Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sonda kosmiczna NASA bada Ganimedes, księżyc Jowisza

Ganimedes, największy księżyc Układu Słonecznego, jest teraz obiektem przelotu NASA. przypisane mu: NASA / JPL-Caltech / SwRL / MSSSNASA – sonda kosmiczna Juno (przy użyciu JunoCam) /domena publiczna

Sonda kosmiczna NASA o nazwie „Juno” przelatuje teraz w pobliżu Ganimedesa, wkrótce największego księżyca w Układzie Słonecznym, w najbliższym od dwóch dekad locie jakiegokolwiek statku kosmicznego w pobliżu ciała niebieskiego nazwanego na cześć przystojnego syna króla Truss, który został przetransportowany przez Jowisza na niebo. Na jego plecach.

Jowisz Największy satelita jest największym w całym Układzie Słonecznym – większy niż planeta Merkury.

Ganimedes, dziewiąty co do wielkości obiekt w całym naszym Układzie Słonecznym, jest największym, który sam w sobie nie ma dużej atmosfery. Ma średnicę 5268 km (3273 mil), co czyni ją o 26% większą niż sama planeta Merkury.

Jasne obszary ostróg i rowków na ciemniejszym terenie Ganimedesa przeplatają się, tworząc kriosferę Księżyca, która jest wysoce zmineralizowana pod względem geologicznym. Bliznapodobne obszary wskazują astronomom, że ich powierzchnia przeszła z czasem gwałtowne zmiany geologiczne.

Misja Ganimedes pomoże astronomom zrozumieć skład lodowego księżyca zewnętrznego

Ganimedes jest jedynym księżycem Jowisza, którego nazwa pochodzi od męskiej postaci mitologia grecka; Okrąża planetę co siedem dni, wraz z małymi księżycami zwanymi Io, Europa i Callisto.

Sonda kosmiczna NASA Juno została w tym tygodniu zbliżona przez największy księżyc Jowisza, Ganimedesa, zbierając nowe dane na jego temat po raz pierwszy od dwóch dekad. Statek kosmiczny, który od pięciu lat krąży po orbicie Jowisza, poleci i przeprowadzi swoje badania 645 mil nad powierzchnią Ganimedesa z prędkością 43 200 mil na godzinę, zgodnie z raportem z Magazyn Smithsonian.

Nowe badania pozwolą astronomom lepiej zrozumieć skorupę Ganimedesa, która składa się z lodu, a także jego pole magnetyczne, jako sposób na przygotowanie się do przyszłych misji na Jowisz, donosi National Public Radio.

READ  Nowa teoria o ciemnej materii oferuje przerażające wyjaśnienie rozszerzania się wszechświata

„Juno posiada zestaw czułych instrumentów zdolnych do zobaczenia Ganimedesa w sposób, który nie był wcześniej możliwy” – powiedział w oświadczeniu Scott Bolton, główny badacz Juno w Southwest Research Institute w San Antonio w Teksasie.

„Podlatując tak blisko, przeniesiemy eksplorację Ganimedesa w XXI wiek, zarówno uzupełniając przyszłe misje naszymi unikalnymi czujnikami, jak i pomagając przygotować się na kolejną generację misji do systemu Jowisza”.

Według raportu T., gigantyczny księżyc jest jedynym takim obiektem w naszym Układzie Słonecznym, który ma własne pole magnetyczne.To jest o. Jej żelazny rdzeń wytwarza pole magnetyczne, które jest odpowiedzialne za tworzenie widocznych smug świecącej zorzy otaczającej biegun północny i południowy.

Ponad kulistą skorupą bogatej w żelazo skały Ganimedes pokryty jest lodową skorupą o grubości 497 mil, która tworzy widoczną powierzchnię Księżyca.

Kosmiczny Teleskop Hubble’a był pierwszą sondą kosmiczną, która w 1996 r. znalazła dowody na istnienie cienkiej warstwy bogatej w tlen atmosfery, ograniczonej do lodowej powierzchni Ganimedesa w 1996 roku. Chociaż atmosfera ta jest zbyt cienka, aby podtrzymywać życie, jakie znamy, astronomowie spodziewają się, że czas, w którym mogły istnieć sprzyjające warunki do życia na Ganimedesie i innych satelitach.

Obecny przelot Juno jest najbliżej lodowego księżyca Jowisza sondą kosmiczną od czasu, gdy sonda Galileo przeleciała w pobliżu Ganimedesa w 2000 roku.

Wcześniej podwójne sondy NASA „Voyager” wykryły Księżyc wiele lat wcześniej, w 1979 roku. „Pioneer 10”, wystrzelony 2 marca 1972 roku, był pierwszym statkiem kosmicznym, który przeszedł przez pas planetoid i pierwszym, który dokonał bezpośrednich obserwacji i uzyskaj zbliżenia kupującego.

Raport Space.com mówi, że nowa sonda zawiera kilka instrumentów zaprojektowanych do robienia bardziej ekscytujących zdjęć Ganimedesa i zbierania większej ilości danych o tym, jak się formował. Jego najnowsza technologia obejmuje trzy różne kamery, szereg instrumentów radiowych, spektrometr ultrafioletowy, radiometr mikrofalowy i „Jowiszowy maper zorz w podczerwieni”.

READ  Musk's SpaceX 52 wystrzeliwuje kolejnego satelitę

Nowa sonda NASA rozpocznie zbieranie wszystkich danych naukowych na trzy godziny przed osiągnięciem najbliższego podejścia do Ganimedesa.

CNN donosi, że istnieją ciekawe dowody na to, że ocean może leżeć pod nim beneath Lodowaty wygląd Ganimedesa. Naukowcy wykorzystają radiometr mikrofalowy NASA do określenia składników jaśniejszych i ciemniejszych punktów księżyca, a także sposobu utrzymywania zamrożonej powłoki.

„Skorupa lodowa Ganimedesa ma pewne jasne i ciemne obszary, co wskazuje, że niektóre obszary mogą być czystym lodem, podczas gdy inne zawierają brudny lód” – powiedział Bolton z Southwest Research w oświadczeniu.

„(Radiometr mikrofalowy) zapewni pierwsze dogłębne badanie tego, jak skład i struktura lodu zmienia się wraz z głębokością, prowadząc do lepszego zrozumienia, w jaki sposób tworzy się skorupa lodowa i zachodzących procesów, które z czasem przywracają powierzchnię lodu”.

JunoCam NASA, która wykonała już imponujące zdjęcia Ganimedesa, jest również odpowiedzialna za przechwytywanie nowych zdjęć największego księżyca Jowisza. W ciągu zaledwie 25 minut zrobiłem już pięć różnych zdjęć przechodzącego satelity.

Nowe obrazy zostaną porównane z poprzednimi obrazami z Voyage i Galileo, aby określić wszelkie różnice w liniach i wszelkie inne oznaczenia, które można dostrzec na ich powierzchni.

Oczywiście gigantyczny Jowisz – największy w Układzie Słonecznym – dostanie swoją należność w ramach misji, ponieważ Juno przekaże informacje innym misjom Jowisza, w tym sponsorowanej przez NASA Europa Clipper, a także Europejska Agencja Kosmiczna Zbliżająca się misja Jupiter Icy moons Explorer (JUICE).

Według CNN każdy z tych wysiłków będzie koncentrował się na poszukiwaniu życia na lodowych ciałach i dokładnych obserwacjach ich powierzchni.

Włoski astronom Galileo Galilei jako pierwszy zauważył, jak sądził, trzy gwiazdy w pobliżu Jowisza 7 stycznia 1610 roku.

Okazało się, że „gwiazdy” są Ganimedes, Callisto, kolejny obiekt, który okazał się być połączonym światłem mniejszych księżyców Io i Europy; Następnej nocy zauważył, że się przeprowadzili.

READ  Kiedy możesz oglądać Międzynarodową Stację Kosmiczną z Australii?

13 stycznia Galileusz po raz pierwszy obserwował wszystkie cztery ciała jednocześnie. 15 stycznia genialny astronom doszedł do wniosku, że „gwiazdy” są w rzeczywistości jakimś ciałem niebieskim na orbicie wokół Jowisza.

Wkrótce astronom Szymon Marius zasugerował jego imię, od mitycznego Ganimedesa, trojańskiego księcia poszukiwanego przez Zeusa (greckiego odpowiednika rzymskiego boga Jowisza), który uważał go za lokaja bogów.

„Wtedy był Ganimedes, przystojny syn króla Trussa, który wziął Jowisza w postaci orła i zaniósł go do nieba na plecach, jak mówią przesądnie poeci… Trzeci (księżyc) nazwał mnie Ganimedesem z powodu mu majestat światła… Io i Yoruba oraz chłopiec Ganimedes i Callisto są szczęśliwi. Zbyt pożądliwy Zeus.