Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szpital na Fidżi został zamknięty, personel szpitala i pacjenci są poddawani kwarantannie po śmierci COVID-19 po raz trzeci

Główny szpital w Lautoka na Fidżi został zamknięty dla publiczności, a cały szpital – w tym pacjenci i ponad 400 personelu medycznego – W zamknięciu.

Personel, który opuścił już szpital Lautoka, został wezwany z powrotem i znajduje się teraz w kwarantannie do czasu wykonania dalszych testów.

W czwartek rząd Fidżi potwierdził cztery nowe przypadki COVID-19. Jeden z przypadków pochodzi z kwarantanny na granicy, a pozostałe trzy to przypadki lokalne.

Pojawia się po śmierci 53-letniego mężczyzny – i jednym z ostatnich przypadków COVID-19 na Fidżi – w szpitalu Lautoka podczas zarażenia się wirusem.

Podejrzewa się również, że mężczyzna jest źródłem zakażenia dla dwóch lekarzy w szpitalu, u których wykryto wirusa.

Jego śmierć jest trzecią na Fidżi od wirusa i pierwszą związaną z lokalną transmisją.

Rząd powiedział, że testy wykluczyły naruszenie oddziału izolacyjnego szpitala Lautoka po tym, jak wszyscy pracownicy zwrócili negatywne wyniki testu COVID-19.

Stały sekretarz Departamentu Zdrowia i Usług Medycznych, James Fong, powiedział, że testy wykazały, że społeczność była najbardziej prawdopodobnym źródłem wybuchu epidemii w szpitalu Lautoka.

„Ponieważ nasza zdolność do testowania stale rośnie, będziemy mądrzejsi w testowaniu wszystkich mieszkańców Fidżi z objawami podobnymi do COVID, niezależnie od ich związku z obecnymi pacjentami” – powiedział podczas konferencji medialnej na żywo.

„To naprawdę przerażające”.

Personel szpitala i pacjenci w Lautoka zostali poproszeni o izolowanie członków rodziny i przyjaciół bez ostrzeżenia.

Dla Satendry Chand, której żona była chora w szpitalu, rozstanie z nią było trudne.

Pan Chand, który cierpi na cukrzycę i problemy z sercem, polega na opiece, jaką zapewnia jego żona. Teraz mówi, że „nie ma wyboru” i musi się dostosować.

READ  Wiedeń odzyskuje tytuł najbardziej przyjaznego miasta na świecie | Austria

Ładowanie

„Jestem chory, nie mogę gotować, bo jestem chory w sercu. To ona się mną opiekowała, nawet ja nie wiem, którą tabletkę wziąć”.

Jimima Li-Luo w lokalnym stanie Lautoka w stanie Georgia ma obawy co do tego, co blokada będzie oznaczać dla społeczności.

„To naprawdę przerażające. Widzę, że jest bardzo dziwne. Spodziewamy się czegoś w rodzaju całkowitego zamknięcia” – powiedziała.

„W tej chwili na Lautoce wszystko jest beznadziejne i wszystko, co musisz zrobić, to po prostu dotknąć i iść dalej”.

Potrzebna ofiara

Aby sprostać potrzebom pacjentów niezakażonych COVID, dr Fung zapowiedział, że w Lautoce powstanie szpital polowy bez COVID o pojemności 150 łóżek.

„Planujemy otworzyć to w ciągu 48 godzin, aby zająć się pacjentami z uleczalnymi chorobami w ciągu 21 dni” – powiedział.

Obecnie wszystkie usługi medyczne w szpitalu Lautoka zostały przekierowane do sieci szpitali dyżurnych w Baba Club i Sigatoka, a także Bungas i Kamikame Health Centres na Lautoce.

Ashank Naidu, lekarz mieszkający w Sigatoce, 90 kilometrów na południe od Lautoki, powiedział, że spodziewa się już zalewu ludzi, ponieważ wielu ludzi boi się odwiedzać szpitale publiczne.

Powiedział: „Wśród ludzi panuje strach, że jeśli pójdą do publicznych szpitali, a ktoś będzie siedział obok pacjenta z koronawirusem, który nie został zaszczepiony, to może zarazić się wirusem”.

Dr Naidoo ma wielu przyjaciół i kolegów, którzy zostali zamknięci w szpitalu Lautoka.

„Jest kilka samotnych matek, tatusiów i ojców, którzy mieli tylko kilka sekund, aby pomachać do swoich bliskich w domu. Kiedyś słyszałem, że nie mają szans na żadne przygotowania”.

Mieszkaniec Lautoki, Angel Ray, powiedział, że miejscowi się boją.

READ  Niemcy nakładają ograniczenia na COVID-19 na osoby nieszczepione, proponują szczepienia mandatowe

Powiedziała, że ​​w mieście były długie kolejki ludzi czekających na szczepionkę COVID-19.

„my [are] Oczekujące kolejki na publiczność [to clear] Zanim rzeczywiście będziemy mogli iść [and get vaccinated]Powiedziała.

Prezes Rotary Club of Lautoka, Crystal Bouchard, powiedział, że zapotrzebowanie na pomoc i żywność podczas kryzysu związanego z koronawirusem jest wysokie.

„Wydaliśmy do 1000 paczek żywnościowych w Lautoka West Division i naszym klubie oraz we współpracy z innymi klubami” – powiedziała.

„Tak więc w ciągu ostatniego roku rozprzestrzenił się tu koronawirus, mogliśmy uzyskać pomoc zdrowotną dla osób, które często są zablokowane lub utknęły w martwym punkcie z powodu braku gotówki. Osoby z przyzwoitą pracą i turystyką nie mają teraz nic.

Rząd Fidżi ogłosił również, że plany awaryjne zostały opracowane dla szeregu scenariuszy, w tym potrzeby zwiększenia zdolności w przypadku dodatkowych przypadków społecznych występujących w szpitalu i poza nim.

Jednak dr Fong poradził społeczności, aby wykonała swoją część i przystąpiła do testu.

„To niszczycielski wirus i, jak powiedzieliśmy, nigdy nie jest bezlitosny, nawet najmniejszy błąd lub pomyłka”.