Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ten dom w Marrickville autorstwa Folk Studio kryje luksusową sypialnię na poddaszu

Ten dom w Marrickville autorstwa Folk Studio kryje luksusową sypialnię na poddaszu

Zawsze pomaga, jeśli stan „przed” renowacją jest rzeczywiście całkiem niezły.

Tak było w przypadku praktykowania projektowania wnętrz Popularna pracownia Poproszono go o odnowienie przyjemnego, ale ciasnego domu w Marrickville dla czteroosobowej rodziny. Właściciele mieszkali tam już wiele lat przed remontem i według dyrektor popularnego studia, Marii Burton, mieli „wspaniałe oko”.

„Musieliśmy tylko wejść i powiększyć dom, a także zaktualizować wykończenia, aby tchnąć nowe życie w przestrzeń” – mówi Maria.

Wyburzenie ściany pomiędzy istniejącym salonem a jadalnią stworzyło przestrzeń dzienną na otwartym planie, która radykalnie zmieniła charakter domu, nie tracąc przy tym istniejącego charakteru starego budynku.

„Dom ma wiele pięknych elementów. [We retained] Wysokie sufity, ozdobne gzymsy, cegła – które po prostu odnowiliśmy, aby zachować fakturę i podkreślić różnice w ścianach.

Za szeregiem zielonych szafek ukryty jest nowy europejski zlew, a modułowa sofa w kolorze mchu z wyściółką boucle również pomogła zwiększyć poczucie przestrzeni i funkcjonalności domu.

Największą zmianą był niewykorzystany potencjał starego poddasza. To, co wcześniej było pustą przestrzenią na dachu, zostało sprytnie przekształcone w jasną sypialnię główną z łazienką, o której zawsze marzyli właściciele.

„Zaprojektowaliśmy łazienkę przy użyciu ręcznie wykonanych różowych płytek ceramicznych, które dodają charakteru pozostałym przestrzeniom. Zdecydowaliśmy się na użycie delikatnych zieleni, naturalnych bieli i fioletów, aby stworzyć coś, co wygląda jak wiosenny ogród kolorów.”

Wcześniej jedynym sposobem uzyskania dostępu do przestrzeni na dachu był właz. Ale z pomocą budowniczych Remont Tomikostworzyli dębowe schody prowadzące na zupełnie nowy górny poziom, na którym czekają świetliki, drewniane podłogi i płytki lastryko.

Stworzenie tej spokojnej oazy dla dorosłych oznacza również, że dwójka dzieci, które dzieliły pokój tuż obok rodziców, może teraz mieć własne sypialnie na parterze. „Dzięki temu wszyscy w domu mogą oddychać” – mówi Maria.

READ  Kiddy GKD Pro - recenzja 2021