Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tajfuny uderzyły w chińskie miasta Wuhan i Shenzhen, zabijając 12 osób i raniąc setki.

Dwa tajfuny uderzyły w miasto Wuhan w środkowych Chinach i miasto we wschodniej prowincji Jiangsu, zabijając 12 osób i raniąc setki, niszcząc domy i posiadłości.

Oficjalna agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że ​​w Wuhan w prowincji Hubei zginęło osiem osób, a 280 zostało rannych po tajfunie, który przetoczył się w piątek o godzinie 20:39 w dystrykcie Qaidian.

Dodał, że cyklon zniszczył 27 domów i 130 domów, oprócz dwóch żurawi wieżowych i 8000 metrów kwadratowych szop na placach budowy.

Mieszkaniec miasta napisał w chińskiej aplikacji Weibo: „Dorastałem w Wuhan i nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego”.

„Ostatnio była bardzo ciężka pogoda”.

Zniszczenie po huraganie
O tej porze roku w region często uderzały huragany.(

Reuters przez cnsphoto

)

Kolejny tajfun uderzył w miasto Shengzi w podatnej na tajfun prowincji Jiangsu, zabijając cztery osoby i raniąc 149 innych, powiedział Xinhua.

Funkcjonariusze straży pożarnej powiedzieli, że wiatry uszkodziły instalacje elektryczne i zburzyły kilka fabryk.

Tajfuny często uderzają w Jiangsu późną wiosną i wczesnym latem.

Metal owinięty wokół drzewa po huraganie
Burza wpłynęła na instalacje elektryczne.(

Reuters przez cnsphoto

)

Chińskie centrum handlowe Szanghaju, 100 kilometrów od Suzhou, nawiedziły silne burze, które skłoniły meteorologów do wprowadzenia stanu alarmu.

Poważniejsze burze spodziewane są w Szanghaju i innych częściach regionu delty rzeki Jangcy w sobotę, podała prognoza pogody stanu.

Jia Xiaolong, urzędnik prognostyczny, powiedział dziennikarzom pod koniec kwietnia, że ​​w wyniku zmian klimatycznych Chiny stoją w obliczu trudniejszych warunków pogodowych, dodając, że w nadchodzących latach spodziewany jest wzrost ryzyka katastrof, takich jak fale upałów i powodzie.

Reuters

READ  Sprzątacz w niedozwolonym miejscu może zostać oskarżony po ataku tygrysa na amerykańskie zoo