Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tim Cook to człowiek honoru, premiera Samsung Quest Pro i GPT-4

Tim Cook to człowiek honoru, premiera Samsung Quest Pro i GPT-4

Bild: Apple

Nasze cotygodniowe podsumowanie: Wygląda na to, że Tim Cook w końcu stawia swoje pieniądze tam, gdzie są jego usta, jeśli chodzi o rzeczywistość rozszerzoną, podczas gdy Samsung może przeciwdziałać uruchomieniu rzeczywistości mieszanej przez Apple za pomocą urządzenia podobnego do Quest Pro.

Tim Cook sprawia, że ​​tak się dzieje

Od 2016 roku dyrektor generalny Apple, Tim Cook, opowiada nam wszystkim o tym, jak niesamowita i cudowna jest przyszłość rzeczywistości rozszerzonej. Tyle tylko, że mimo że badania i rozwój od lat toczą się w tle, Apple nie popisał się zbyt wiele, poza kilkoma smartfonowymi sztuczkami.

Teraz raport w Financial Times ujawnia, dlaczego trwało to tak długo. A powód nie jest zaskakujący: to wewnętrzny spór między estetykami Apple’a, którzy nie chcą psuć wizerunku firmy wysokiej jakości słuchawkami, a pragmatykami w zarządzaniu operacjami.

Mówi się, że dyrektor generalny Apple, Tim Cook, jest po stronie tego drugiego, dlatego zestaw słuchawkowy Apple zostanie wprowadzony na rynek w tym roku. Najbardziej prawdopodobną datą przesłania jest czerwcowa konferencja programistów Apple WWDC.

Samsung produkuje również zestaw słuchawkowy XR

Przykład Samsunga pokazuje, że Apple może ożywić rynek XR: mówi się, że południowokoreańscy fani Galaxy tworzą zestaw słuchawkowy XR podobny do Quest Pro, który zostanie zaprezentowany tej jesieni – prawdopodobnie w odpowiednim czasie, aby odpowiedzieć na potencjalny nacisk Apple na XR. Zestaw słuchawkowy może zawierać wiedzę specjalistyczną Google Iris i nowy układ Qualcomm.

Jesienią Quest 3, który pojawia się już w aplikacji Companion, dołączy do zacnych szeregów gogli mieszanej rzeczywistości, czyli gogli wirtualnej rzeczywistości z naciskiem na aplikacje do kamer AR.

Miejmy nadzieję, że sprzęt odniesie większy sukces niż Quest Pro, który musiał zostać zmniejszony o 30 procent zaledwie cztery miesiące po premierze. Zastanawiam się, czy CEO Meta, Zuckerberg, wie już, jakiej konkurencji oczekuje się tej jesieni.

READ  Nauczanie i uczenie się w erze sztucznej inteligencji: jak Uniwersytet w Sydney zapewnia pracownikom i studentom możliwości korzystania ze sztucznej inteligencji w całej organizacji

Twórz i wyświetlaj NeRF w goglach VR

NeRFs to oparta na sztucznej inteligencji technologia renderowania, która może renderować rzeczywisty świat w wysokiej jakości 3D i XR przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Szczególnie w XR jest to ważna technologia graficzna w przyszłości.

Dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu możesz tworzyć własne NeRF i przeglądać je za pomocą gogli VR. Dowiedz się, jak to zrobić, z naszego przewodnika po NeRF dla VR.

Alan Truly lubi oglądać NeRF w wirtualnej rzeczywistości. | Bild: Mieszane

Sony chce przebić PSVR 1 PSVR 2

Na pierwszy rzut oka brzmi dobrze: Sony zamierza przewyższyć sprzedaż Playstation VR 1 o prawie 5 milionów dzięki Playstation VR 2 i widzi „dobre możliwości” według Sony CFO Hiroki Totoki. Totoki jest optymistą co do wirtualnej rzeczywistości i uważa, że ​​technologia ta może stać się w nadchodzących latach największym rynkiem wzrostu w sektorze mediów i rozrywki (co w kategoriach relatywnych niewiele mówi, ale to już inny temat).

Przy drugim czytaniu stwierdzenie można też ocenić bardziej krytycznie: czy wystarczy, że PSVR 2 ma „duże szanse” na pokonanie PSVR 1? A może Playstation VR 2 nie musiałoby znacznie przewyższać pierwszego zestawu słuchawkowego VR firmy Sony w ogólnym tworzeniu gier VR?

Pierwszy zestaw słuchawkowy Sony VR miał dobry start, ale ostatecznie przegrał z dobrym oprogramowaniem, a tym samym trafnością. Podobna lub nieco lepsza wydajność PSVR 2 może nie popchnąć rynku tak bardzo do przodu. Rynek PC VR również od lat znajduje się w stagnacji i może być w lekkim spadku.

W każdym razie najnowszy zestaw słuchawkowy Sony do wirtualnej rzeczywistości ma długą tradycję zanurzenia się w japońskiej firmie technologicznej — począwszy od Walkmana.

Czy GPT-4 jest tuż za rogiem?

Microsoft wprowadzi GPT-4 w przyszłym tygodniu, mówi dyrektor ds. technologii Microsoft Germany – a model będzie multimedialny, czyli zdolny do przetwarzania oprócz tekstu wideo lub np. dźwięku. Nie oznacza to jednak, że GPT-4 będzie mógł generować wideo oprócz tekstu. GPT-4 najprawdopodobniej będzie w stanie pisać tekst do filmów lub pobierać tekst z filmów i przetwarzać go w kontekście, tj. rozumieć różne media jako dane wejściowe wraz z tekstem.

READ  Futurystyczny artykuł pokazuje, że możliwe jest zbudowanie stacji kosmicznej na asteroidzie

Przeczytaj więcej o Najnowsze plotki o GPT-4 i więcej Nowości AI w DEKODERZE.

Uwaga: Linki do sklepów internetowych w artykułach można nazwać linkami partnerskimi. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tego linku, MIXED otrzyma prowizję od dostawcy. Dla Ciebie cena się nie zmienia.