Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tajwan zgłosił trzeci przypadek małpiej ospy

Tajwan zgłosił trzeci przypadek małpiej ospy

6 (CNA) Tajwan w sobotę zgłosił swój trzeci przypadek małpiej ospy, mówiąc, że był to importowany przypadek mężczyzny w wieku 20 lat, według Centers for Disease Control (CDC).

Pacjent, który mieszka w północnym Tajwanie, wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lipca, zanim we wtorek wrócił do Tajwanu, powiedział zastępca dyrektora generalnego CDC Chuang Jin-hsiang (莊人祥).

Powiedział, że zarażony mężczyzna zaczął wykazywać objawy, takie jak obrzęk węzłów chłonnych, gorączka, ból pleców i wysypka, w środę i następnego dnia udał się do szpitala na testy, dodając, że test wyszedł pozytywnie na małpią ospę. Sobota.

Powiedział, że pacjent był izolowany i leczony w szpitalu.

Według Chuanga dwie inne osoby, które mieszkały z zarażonym mężczyzną w Stanach Zjednoczonych i wróciły z nim na Tajwan, zostały sklasyfikowane jako osoby z bliskimi osobami o wysokim ryzyku zarażenia się chorobą.

Zhuang powiedział, że dwie osoby, które były w bliskim kontakcie, nie wykazały żadnych objawów żadnych objawów, ale lokalne władze ds. Zdrowia monitorowały ich uważnie do 23 sierpnia.

Ponadto Chuang powiedział, że CDC wymieniło osoby, które podróżowały z zarażonym mężczyzną i siedziały obok niego podczas lotu, jako osoby o średnim ryzyku zarażenia się chorobą i poprosiło ich o monitorowanie stanu zdrowia do 23 sierpnia.

Tajwan zgłosił swój pierwszy przypadek małpiej ospy 24 czerwca, a drugi 12 lipca. Oba były importowane, jeden wrócił do Tajwanu z Niemiec, a drugi wrócił ze Stanów Zjednoczonych.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oficjalnie sklasyfikowało ospę małp jako chorobę zakaźną kategorii 2 w dniu 23 czerwca, w świetle trwającej globalnej epidemii. Oznaczenie oznacza, że ​​lekarze są teraz zobowiązani do zgłaszania potwierdzonych lub podejrzewanych przypadków małpiej ospy do Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w ciągu 24 godzin.

Inne choroby zakaźne kategorii 2 na Tajwanie obejmują gorączkę denga, gorączkę Zika, dur brzuszny, odrę i chikungunya.

READ  Nietoperze przenoszą jedne z najbardziej zjadliwych wirusów zwierzęcych, ale nie najniebezpieczniejsze

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła małpi ospę stanem zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym (PHEIC) 23 lipca.

Co najmniej 27 195 przypadków małpiej ospy zostało potwierdzonych w 85 krajach, odkąd pierwsze zakażenia odnotowano w Wielkiej Brytanii w połowie maja, według CDC, które stwierdziło, że większość zakażeń została zgłoszona w Europie i obu Amerykach.

Wirus małpiej ospy jest wywoływany przez wirus ospy małpiej, który może rozprzestrzeniać się poprzez bliski kontakt z zakażonym zwierzęciem lub osobą, a przeniesienie następuje poprzez bezpośredni kontakt z zakaźną wysypką, skorupami, płynami ustrojowymi lub materiałem skażonym wirusem.

Wirus małpiej ospy zazwyczaj prowadzi do gorączki, wysypki i obrzęku węzłów chłonnych, powiedział Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), zachęcając podróżnych przybywających na Tajwan do zgłaszania takich objawów personelowi lotniska i szukania pomocy medycznej.