Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„To za mało”: para w tarapatach, mówi trener Australian Open |  Tenis

„To za mało”: para w tarapatach, mówi trener Australian Open | Tenis

Dyrektor Australian Open Craig Tiley powiedział, że jest zaniepokojony przyszłością gry podwójnej w zawodowym tenisie, ponieważ sport ten przechodzi szybki proces innowacji, aby pozyskać nową i wschodzącą publiczność.

ATP przeprowadza przegląd gry podwójnej w tym sporcie, a ustalenia posłużą do szerszej analizy turniejów zawodowych i turniejów Wielkiego Szlema. „Aktorzy mogą nie mieć przed sobą zbyt dużej przyszłości, a już na pewno nie w ich obecnym stanie” – powiedziała The Guardian jedna z osób zaznajomionych z recenzją, która prosiła o zachowanie anonimowości.

Tilly powiedział, że jest zwolennikiem gry podwójnej, ale obecnie nie ma wystarczającej liczby punktów rankingowych, nagród pieniężnych ani nawet historii, w których gracze mogliby twierdzić, że gra podwójna „coś znaczy”.

„Myślę, że może trochę zabłądziliśmy i nie chcieliśmy tego wystarczająco” – powiedział Tilley. Musimy wszystko naprawić i nie możemy ciągle krążyć wokół spraw i podejmować pewnych decyzji.

Pierwszy Wielki Szlem w tym roku zakończył się w niedzielny wieczór ekscytującym finałem gry pojedynczej mężczyzn pomiędzy Daniiłem Miedwiediewem a Jannikiem Sinnerem, który młody Włoch wygrał w pięciu setach.

Turniej przyciągnął w ostatnich latach nowych fanów, wprowadzając przyjazne dla kibiców zmiany, w tym większy dostęp do i z miejsc siedzących podczas meczów, bar przy korcie i rozrywkę na miejscu stanowiącą uzupełnienie tenisa.

Jednak oba finały gry podwójnej nie cieszyły się dużą frekwencją. Publiczność, która oglądała grę 43-letniego Australijczyka Matta Ebdena i Rohana Bopannę w decydującym meczu gry podwójnej mężczyzn, stanowiła niewielką część finału gry pojedynczej kobiet, który poprzedził go w sobotni wieczór w Rod Laver Arena.

Chociaż lokalny bohater Matthew Ebden zdobył tytuł w grze podwójnej mężczyzn na Australian Open z Rohanem Bopanną, finał nie przyciągnął tłumów. Zdjęcie: Andy Wong/AP

W niedzielne popołudnie liczba osób obecnych na koncercie w pobliskiej John Cain Arena przewyższyła liczbę uczestniczek odbywającego się w tym samym czasie finału gry podwójnej kobiet.

READ  Mateusz Rybicki jest zmęczony tym, że przeciwnicy mówią „nie” i chce przetestować czołową 15-tkę po UFC 295

Ebden, członek Rady Doradczej Graczy ATP, w ciągu ostatnich trzech lat stał się pełnoetatowym graczem gry podwójnej. Powiedział, że po zdobyciu drugiego tytułu Wielkiego Szlema w grze podwójnej mężczyzn, ATP „trochę lekceważyło” w grze podwójnej.

Powiedział, że pomógł zainicjować przegląd, „aby dowiedzieć się, jaki jest prawdziwy cel sobowtóra – gdzie pasuje, dlaczego istnieje, dlaczego jest ceniony, a jeśli nie, to dlaczego nie”.

Zamiast skupiać się na dostrzeganych słabościach, Ebden stwierdził, że ta para ma wyjątkowy potencjał.

„W tenisie w grze podwójnej jest miejsce, aby zaangażować publiczność, blisko kortu, może trochę muzyki, a może bez siadania po jednej partii” – powiedział. „Po prostu utrzymuj grę, spraw, aby była interaktywna.”

Pomiń poprzednią promocję newslettera

Australian Open w 2024 r. ustanowił rekord frekwencji, odwiedzając region w ciągu dwóch tygodni ponad milion osób.

Tiley powiedział, że wierzy, iż turniej „znalazł” równowagę pomiędzy interesami fanów i graczy, pomimo pewnego sprzeciwu wobec zmian.

„Z punktu widzenia przywództwa podchodzę do tego tak, że wolałbym prosić o przebaczenie niż o pozwolenie, w przeciwnym razie nie można poruszać się tak szybko, jak to możliwe” – powiedział. „Sport na całym świecie musi spojrzeć na to w ten sam sposób i podjąć pewne działania, które naprawdę pomogą mu przyspieszyć”.

Tilly powiedział, że chce pozbyć się sytuacji „wypuszczania”, w przypadku której punkt zostaje zresetowany, jeśli serwis dotrze do górnej części siatki, ale nadal będzie wpadał w siatkę. „Dodatkowy czas, jaki zajęły te dwa tygodnie wydarzenia, wyniósł ponad 15 godzin, więc jest znaczący.

Ujawnił również, że Australian Open nie uzyskał w tym roku żadnych dodatkowych przychodów od nadawców ani głównych sponsorów, mimo że turniej rozpoczął się dzień wcześniej. Zamiast tego 15-dniowy harmonogram będzie brany pod uwagę w przyszłych umowach, a dodatkowa zawartość będzie przekazywana obecnym partnerom w ramach „dobrej woli”.

W szeroko rozpowszechnianym raporcie z okresu poprzedzającego turniej Tiley została opisana jako kluczowa postać w wysiłkach przeciwstawienia się radykalnej restrukturyzacji profesjonalnego tournee, która obejmowałaby postój w Arabii Saudyjskiej na tygodnie poprzedzające Australian Open.

W poniedziałek powiedział, że spotkania zgodnie z harmonogramem są kontynuowane i że Wielkie Szlemy są zgodne z ich myśleniem. Jednak zaprzeczył poglądowi, że jest kimś w rodzaju przywódcy gangu. „Nie kieruje nami jedna osoba, jest to kolektyw”.