze swoimi związkami członkowskimi, nigdy nie było tak ważne, aby połączyć siły i wdrożyć tak potrzebną reformę spójnego, wydajnego systemu oraz wywiązać się z podjętych zobowiązań” – powiedział Herbert w oświadczenie. , w tym inwestowanie w społeczność i rugby kobiet.

„Australia będzie gospodarzem brytyjskiego i irlandzkiego Lions Tour w 2025 r., Pucharu Świata w Rugby Mężczyzn w 2027 r., Pucharu Świata w Rugby Kobiet w 2029 r. i Igrzysk Olimpijskich w 2032 r. Reforma, którą obecnie realizujemy, zwiększy konkurencyjność naszych drużyn narodowych, a także budowanie głębszego zaangażowania ze społecznością rugby i fanami na całym świecie”.

„Zauważamy, że różne stowarzyszenia członkowskie nie sprzeciwiają się propozycjom centralizacji Rugby Australia i nadal angażują się we wspieranie dostosowania o wysokiej wydajności”.

Wielki Wallabies Daniel Herbert zostanie nowym prezydentem Rugby Australia.Źródło: dostawca

McLennan otrzymał w piątek potępiający list wotum nieufności od związków stanowych Queensland, ACT, WA, SA, Tasmania i Terytorium Północne.

„Nie wierzymy, że pan McLennan działał w najlepszym interesie naszej gry” – napisała. „Nie mamy już zaufania do jego przywództwa ani kierunku, w jakim obiera rugby w Australii”.

„Ponadto uważamy, że pan McLennan działał poza zakresem swojej roli dyrektora i wywarł nadmierny wpływ na działalność i kierownictwo Rugby Australia.

„To nie jest najlepsza praktyka zarządzania, jakiej oczekujemy od liderów w naszej grze”.

„W tej prośbie nie chodzi o sprzeciw wobec propozycji centralizacji Rugby Australia – nadal jesteśmy zaangażowani we wspieranie dostosowania o wysokiej wydajności” – dodała.

Dodał: „Zamiast tego jest to kwestia głębokiego zaniepokojenia występem pana McLennana na stanowisku przewodniczącego oraz szkodami dla gry spowodowanymi przez jego występ”.