Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

The Simpsons: Mural przedstawiający Holokaust zdewastowany w podejrzanym ataku antysemickim | zdjęcia

Mural przedstawiający Simpsonów poświęcony ofiarom Holokaustu we Włoszech został zdewastowany w wyniku podejrzewanego ataku antysemickiego.

Stworzony przez włoskiego artystę i aktywistę Aleksandra PalumboI Ścieżka 21, Simpsonowie są deportowani do Auschwitz Przedstawia Homera, Marge, Barta, Lisę i Maggie jako więźniów nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Obraz przedstawia rodzinę animatorów w oświęcimskich mundurach z żółtą gwiazdą Dawida na piersiach – odznaką, którą Żydzi musieli nosić w celu identyfikacji.

Wzruszający obraz jest namalowany na ścianach Muzeum Pamięci Shoah w Mediolanie.

Ujawniono go 27 stycznia, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście.

Ścieżka 21, Simpsonowie są deportowani do Auschwitz Był posmarowany czarną farbą i liniami narysowanymi na postaciach, w tym zatuszowaniu gwiazd Dawida.

Incydent miał miejsce w Jom HaShua, znanym w języku angielskim jako Dzień Pamięci o Holokauście, kiedy Izrael upamiętnia 6 milionów Żydów, którzy stracili życie.

rozmawiać z NewsweekPróby zniszczenia dzieła i jego przesłania przez wandali „nie powiodły się” – powiedział Palumbo.

„Oni zawodzą. Ta potężna antysemicka praca podkreśla niebezpieczeństwo apatii i zapomnienia i zmusza nas do wizualnego potknięcia, które ujawnia rzeczywistość, nienawiść, rasizm, okrucieństwo i uprzedzenia wobec Żydów”.

Muzeum współpracuje z władzami w celu identyfikacji wandali za pomocą kamer bezpieczeństwa zainstalowanych nad muralem.

„Najbliższe dni spędzimy na weryfikacji nagrań z kamer, próbując zidentyfikować osobę odpowiedzialną” – powiedział w oświadczeniu Roberto Garrasch, prezes mediolańskiej Fundacji Pamięci o Holokauście.

„Niepokoi nas to, że widzimy w tym akcie możliwy rewizjonizm i antysemityzm.

„Mamy nadzieję, że reszta obywateli zareaguje odwrotnie, z solidarnością i sympatią, aby pokazać, że walka z apatią jest kluczem do przezwyciężenia rasistowskich i antydemokratycznych tendencji”.

Pan Garsh dodał, że ma nadzieję, że artysta wróci do muralu, aby „naprawić” lub „przedłużyć” dzieło.

Palumbo namalował także mural Simpsonowie Zanim trafili do obozu koncentracyjnego, który nie został uszkodzony.

W grafice postacie są ubrane w swoje codzienne ubrania i noszą gwiazdę Dawida.

READ  Mężczyzna zginął podczas rozbijania Porsche z prędkością 320 km/h w próbie bicia rekordu

Malarz wcześniej opisał te prace jako „wizualne potknięcie, które zmusza nas do zobaczenia tego, czego już nie widzimy”.

„Najstraszniejsze rzeczy mogą stać się prawdą” – powiedział – „i obowiązkiem sztuki jest o nich pamiętać, ponieważ są one potężnym antidotum na zapomnienie”.