Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ta kobieta stworzyła system sztucznej inteligencji do monitorowania kupy swojego kota

Inżynier oprogramowania spędził dwa lata na projektowaniu systemu uczenia maszynowego do rejestrowania nawyków wypróżniania swojego kota, który obejmował czujniki, kamerę na podczerwień, Raspberry Pi i około 50 000 zdjęć kocich odchodów. Inżynier, youtuber, który odwiedza Estefanni, opublikował wiadomość wideo W tym tygodniu dołączyła do swojego kanału, szczegółowo opisując proces tworzenia systemu sztucznej inteligencji po tym, jak dowiedziała się, że jej kot, Teddy, jadł plastik. Właścicielka kota chciała mieć sposób na monitorowanie harmonogramu defekacji swojego kota, aby sprawdzić, czy ma zaparcia.

Estefanni rozpoczyna swój 6-minutowy film od desperackiej prośby, którą zna większość właścicieli kotów, i wywołuje pragnienie, by zrobić dla swojego kota wszystko, co najlepsze w nadziei, że znów cię pokocha (nawet jeśli tylko trochę). Rozpoczęła swój projekt od napisania skryptu w Pythonie i ustawienia czujników nad kuwetą, aby wiedzieć, kiedy Teddy poszedł do łazienki. Tyle że to nie tylko Teddy korzysta z kuwety – Teddy ma swojego kota o imieniu Luna, który korzysta z tej samej kuwety. Aby odróżnić dwa koty, Stephanie wykorzystała scenariusz fotograficzny, a także ustawiła kamerę ze światłem podczerwonym skierowanym na kuwetę. Następnie zrobiła tysiące zdjęć swoich kotów wypróżniających się i wprowadziła je do systemu uczenia maszynowego, aby mógł odróżnić Teddy’ego od Luny.

Ostatnim krokiem było sprawdzenie, czy koty idą pierwszy czy drugi. Stephanie przechodzi na stronę internetową, która wysyła obrazy na serwer, który dokonuje przewidywań na podstawie danych, takich jak czas przebywania Teddy’ego w koszu. Następnie serwer wysyła właścicielowi kota swoją prognozę, który kot korzysta z łazienki i czy chodzi o mocz czy kał. W ten sposób Stephanie może wiedzieć, czy wypróżnienia Teddy’ego są zdrowe, czy też ma zaparcia z powodu destrukcyjnego nawyku plastycznego.

READ  Trendy technologiczne wpływające na elastyczne nawyki pracy

System AI kocia kupy z pewnością emituje wibracje robota Rick i Morty Butter. „Czy stworzyłem sztuczną inteligencję, której jedynym celem w życiu jest obserwowanie kupy mojego kota?” – pyta Stephanie w filmie. „Pójdziesz za mną, kiedy maszyny się podniosą?” Inżynier oprogramowania powinien być dobry, o ile służy prawdziwym potentatom; koty.