Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szef Pentagonu w szpitalu przekazuje obowiązki swojemu zastępcy

Szef Pentagonu w szpitalu przekazuje obowiązki swojemu zastępcy

Rzecznik Pentagonu Pat Ryder powiedział w oświadczeniu, że zastępca sekretarza obrony Kathleen Hicks „przyjęła swoje obowiązki i zadania” na krótko przed godziną 17:00 (22:00 GMT), dodając, że Biały Dom i Kongres zostały poinformowane.

Austin „został przyjęty na oddział intensywnej terapii w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda w celu zapewnienia mu opieki wspomagającej i ścisłego monitorowania” – oznajmił Pentagon w późniejszym oświadczeniu, cytując swoich lekarzy.

Ostatni alarm zdrowotny pojawił się kilka tygodni po tym, jak odkryto, że 70-letni Austin utrzymywał w tajemnicy swój poprzedni pobyt w szpitalu i nie poinformował od razu prezydenta USA Joe Bidena o diagnozie raka, co wywołało krytykę w czasie, gdy Stany Zjednoczone stoją w obliczu kryzysów na Bliskim Wschodzie. Wschód i Ukraina.

Austin praktycznie zniknął z oczu opinii publicznej w związku z leczeniem raka prostaty w grudniu i ponownie w styczniu po komplikacjach związanych z zabiegiem.

Tym razem opinię publiczną zaalarmowano około dwie godziny po tym, jak trafił do szpitala w niedzielne popołudnie.

Ryder w poprzednim oświadczeniu powiedział, że Austin „został zabrany przez ochroniarza” do szpitala.

Ryder początkowo zauważył, że Sekretarz Obrony zabrał ze sobą tajne systemy łączności i zachowa „funkcje i obowiązki swojego biura”.

Jednak ogłoszenie, że zamiast tego Hicks przejmie obowiązki, nadeszło dopiero kilka godzin później.

„W tej chwili nie jest jasne, jak długo sekretarz Austin pozostanie w szpitalu” – głosi najnowsze oświadczenie przypisywane dr Johnowi Maddoxowi i dr Gregory’emu Chesnuttowi z Narodowego Wojskowego Centrum Medycznego im. Waltera Reeda w Maryland.

„Nie oczekuje się, że obecny problem z pęcherzem wpłynie na jego oczekiwany powrót do zdrowia. Rokowania w sprawie raka pozostają doskonałe”.

– Niski profil –

Austin przeprosił w tym miesiącu po ostrej krytyce politycznej za utrzymywanie w tajemnicy dawnego szpitala.

„Powinienem był powiedzieć prezydentowi o mojej diagnozie raka” – powiedział reporterom 1 lutego.

READ  Sajid Javid i Rishi Sunak rezygnują, doprowadzając konserwatywny rząd Borisa Johnsona w Wielkiej Brytanii do kryzysu.

Powiedział, że w tamtym czasie wciąż dochodził do siebie, cierpiał na ból nóg i poruszał się po Pentagonie wózkiem golfowym.

Niezapowiedziana nieobecność – oprócz obecnego pobytu w szpitalu – ma miejsce w czasie, gdy Stany Zjednoczone stoją w obliczu narastającego kryzysu na Bliskim Wschodzie, a siły amerykańskie w Iraku i Syrii stają w obliczu niemal codziennych ataków odwetowych ze strony bojowników wspieranych przez Iran. Niezachwiane poparcie Waszyngtonu dla Izraela.

Najwyższy urzędnik obrony USA jest także kluczową postacią w staraniach administracji Bidena o utrzymanie wsparcia dla walki Ukrainy z rosyjską inwazją, po tym jak republikańscy członkowie Kongresu odmawiają zatwierdzenia nowego finansowania pomocy wojskowej dla Kijowa.

Wielu republikańskich prawodawców wzywało już wcześniej do zwolnienia Austina, ale Biden, ubolewając nad błędną oceną sekretarza obrony, powiedział, że nadal ma zaufanie do swojego sekretarza obrony.

Austin zyskał reputację w dużej mierze apolitycznego urzędnika państwowego, który najlepiej czuł się w siłach amerykańskich.

Imponujący, ma ponad sześć stóp wzrostu i jest osobą bardzo prywatną, która unika światła reflektorów, co, jego zdaniem, odegrało rolę w jego decyzji o utrzymaniu w tajemnicy diagnozy raka.

Przyznał jednak, że „przyjęcie tego rodzaju pracy oznacza utratę części prywatności, której większość z nas oczekuje. Amerykanie mają prawo wiedzieć, czy ich przywódcy borykają się z problemami zdrowotnymi, które mogą, nawet tymczasowo, wpłynąć na ich zdolność do wykonywania obowiązków. ” „

bur-st/leg/pbt