Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Twitter wyłącza konta, próbując uniknąć zakazu Trumpa

San Francisco: W tym tygodniu Twitter zawiesił kilka kont utworzonych w celu udostępniania danych z nowej części strony internetowej byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, twierdząc, że naruszył zasady dotyczące uchylania się od zakazu kont.

Trump został wyrzucony z Twittera, ponieważ miał ponad 88 milionów obserwujących i kilka innych platform mediów społecznościowych po śmiertelnym oblężeniu Kapitolu 6 stycznia przez jego zwolenników.

Donald Trump został odcięty od internetu z powodu wielokrotnych naruszeń wytycznych dotyczących mediów społecznościowych. Przypisuj mu:AP

We wtorek na stronie Trumpa została dodana strona zatytułowana „Z biurka Donalda J. Trumpa”, na której publikuje wiadomości, którymi jego fani mogą się dzielić na Twitterze i Facebooku.

Rzecznik Twittera powiedział w oświadczeniu: „Zgodnie z naszymi zasadami dotyczącymi unikania blokowania podejmiemy działania egzekwujące na kontach, które najwyraźniej mają na celu zastąpienie lub promowanie treści powiązanych z zawieszonym kontem”.

Przedstawiciel Trumpa powiedział, że nie ma nic wspólnego z zawieszonymi kontami, które obejmowały DJTDesk, DJTrumpDesk, DeskofDJT i @ DeskOfTrump1.

Ładowanie

Twitter, który powiedział, że jego zakaz dla Trumpa jest trwały, nawet jeśli będzie ubiegał się o nowe stanowisko, powiedział, że użytkownicy mogą udostępniać treści ze strony Trumpa, o ile nie jest to sprzeczne z zasadami unikania zakazów.

W środę rada nadzorcza Facebook Inc. poparła zawieszenie Trumpa na Facebooku, ale stwierdziła, że ​​firma nie powinna była robić tego w nieskończoność. Zarząd dał Facebookowi sześć miesięcy na ustalenie właściwej odpowiedzi.

Jeden z jego doradców powiedział, że Trump zamierza uruchomić własną platformę mediów społecznościowych.

READ  „Bardzo ostry” pożar w południowym Tajwanie zabił 46 osób i trafił do szpitala dziesiątki