Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szpital na Fidżi został zamknięty, personel szpitala i pacjenci są poddawani kwarantannie po śmierci COVID-19 po raz trzeci

Główny szpital w Lautoka na Fidżi został zamknięty dla publiczności, a cały szpital – w tym pacjenci i ponad 400 personelu medycznego – W zamknięciu.

Personel, który opuścił już szpital Lautoka, został wezwany z powrotem i znajduje się teraz w kwarantannie do czasu wykonania dalszych testów.

W czwartek rząd Fidżi potwierdził cztery nowe przypadki COVID-19. Jeden z przypadków pochodzi z kwarantanny na granicy, a pozostałe trzy to przypadki lokalne.

Pojawia się po śmierci 53-letniego mężczyzny – i jednym z ostatnich przypadków COVID-19 na Fidżi – w szpitalu Lautoka podczas zarażenia się wirusem.

Podejrzewa się również, że mężczyzna jest źródłem zakażenia dla dwóch lekarzy w szpitalu, u których wykryto wirusa.

Jego śmierć jest trzecią na Fidżi od wirusa i pierwszą związaną z lokalną transmisją.

Rząd powiedział, że testy wykluczyły naruszenie oddziału izolacyjnego szpitala Lautoka po tym, jak wszyscy pracownicy zwrócili negatywne wyniki testu COVID-19.

Stały sekretarz Departamentu Zdrowia i Usług Medycznych, James Fong, powiedział, że testy wykazały, że społeczność była najbardziej prawdopodobnym źródłem wybuchu epidemii w szpitalu Lautoka.

„Ponieważ nasza zdolność do testowania stale rośnie, będziemy mądrzejsi w testowaniu wszystkich mieszkańców Fidżi z objawami podobnymi do COVID, niezależnie od ich związku z obecnymi pacjentami” – powiedział podczas konferencji medialnej na żywo.

„To naprawdę przerażające”.

Personel szpitala i pacjenci w Lautoka zostali poproszeni o izolowanie członków rodziny i przyjaciół bez ostrzeżenia.

Dla Satendry Chand, której żona była chora w szpitalu, rozstanie z nią było trudne.

Pan Chand, który cierpi na cukrzycę i problemy z sercem, polega na opiece, jaką zapewnia jego żona. Teraz mówi, że „nie ma wyboru” i musi się dostosować.

Ładowanie

„Jestem chory, nie mogę gotować, bo jestem chory w sercu. To ona się mną opiekowała, nawet ja nie wiem, którą tabletkę wziąć”.

Jimima Li-Luo w lokalnym stanie Lautoka w stanie Georgia ma obawy co do tego, co blokada będzie oznaczać dla społeczności.

„To naprawdę przerażające. Widzę, że jest bardzo dziwne. Spodziewamy się czegoś w rodzaju całkowitego zamknięcia” – powiedziała.

„W tej chwili na Lautoce wszystko jest beznadziejne i wszystko, co musisz zrobić, to po prostu dotknąć i iść dalej”.

Potrzebna ofiara

Aby sprostać potrzebom pacjentów niezakażonych COVID, dr Fung zapowiedział, że w Lautoce powstanie szpital polowy bez COVID o pojemności 150 łóżek.

„Planujemy otworzyć to w ciągu 48 godzin, aby zająć się pacjentami z uleczalnymi chorobami w ciągu 21 dni” – powiedział.

Obecnie wszystkie usługi medyczne w szpitalu Lautoka zostały przekierowane do sieci szpitali dyżurnych w Baba Club i Sigatoka, a także Bungas i Kamikame Health Centres na Lautoce.

Ashank Naidu, lekarz mieszkający w Sigatoce, 90 kilometrów na południe od Lautoki, powiedział, że spodziewa się już zalewu ludzi, ponieważ wielu ludzi boi się odwiedzać szpitale publiczne.

Powiedział: „Wśród ludzi panuje strach, że jeśli pójdą do publicznych szpitali, a ktoś będzie siedział obok pacjenta z koronawirusem, który nie został zaszczepiony, to może zarazić się wirusem”.

Dr Naidoo ma wielu przyjaciół i kolegów, którzy zostali zamknięci w szpitalu Lautoka.

„Jest kilka samotnych matek, tatusiów i ojców, którzy mieli tylko kilka sekund, aby pomachać do swoich bliskich w domu. Kiedyś słyszałem, że nie mają szans na żadne przygotowania”.

Mieszkaniec Lautoki, Angel Ray, powiedział, że miejscowi się boją.

Powiedziała, że ​​w mieście były długie kolejki ludzi czekających na szczepionkę COVID-19.

„my [are] Oczekujące kolejki na publiczność [to clear] Zanim rzeczywiście będziemy mogli iść [and get vaccinated]Powiedziała.

Prezes Rotary Club of Lautoka, Crystal Bouchard, powiedział, że zapotrzebowanie na pomoc i żywność podczas kryzysu związanego z koronawirusem jest wysokie.

„Wydaliśmy do 1000 paczek żywnościowych w Lautoka West Division i naszym klubie oraz we współpracy z innymi klubami” – powiedziała.

„Tak więc w ciągu ostatniego roku rozprzestrzenił się tu koronawirus, mogliśmy uzyskać pomoc zdrowotną dla osób, które często są zablokowane lub utknęły w martwym punkcie z powodu braku gotówki. Osoby z przyzwoitą pracą i turystyką nie mają teraz nic.

Rząd Fidżi ogłosił również, że plany awaryjne zostały opracowane dla szeregu scenariuszy, w tym potrzeby zwiększenia zdolności w przypadku dodatkowych przypadków społecznych występujących w szpitalu i poza nim.

Jednak dr Fong poradził społeczności, aby wykonała swoją część i przystąpiła do testu.

„To niszczycielski wirus i, jak powiedzieliśmy, nigdy nie jest bezlitosny, nawet najmniejszy błąd lub pomyłka”.

READ  Pod koniec naciśnij na wydanie Dubai Princess Latifa po nakręceniu członka rodziny królewskiej „niewoli” na Islandii