Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„To nie Ukraina stwarza problemy polskim rolnikom, ale Rosja” — Wiceminister Gospodarki Ukrainy :: Свидоми

„To nie Ukraina stwarza problemy polskim rolnikom, ale Rosja” — Wiceminister Gospodarki Ukrainy :: Свидоми

Kijów, Ukraina (Świdomie) — Wiceminister gospodarki Ukrainy Taras Kaczka powiedział, że Kijów jest gotowy nałożyć ograniczenia na handel z Unią Europejską, ale blok powinien zakazać importu z Rosji. pszenica.

Według „Financial Times” Kachka obarcza Moskwę odpowiedzialnością za zasypany zbożem incydent na granicy polsko-ukraińskiej. Ukraiński urzędnik twierdzi, że Rosjanie „zaangażowani są w przypadki sabotażu lub sabotażu, które można ogólnie potraktować jako wrogie wobec Ukrainy”.

Ukraiński wiceminister dodaje, że Kijów popiera zaproponowane przez Brukselę ograniczenia w imporcie jaj, drobiu i cukru oraz pozwala poszczególnym krajom na zamykanie swoich rynków dla ukraińskiego zboża, z wyjątkiem dalszego tranzytu do innych krajów.

„Dobrowolnie przestaliśmy zezwalać na eksport kukurydzy do wszystkich pięciu sąsiednich państw członkowskich. Mimo to wyeksportowaliśmy kolejny rekord – 15 mln ton kukurydzy w roku kalendarzowym 2023. Mamy więc duży popyt w innych krajach. Ukraina uzupełniła luki w Produkcja unijna powiedział Taras Kachka.

Warto zaznaczyć, że 1 marca w dzienniku „Ukrinska Prawda” ukazało się śledztwo w sprawie wzmożenia wymiany handlowej między Polską a Rosją przez Białoruś.

5 marca litewscy rolnicy w obliczu częściowej blokady granicy polsko-litewskiej na ukraińskim zbożu oświadczyli, że mają „problemy ze zbożem rosyjskim, a nie ukraińskim”.


READ  Wirusowy TikTok ujawnia kontrowersje dotyczące używania hamulca ręcznego