Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

The Washington Post: Manhattan D.A. zwołuje wielką ławę przysięgłych w celu rozważenia potencjalnych zarzutów w śledztwie organizacji Trump

Gazeta podała, że ​​komitet, zwołany przez prokuratora okręgowego z Manhattanu Cyrusa Vance’a, może również podjąć decyzję o wniesieniu oskarżenia przeciwko kierownictwu Organizacji Trumpa lub samej firmie, jeśli zostaną postawione zarzuty karne.

Według gazety, wielkie jury ma siedzieć trzy dni w tygodniu przez sześć miesięcy i prawdopodobnie usłyszysz rzeczy wykraczające poza śledztwo Organizacji Trumpa w tym czasie.

CNN skontaktowało się z organizacją Trump w celu uzyskania komentarza. Trump wcześniej opisał śledztwo prokuratora generalnego jako „polowanie na czarownice”.

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie odmówiło komentarza, gdy CNN skontaktowało się z nim we wtorek.

Wiadomości Komisji sugerują, że zespół prawników Vance’a – który prowadzi dochodzenie w sprawie Organizacji Trumpa od ponad dwóch lat – może być bliski zakończenia śledztwa. Prokuratorzy sprawdzają, czy Organizacja Trumpa wprowadziła pożyczkodawców i ubezpieczycieli w błąd co do wartości nieruchomości i zapłaciła odpowiednie podatki.

Prokuratorzy przeczesują miliony stron dokumentów, w tym zeznania podatkowe Trumpa, które uzyskali w lutym po tym, jak Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zablokował próbę zablokowania przez Trumpa długotrwałego wezwania do jego firmy księgowej.

Dochodzenie obejmuje Trump Tower, rodzinną posiadłość znaną jako Seven Springs, jej hotel i wieżę mieszkalną w Chicago, a także ciche płatności pieniężne za uciszenie Stormy Daniels, gwiazdy filmowej dla dorosłych, która twierdzi, że ma romans z Trumpem. Trump zaprzeczył tej kwestii.

Śledztwo prokuratora hrabstwa Manhattan ponownie zwróciło uwagę na początku tego miesiąca po wiadomościach o nim Nowojorska prokurator generalna Letitia James Dołącz do śledztwa.

Śledztwo Biura Prokuratora Trumpa, które trwa od 2019 r., Będzie kontynuowane jako dochodzenie cywilne, ale biuro poinformowało niedawno urzędników Organizacji Trumpa o elemencie przestępczym.

„Poinformowaliśmy Trump Organization, że nasze śledztwo w tej organizacji nie ma już czysto cywilnego charakteru. Obecnie aktywnie prowadzimy śledztwo w sprawie Organizacji Trumpa jako przestępcy, razem z Manhattan Da” – powiedział CNN rzecznik Jamesa Fabian Levy. „Nie mamy dalszych komentarzy”.

READ  Australijski rząd obawia się, że nowy podatek węglowy w Europie może zaszkodzić miejscom pracy | Australijska polityka zagraniczna

Wkładem do tego raportu jest Kara Scannell z CNN.