Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szkoła Filmowa FSU przyłącza się do Sojuszu Zielonych Szkół Filmowych

Szkoła Filmowa FSU przyłącza się do Sojuszu Zielonych Szkół Filmowych

Stowarzyszenie Zielonych Szkół Filmowych, zrzeszające prestiżowe szkoły filmowe z całego kraju, angażuje się w poszukiwanie zrównoważonych i ekologicznych metod produkcji filmowej. (film o NFL)

the Wyższa Szkoła Sztuki Filmowej Na Florida State University został członkiem Stowarzyszenie Zielonych Szkół Filmowych. Celem tej organizacji jest włączanie ogólnobranżowych praktyk zrównoważonej produkcji do programów szkół filmowych.

Sojusz, w którego skład wchodzą prestiżowe szkoły filmowe z całego kraju, dąży do znalezienia zrównoważonych i ekologicznych metod produkcji filmowej. Koncentruje się na konkretnych działaniach mających na celu zmniejszenie wpływu produkcji fizycznej na środowisko, dzielenie się najlepszymi praktykami i promowanie zrównoważonych inicjatyw w szkołach członkowskich.

„FSU Film z dumą współpracuje z instytucjami takimi jak Amerykański Instytut Filmowy (AFI), Uniwersytet Nowojorski (NYU), Columbia i Sundance w naszym zaangażowaniu w praktyki zrównoważonej produkcji” – powiedział Greg Marks, reżyser-rezydent i reżyser w koledżu. „Cieszymy się, że możemy zapewnić naszym studentom lepszą pozycję do pracy na nowo utworzonych ścieżkach kariery związanych ze zrównoważonym rozwojem”.

Studenci BFA 2025, Finley Stine i Keith Cohen, podkreślili potrzebę stosowania odpowiednich i przyjaznych dla środowiska praktyk na planach filmowych.

„Ludzie nie wyrzucają na wpół zużytych plastikowych butelek na plany filmowe, ponieważ uważają, że jest to dobre dla środowiska” – stwierdziła Stein. „Robią to, ponieważ podczas kręcenia filmu trzeba pomyśleć o milionach rzeczy, a odpowiedzialność za środowisko nieczęsto znajduje się na szczycie tej listy”.

„Rozwiązaniem nie jest karcenie ludzi za dokonanie właściwego wyboru” – powiedział Cohen – „ale stworzenie systemów, które sprawią, że odpowiedzialny wybór będzie właściwy”.

Paige Roberts, przewodnicząca ds. rekrutacji w College of Motion Picture Arts na Uniwersytecie Stanowym Florydy, stwierdziła, że ​​jest podekscytowana dołączeniem do stowarzyszenia Green Film School Alliance.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się informacją, że jesteśmy teraz częścią stowarzyszenia Green Film Schools Alliance” – powiedział Roberts. „Sojusz ten opiera się na konkretnych działaniach mających na celu zmniejszenie wpływu produkcji fizycznej na środowisko, chęci dzielenia się najlepszymi praktykami i zobowiązaniu do promowania zrównoważonych inicjatyw w swoich szkołach. Wielu członków kadry BFA i klas młodszych to popiera”.