Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

The Green Room: Galeria Sztuki Tarnanthi, Miłość i Neon

Kolekcja sztuki aborygeńskiej musi być skarbem

Obrazy, ceramika, rzeźba, wyroby tkane, biżuteria, tekstylia, odzież i artykuły gospodarstwa domowego autorstwa aborygeńskich i australijskich artystów z Wysp Cieśniny Torresa będą dostępne w sprzedaży na Tarnanthi Art Fair online w ten weekend.

tekstylia z Centrum Kobiet Bapara; Zdjęcie dzięki uprzejmości artystów i AGSA. Zdjęcie: John Montesey

Targi sztuki są prezentowane corocznie przez Galerię Sztuki SA w połączeniu z Festiwalem Tarnanthi, a wpływy ze sprzedaży trafiają bezpośrednio do artystów i ich centrów sztuki, aby zapewnić istotne źródło dochodu dla odległych społeczności.

Po tym, jak COVID-19 spowodował trudności w planowaniu zeszłorocznego wydarzenia – które odbyło się później niż zwykle i obejmowało fizyczną lokalizację na Lot 14 oraz portal sprzedażowy – zdecydowano, że targi sztuki 2021 będą oferowane w całości online za pośrednictwem portalu cyfrowego od 17:00 15 października do 21:00 18 października.

Kupujący mogą spodziewać się tysięcy dzieł w cenie od 100 do 15 000 USD, wykonanych przez artystów z ponad 50 centrów sztuki.

„Galeria sztuki w Tarnanthi celebruje różnorodność i bogactwo sztuki Aborygenów i wyspiarzy z Cieśniny Torresa”, mówi dyrektor artystyczny Tarnanthi, Nici Cumpston. „W tym roku z przyjemnością przedstawiamy targi sztuki jako wydarzenie online, dając ludziom na całym świecie możliwość przyniesienia tych historii do domu i przypomnienia im każdego dnia o głębokiej historii, jaką posiada nasz naród”.

Możesz uzyskać dostęp do Targów Sztuki Tarnanthi online i dowiedzieć się więcej o uczestniczących centrach sztuki Tutaj. Otwarcie w piątek 2021 Ternanthe Festival zaprezentuje prace ponad 1400 współczesnych artystów aborygeńskich i wyspiarskich Cieśniny Torresa w 30 galeriach w AGSA i partnerskich miejscach w całym stanie.

Miłość i neon w Merkurym

OzAsia rozpoczyna się wcześnie w kinie Mercury tygodniową celebracją kariery czcigodnego reżysera z Hongkongu Wong Kar Wai, rozpoczynając w sobotę premierą romantycznego dramatu z XXI wieku. w nastroju na miłość.

Miłość i Neon, Kino Wong Kar Wai Sponsorowane przez Kristi Matheson, dyrektora programów filmowych w ACMI (dawniej Australian Centre for the Moving Image) – zostanie pokazany szereg innych filmów Wonga, w tym jego przebój kinowy Chongqing Express, „przesycony noir” upadłe anioły Biografia sztuk walki Arcymistrz.

Kino oferuje również trzy pokazy pytań i odpowiedzi z australijskimi filmowcami: Domowe historie piosenek, oparty na życiu scenarzysty i reżysera Tony’ego Ayresa; Unoszące się życie (Fu Sheng), w reżyserii Clary Low; I Wskazówki: Chris Doyle jest wstrząśnięty, ale nie poruszony, film dokumentalny o wieloletniej australijskiej autorce zdjęć, wyprodukowany przez Karinę Slaninkę, prezes Mercury CX.

Obejrzyj cały program filmów OzAsia Tutaj. ten 2021 Festiwal OzAsia Oficjalnie otwiera się 21 października i potrwa do 7 listopada.

Z Los Angeles do Adelajdy

Zapraszamy producentów z Australii Południowej do ubiegania się o „wirtualną rezydencję”, która daje możliwość nawiązywania kontaktów i współpracy z amerykańskimi firmami producenckimi, dyrektorami lub agentami filmowymi i telewizyjnymi.

Wirtualny program rezydencji Charlie jest opisany jako internetowa wersja programu Charlie, kreatywne centrum akcji, komunikacji i wydarzeń prowadzone przez Australijczyków w Film (AiF) w Los Angeles i dostarczane przez AiF przy wsparciu SA Film Corporation.

Trzy osoby z Australii Południowej zostaną wybrane na rezydencję, która obejmie ułatwione sesje grupowe online z amerykańskimi praktykami ekranowymi, indywidualne spotkania z przedstawicielami AiF, wgląd w to, jak konkurować na rynku międzynarodowym, spersonalizowane sesje obejmujące przemysł amerykański i wprowadzenie do prezentacje projektów. Zgłoszenia otwarte do 21 października, szczegóły dostępne Tutaj.

Symfonia dla Afganistanu

Muzycy z Starszego Konserwatorium Muzycznego Uniwersytetu w Adelajdzie.

Młodzi afgańscy muzycy skorzystają w piątek z prywatnego koncertu w Bazylice św. Piotra w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Adelaide i studentów z Konserwatorium Elder.

W koncercie, który poprowadzą Anthony Hunt i gościnnie sopranistka Jessica Dean, muzycy Adelaide wykonają III Symfonię polskiego kompozytora Góreckiego. Symfonia smutnych piosenek, z zebranymi pieniędzmi trafia do swojej siedziby w Kabulu Afgańskie Narodowe Konserwatorium Muzyczne (umysł _ umysł).

„ANIM jest pierwszą i jedyną szkołą muzyczną w kraju, w której utalentowane dzieci afgańskie, bez względu na płeć, warunki społeczne i pochodzenie etniczne, kształcą się w mieszanym środowisku nauczania tradycyjnej i zachodnioafgańskiej muzyki klasycznej, uzyskując jednocześnie wysokiej jakości wykonania klasyczne, ” mówi dr Elizabeth Layton, dyrektor ds. wykonań klasycznych w The Elder Conservatorium of Music: „Academic Public Education”.

„Współpraca między studentami z Elder Conservatorium i Adelaide Symphony Orchestra jest fantastyczną okazją dla muzyków w Adelajdzie, aby zebrać się i wesprzeć ludność Afganistanu”.

Symfonia dla Afganistanu Zostanie wyemitowany 15 października o 19:30 (go Tutaj kupić bilety lub przekazać darowiznę na rzecz ANIM).

Galeria Mindshare

Kolektyw mindshare 2021 rusza w tym miesiącu w Adelajdzie, prezentując prace twórców z Australii Południowej zmagających się z wyzwaniami związanymi ze zdrowiem psychicznym.

Odbywa się w ramach Miesiąca Zdrowia Psychicznego i jest prezentowana przez South Australian Mental Health Alliance, bezpłatna wystawa obejmuje prace prezentowane w Bibliotece Miejskiej, Bibliotece Hout Street, Bibliotece Tint Street i North Adelaide Community Centre.

„Dzielenie się i słuchanie opowieści o żywych doświadczeniach – w jakiejkolwiek wyjątkowej formie, jaką przyjmą – jest kluczem do budowania empatii i zrozumienia w związku z chorobami psychicznymi” – mówi Anna Jevons, redaktorka Mindshare.com.

Mali Isabel, która w tym tygodniu została ogłoszona zwycięzcą konkursu Adelaide Fringe Poster Design Competition w 2022 roku, jest jedną z osób, które zaprezentowały swoje prace na targach Mindshare w 2021 roku. Pełną listę artystów i ich prac można znaleźć na strona mindshare.

Wzywam wszystkich początkujących muzyków

Zgłoszenia są już otwarte dla młodych muzyków, którzy chcą wziąć udział w przesłuchaniach do pięciu Adelaide Youth Orchestra: Adelaide Youth Orchestra, Adelaide Youth Orchestra, Adelaide Youth Sinfonia, Adelaide Youth Strings i Adelaide Youth Winds.

Orkiestra przyjmuje dzieci od 8 roku życia (w Adelaide Youth String i Youth Wind), z grupą seniorów Adelaide Youth Orchestra – założoną w 2001 roku – składającą się z 80 członków w wieku od 13 do 24 lat. AdYO oferuje profesjonalne szkolenia orkiestrowe z programami rozwojowymi i ścieżkami kariery, a także oferuje program występów w całym stanie.

Zgłoszenia zamykają się 31 października, więcej informacji jest dostępnych Tutaj W tym szczegóły dotacji finansowych. Młodzi muzycy mogą również ubiegać się o przyjęcie do Kwartetów Smyczkowych oraz Kwintetów Dętych i Dętych Dętych i Dętych Blaszanych AdYO.

Wszystkie pięć zespołów wystąpi na koncercie Święto końca roku 13 listopada w ratuszu w Adelajdzie.

Green Room to regularna rubryka InReview, dostarczająca szybkich wiadomości dla osób zainteresowanych lub zaangażowanych w sztukę i kulturę Australii Południowej.

Skontaktuj się z nami, wysyłając e-mail na adres e[email protected]

Wspieranie lokalnej prasy artystycznej

InReview to wiodąca publikacja zapewniająca lokalne i profesjonalne przedstawienie sztuki w Australii Południowej. Twoja darowizna, którą można odliczyć od podatku, zostanie przekazana bezpośrednio na wsparcie tego niezależnego, non-profit dziennikarstwa artystycznego i krytycznego.

Wpłać tutaj

READ  Kanye West wreszcie wydał nowy album DONDA - Wiadomości muzyczne