Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tencent przejął mniejszościowe udziały polskiego dewelopera Gruby Entertainment

Tencent przejął mniejszościowe udziały polskiego dewelopera Gruby Entertainment

Polska branża gier wideo ma bardzo pracowitą jesień i ogólnie rzecz biorąc, był to pracowity i produktywny rok. Gruby Entertainment, niezależny warszawski producent gier, poinformował, że Tencent nabył mniejszościowe udziały w spółce.

Powiązany: Tencent dokonuje mniejszościowej inwestycji w dewelopera Triternion z Mordhau

– powiedział prezes Gruby, Grzegorz Michalak Firma gamingowa zachowa pełną niezależność twórczą i operacyjną Wykorzystają wsparcie Tencenta do zwiększenia zatrudnienia firmy i zakresu jej gier.

Michalak udostępnił poniższy komunikat po inwestycji Tencenta w spółkę:

„Gruby Entertainment Studio obchodzi w tym miesiącu drugą rocznicę istnienia i nie możemy sobie wyobrazić lepszego uznania dla naszej pracy niż utrzymywanie długotrwałych relacji z jedną z najważniejszych i napędzanych technologią firm na świecie.

„Naszym celem zawsze było dostarczanie wysokokalorycznej rozgrywki hardcorowym graczom, a dzięki wsparciu Tencent zyskaliśmy obszerną wiedzę i wiele nowych możliwości rozszerzenia naszego zespołu i zakresu naszych gier”.

Polska firma została założona w 2020 roku przez Grzegorz Michalak, Kamil Misiewicz, Paweł Cech, I Karol Szechka. Pierwsza gra wideo od Gruby Entertainment, Ostateczne łączewejdzie do wczesnego dostępu o godz 18 października za pośrednictwem pary. Niezależny deweloper opisuje Deadlink jako „Cyberpunkowa strzelanka pierwszoosobowa z elementami rogue-lite”; Gra zostanie opublikowana przez SuperGG.com.

Jesienią 2022 roku współprezes CD Projektu, Marcin Iwiński, ogłosił, że ustąpi ze stanowiska (do końca roku), a CD Projekt Red ujawnił 5 nowych gier w Wiedźminie, grę Cyberpunk i nowe IP. Polski gigant gier ogłosił także, że do gry Cyberpunk 2077 będzie dostępna fabularna zawartość do pobrania o nazwie Phantom Liberty.

Tymczasem Take-Two Interactive rozwiązało umowę wydawniczą Project Dagger, nad którym pracuje polski twórca gier People Can Fly.

Tymczasem Tencent w dalszym ciągu dokonuje niewielkich inwestycji na europejskim rynku gier wideo, jednak według wiarygodnych źródeł Tencent może w najbliższej przyszłości skupić się na przejmowaniu większościowych udziałów w spółkach z branży gier wideo.

READ  Reżyser Motavasselani ujawnia swoją dawną tęsknotę za Savushun