Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft Teams ogłasza nowe funkcje bezpieczeństwa, w tym kompleksowe szyfrowanie połączeń / świat informacji cyfrowych

Wzrost liczby przypadków COVID doprowadził do zamknięcia biur i przejścia w stronę alternatywy pracy z domu przy użyciu różnych platform, takich jak Google Meet, Zoom i Microsoft Teams Umożliwienie organizacjom współpracy i łatwego udostępniania danych.

Przed COVID 19 przekazywanie poufnych informacji nie stanowiło problemu dla organizacji, ponieważ miał miejsce kontakt osobisty lub spotkania, co zapewniało, że poufne informacje nie zostały ujawnione organizacjom.

Oprócz przekazywania poufnych informacji i planów udostępnianie danych było również bardzo łatwe, ponieważ dane były udostępniane z jednego komputera na drugi, oba były umieszczone w tym samym biurze i połączone przez sieć biurową, sieci używane w biurach są bezpieczne i nie mogą być otwarte, chyba że zapewniono dostęp. Jednak, gdy pracownicy pracują w domu, dane muszą być przesyłane z jednego miejsca do drugiego, ponieważ oba korzystają z różnych połączeń internetowych, co sprawia, że ​​transfer jest niebezpieczny.

Wraz z nałożeniem blokady w różnych częściach świata, przedsiębiorstwa i instytucje miały poważne pytanie. Czy ich dane i rozmowy będą bezpieczne i nie zostaną skradzione z platform, na których pracują w domu? Cóż, odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Wraz z rozwojem technologii platformy takie jak Microsoft Teams były w stanie opracować zasady szyfrowania, które szyfrują dane niezależnie od tego, czy są w trakcie przesyłania, czy w stanie uśpienia. Microsoft Teams robi to za pomocą TLS (Transport Layer Security), protokołu zapewniającego bezpieczeństwo połączenia.

Wraz ze wzrostem liczby ataków hakerskich i naruszeń danych organizacje bardzo ostrożnie podchodzą do swoich danych i korzystają wyłącznie z usług o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Platformy takie jak Zoom, Slack i Microsoft Teams konkurują teraz o bezpieczeństwo i szyfrowanie.

Microsoft Teams ogłosił niedawno, że doda nowe funkcje zabezpieczeń do aplikacji mobilnej i komputerowej, a te nowe funkcje sprawią, że platforma będzie bezpieczniejsza niż wcześniej.

READ  Subskrypcje podcastów dla Spotify wystartują w przyszłym tygodniu i będą dostępne w Apple

Funkcja bezpieczeństwa dostarczana przez Microsoft Teams Planuję wydać go w lipcu Jest to szyfrowanie typu end-to-end dla indywidualnych połączeń głosowych, a użytkownicy mogą uzyskać tę funkcję, włączając opcję E2EE w ustawieniach, ponadto dział IT otrzyma kontrolę nad ograniczeniem i umożliwieniem każdemu korzystania z funkcji E2EE. Aby te połączenia były szyfrowane od końca do końca, zarówno dzwoniący, jak i odbiorca muszą włączyć funkcję E2EE.

Wiele innych podobnych platform komunikacyjnych, takich jak Zoom, ma już obsługę E2EE, a teraz, gdy do listy dołącza Microsoft Teams, organizacje będą jeszcze bardziej ufać Microsoft Teams.

Źródło obrazu: NurPhoto za pośrednictwem Getty Images

Przeczytaj następujące: Microsoft dodaje obsługę automatycznego przekierowywania HTTPS do swojej przeglądarki Edge