Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Thomas Pesquet wykona spacer kosmiczny, aby zainstalować system paneli słonecznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Francuscy i amerykańscy astronauci wystartują w środę na pierwsze dwa loty w kosmos w tym tygodniu, aby zmodernizować zasilanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Thomas Pesquet z ESA i Shane Kimbrough z NASA wystartują z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej około godziny 14:00 CET w środę i niedzielę (20 czerwca).

Każdy spacer kosmiczny, transmitowany przez Europejską Agencję Kosmiczną i NASA, potrwa około sześciu godzin i 30 minut.

Pesquet będzie nosić francuski czerwony garnitur w trzy paski, a garnitur Kimbrougha będzie ozdobiony flagą Stanów Zjednoczonych.

Astronauci NASA Megan MacArthur i Mark Vandy pozostaną na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i będą obsługiwać długie ramię robota, które przetransportuje Pesqueta i Kimbrougha do ich miejsc pracy.

Celem spacerów kosmicznych w tym tygodniu jest zainstalowanie pierwszych dwóch z sześciu nowych paneli słonecznych (systemy z wieloma panelami słonecznymi), aby zwiększyć zasilanie stacji – istniejące panele słoneczne nadal działają, ale zbliżają się do końca ich 15-letniego okresu eksploatacji.

Nowe panele słoneczne, które zostały przeniesione na miejsce 10 czerwca, zostaną umieszczone przed istniejącymi panelami, co zwiększy całkowitą moc elektrowni ze 160 kilowatów do maksymalnie 215 kilowatów.

Spacer kosmiczny w tym tygodniu będzie siódmym i ósmym dla Kimbro oraz trzecim i czwartym dla Pesquet. Pierwsze dwa spacery kosmiczne francuskiego astronauty odbyły się również z Kimbro.

READ  Gladys Berejiklian wprowadza na rynek model epidemii NSW Covid, który pokazuje, że najgorsze w Delcie ma dopiero nadejść