Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Take-Two kupuje wiodącego dewelopera piłki nożnej w swojej najnowszej grze na urządzenia mobilne

Take-Two robi furorę w mobilnej branży sportowej, kupując Nordeus, twórcę popularnej gry piłkarskiej Top Eleven.

Zobacz galerię – 2 zdjęcia

Take-Two pojawia się ostatnio. Firma właśnie odnotowała rekordowe zarobki w roku podatkowym 2021 i chociaż rok podatkowy 22 nieco spadnie, to nadal jest to rok drugi z prognozą księgowania netto na poziomie 3 miliardów dolarów. Firma spodziewa się rekordowych zysków w 23 i 24 roku podatkowym i wyda Aż 62 gry w ciągu najbliższych trzech lat.

20 z tych nowych gier będzie tytułami mobilnymi, a teraz Take-Two dokonało znaczącego strategicznego przejęcia, które spełnia wiele kryteriów. Nordeus, twórca Top Eleven, kupił najpopularniejszą na świecie mobilną grę symulacyjną do zarządzania piłką nożną.

Take-Two zapłaci Nordeusowi do 378 mln USD, 225 mln USD w gotówce i 90 mln USD w zapasach. To znaczący zakup dla Take-Two, który wzbogaca ofertę 2K Sports (WWE i ogromny NBA 2K), jednocześnie wnosząc ogromną wartość do jego mobilnej obecności.

Take-Two kupuje wiodącego dewelopera piłki nożnej w najnowszej grze mobilnej 535 |  TweakTown.com

Segment mobilny Take-Two składa się teraz z Social Point i Playdots, z których oba planują nowe tytuły w ramach nadchodzącej oferty.

„Nasza inwestycja w Nordeus jeszcze bardziej rozwija biznes gier mobilnych Take-Two, jest wysoce komplementarna z Social Point i Playdots i poszerza nasze portfolio sportowe o naszą pierwszą w historii ofertę piłkarską.”powiedział Michael Worch, wiceprezes wykonawczy i szef strategii i niezależnych wydawnictw w Take-Two.

„W ciągu ostatniej dekady Top Eleven zwiększył swoją publiczność, przychody i rentowność, wprowadzając Nordeus do operacji na żywo i ciągłych innowacji w grach, które nadal napędzają ciągłe zaangażowanie konsumentów. Dla Take-Two niezwykle ekscytujące jest również rozszerzenie naszej działalności na piękny , tętniące życiem miasto. Podobnie jak Belgrad, lokalny talent naukowy i inżynieryjny w Serbii jest bardzo silny, a jakość zespołu Nordeus jest tego świadectwem.