Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szefowa Fundacji Praw Zwierząt opisuje „króliczą kawiarnię” jako „salę tortur”

Szefowa Fundacji Praw Zwierząt opisuje „króliczą kawiarnię” jako „salę tortur”

Kawiarnia, w której można zjeść obiad z futrzastymi przyjaciółmi, wywołała kontrowersje wśród organizacji praw zwierząt po tym, jak ich szef twierdził, że jej właściciel wykorzystuje króliki dla pieniędzy.

„Bez względu na to, jak bardzo jest wypolerowany, nadal jest salą tortur dla zwierząt, które zamarły ze strachu” – powiedziała Leila Hadzimuratovich, prezes Rabbit World Foundation.

Kawiarnia to jedno z „Interaktywnych doświadczeń klienta” stworzonych przez JoyGrab. Założyciel firmy, 23-letni Kevin Groshkowski, powiedział, że wyskakująca kawiarnia pełna króliczków była jedną z jego pierwszych koncepcji. Pobiera 25 dolarów za godzinę, aby cieszyć się towarzystwem swoich futrzastych kumpli.

„Mogą dostać napoje, kawę i herbatę i mogą pogłaskać króliki” – powiedział Grochkovsky. „Celem tego wydarzenia jest edukacja ludzi na temat adopcji królików i znalezienie wielu domów dla królików”.

Powiedział, że tysiące ludzi odwiedziło sklep, a 10 królików, które zostały uratowane ze schronisk dla zwierząt w Los Angeles, zostało adoptowanych. Jednak organizacje takie jak Hadzimuratovic i Los Angeles Rabbit Foundation.

„Tu nie chodzi o niego. To nie tak”, powiedziała Michelle Kelly, prezes Los Angeles Rabbit Foundation. „Chodzi o króliki. Musi znaleźć sposób na zarabianie pieniędzy, który nie wykorzystuje królików”.

LA Animal Services poinformowało, że monitoruje kawiarnię i bada zarzuty. Pozwolenie na sklep zoologiczny zatwierdzone i ostatnio sprawdzane tydzień temu.

Grochkovsky powiedział, że żaden z królików nie został ranny ani nie umarł. Ma nadzieję, że rozszerzy swoją koncepcję kawiarni z króliczkami o bezpłatne pokazy sztuki społeczności i wieczory filmowe.

READ  „Baymax”: spin-off „Big Hero 6” czyni nadmuchiwanego robota medycznego bohaterem