Tasmania JackJumpers dotarła do wielkiego finału NBL, pokonując Melbourne United

Powstanie JackJumpers nastąpiło po upadku Wildcats z najnowszą serią NBL w drodze do League Championship Series w swoim inauguracyjnym sezonie.

JackJumpers zagra z Sydney Kings w serii NBL Grand Finals po pokonaniu Melbourne United 76-73 w trzecim meczu serii półfinałowej.

Strażnik JackJumpers Josh Adams był gwiazdą serii tasmańskiej, zdobywając 30 punktów, w tym 12 w trzeciej kwarcie, aby wygrać, wywołując radość na boisku.

Adams powiedział, że jego zespół będzie starał się zachować równowagę, szukając fragmentu historii NFL przeciwko Kings.

„Jesteśmy teraz na szczycie świata” – powiedział Adams.

„Czuje się surrealistycznie, szczególnie, gdy robię to tutaj przeciwko obecnym mistrzom”.

Po pierwszej połowie, w której rozmach kilkakrotnie się wahał, partie weszły na poziom z dwóch ostatnich kwarty na 40-40.

Adams wraz z Jackiem McPhee, który zdobywał 16 punktów na mecz, potwierdzili swoją obecność po obu stronach piłki.

Trener koszykówki rozmawia, gdy jego drużyna go otacza.
Scott Roth poprowadził Tasmanię do serii Wielkiego Finału.(Getty Images: Kelly Devina)

Jeśli chodzi o Melbourne Shea, prowadził w punktacji z 18 punktami, podczas gdy Jo Lual Aquile Jr i Jack White zdobyli odpowiednio 16 i 14 punktów.

Ale United często trwoniło piłkę i wykonało 14 spinów w meczu i zmarnowało się na linii rzutów wolnych, zdobywając tylko 11 z 21.

Ich forma za łukiem jest dość słaba, ponieważ w 3-punktowych próbach wypadli 6-29.

Ze łzami w oczach trener Scott Roth powiedział, że pochwała była wypełniona czymś, co określił jako „specjalną grupę” graczy.

„Nie wiem, co powiedzieć poza tym, że nadal bronimy wyspy i sprawiamy, że kraj jest dumny” – powiedział.

JackJumpers prawdopodobnie mieli szczęście, że zaszli tak daleko, kiedy potrzebowali swojego ostatniego meczu w sezonie zasadniczym, by pokonać United, Perth Wildcats przegrali z South Melbourne i nie udało im się awansować do NBL po raz pierwszy od 35 lat.

READ  Świątek drugi rok z rzędu został wybrany Sportowcem Roku w Polsce

JackJumpers zmierzy się teraz z Sydney w serii 5 meczów, aby wyłonić mistrzów, a drugi mecz zostanie rozegrany na Tasmanii.