Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

To jest niezgodne z prawem żydowskim.

Naczelny rabin Polski ostro skrytykował rozprzestrzenianie się tak zwanych „stref LGBT”, mówiąc, że naruszają one żydowskie prawo religijne.

Rabin Michael Schudrich jest przywódcą religijnym polskiej społeczności żydowskiej od 2004 roku i odegrał centralną rolę w ruchu „Żydowskiego Odrodzenia” w tym kraju.

W poniedziałek (30 sierpnia) otwarcie mówił o swojej wierze w obliczu sprzeciwu wobec LGBT+ w Polsce w ramach komisji ds. AgudaSeria „Duma w salonie”.

„O ile wiem, [creating LGBT+ free zones] „Przeciw halache”, powiedział Choudrich, odnosząc się do zbioru żydowskiego prawa opartego na Torze.

„Oczywiście Halasza nie odpowiada za to, co robią miasta w Polsce… Ale judaizm jako ortodoksyjny rabin rozumiem tak, że chcemy, aby każdy Żyd czuł się dobrze w synagodze”.

Polska’Strefy wolne od LGBTZaczęło się pojawiać w 2019 r., kiedy miasta uchwaliły dekrety ogłaszające, że są wolne od „ideologii LGBT”. Obecnie w Polsce jest co najmniej 80 takich regionów, obejmujących prawie jedną trzecią kraju.

Rabin Chodrich odrzucił atrakcyjność rosnących nastrojów antygejowskich, biseksualnych i transpłciowych, wyjaśniając, że nie reprezentuje judaizmu.

Powiedział: „Każdy Żyd powinien wiedzieć, że jest mile widziany, a jeśli ktoś mu mówi, że nie jest mile widziany, ta osoba nie jest prawdziwa. Tak, mamy różnice, więc co z tego? , chodzi o świętowanie, że wszyscy razem jesteśmy Żydami”.

Od momentu rozpoczęcia pracy w Polsce w 1990 r. Schudrich mówi, że rozumie, że jego jedynym obowiązkiem jako rabina jest przybliżanie polskim Żydom judaizmu i kultury żydowskiej, a nie wykluczanie ich ze względu na płeć.

„Osądzanie, kim oni są, nie jest moją rolą” – upierał się. „To jest odpowiedzialność Boga… Mam wystarczająco dużo do zrobienia, nie muszę wykonywać pracy Bożej. Chciałbym dać mu – lub jej – część mojej pracy!”

READ  77 milionów dolarów zniekształcenia w zgiełku Naomi Osaka

Naczelny rabin nie jest pierwszym przywódcą żydowskim, który potępił wzrost powszechnej homofobii w Polsce. W ubiegłym roku w Warszawie liderzy społeczności podpisali porozumienie Otwórz wiadomość w proteście, nasuwał uderzające paralele z wcześniejszymi próbami podsycania antysemickiej nienawiści całopalenie.

Schudrich krytykował Żydów, którzy odmawiają Zajmij stanowisko w tej sprawie, mówiąc, że społeczeństwo ma „szczególną odpowiedzialność” za interwencję, gdy inni są prześladowani.

„My Żydzi zawsze narzekamy, że kiedy cierpimy z powodu antysemityzmu, nie-Żydzi nie bronią nas” – powiedział komisji agody. „Oznacza to, że ponosimy szczególną odpowiedzialność za stawanie w obronie każdego, kto jest dyskryminowany.

„Wszystko, co stanowi naruszenie praw obywatelskich, wszystko, co obraża człowieka, jest złe”.

Inni przywódcy religijni w komisji chwalili jego inkluzywny styl. „Słyszenie rabinów mówiących o gejach, biseksualnych i transpłciowych Żydach w naszym życiu jest tak ważne, ponieważ to milczenie może być śmiertelne” – odpowiedziała Dalia Fleming, dyrektor generalna Keshet UK.