Tommy Doyle uderza, aby zapewnić sobie 10-osobową powtórkę Pucharu Anglii z Brentford |  Puchar Anglii

Tommy Doyle uderza, aby zapewnić sobie 10-osobową powtórkę Pucharu Anglii z Brentford | Puchar Anglii

Brentford nie mógł zakończyć swojej fatalnej formy, wypędzić duchy niedawnej pogoni, ani nawet narzucić się przeciwnikom już po dziewięciu minutach, po tym jak Wilki opuściły zachodni Londyn z zasłużonym remisem i wygrały to ekscytujące spotkanie. Powtarzać.

Dziewięć dni temu drużyna Gary'ego O'Neilla przybyła na stadion Gtech Community Stadium i pokonała gospodarzy 4:1 w Premier League. Przed meczem Thomas Frank nagrał wideo, w którym błagał fanów, aby trzymali się jego drużyny. Zespół, wciąż borykający się z kontuzjami, nie był w stanie utrzymać przewagi, jaką zapewnił mu przed przerwą Neal Maupay, a jego zwykła forma była daleka od świetnej formy.

„To była stracona szansa, ale możemy mieć tylko pretensje do siebie, że graliśmy przeciwko 10 zawodnikom przez 80 minut” – powiedział Frank. „Na całym boisku brakowało jakości. Wiemy, że nie jest łatwo grać 11 na 10 i nie jest tak, że pokonujesz drużyny. Więc to nie cud ze strony Wilków, to ich zasługa. Powtórka jest najgorsza wynik ogólny.”

Tymczasem dla Wolves był to kolejny znakomity występ Anglików w wykonaniu drużyny wciąż zdominowanej przez drużynę iberyjską. Pierwszy na boisku jest Pedro Neto, który wszedł z ławki rezerwowych i po powrocie po kontuzji zaliczył imponujący występ, doprowadzając do wyrównania Tommy'ego Doyle'a.

„Byłem naprawdę zadowolony z występu” – powiedział O'Neill. „Po stracie jednego gracza i jednej bramce na koniec pierwszej połowy, zawodnikom łatwo było pomyśleć, że mogą oddać tę bramkę. Ale nic takiego nie było. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać drugą połowę i wszyscy dali z siebie wszystko, żeby tak się stało.”

Joao Gomez został wyrzucony z boiska po tym, jak brutalnym uderzeniem uderzył kapitana Brentford Christiana Norgaarda. Z trybun wyglądało to stosunkowo nieszkodliwie. Na powtórce wideo wyglądało to przerażająco i Norgaard opuścił boisko za Gomezem, który ostrożnie utykał. Żaden z trenerów nie zgodził się z decyzją o ukaraniu czerwoną kartką, ale O'Neill uważa, że ​​Brentford powinien był wyrzucić dwóch zawodników, natomiast Frank ubolewał, że gra „odeszła od sportów kontaktowych”.

READ  Bev Brock zmarła w wieku 77 lat. Żona Petera Brocka cierpiała na raka
Neal Maupay świętuje zdobycie pierwszego gola dla Brentford. Zdjęcie: Dave Shopland/Shutterstock

Ponieważ Wilki skupiły się w defensywie po wyrzuceniu z boiska, Brentford miał trudności ze znalezieniem kreatywności i siły, które mogłyby ich pokonać. Jednak na pięć minut przed przerwą wydarzyło się to, co może się wydarzyć, gdy w drużynie brakuje zawodników. Pablo Sarabia to kreatywny zawodnik, ale mniej przydatny we własnym polu karnym i wokół niego, a ponieważ musiał podejmować działania w obronie, jego uporczywy wślizg na Matthiasa Jensena zakończył się rzutem wolnym, który Duńczyk wrócił w pole karne. Po raz pierwszy w meczu Wilkom nie udało się wypracować sobie sytuacji na boisku, a Maupay wykorzystał swoją szansę, wychodząc na prowadzenie w pierwszej połowie i zdobywając gola z rzutu karnego.

Pomiń poprzednią promocję newslettera

Sarabia został wycofany po 10 minutach drugiej połowy, a na jego twarzy malowała się frustracja, gdy ustępował Pedro Neto. Dziesięć minut później Wolverhampton wyrównał, a Portugalczycy byli w centrum ataku. Inny magik, Neto, jest bardziej bezpośrednim biegaczem niż Sarabia, a jego pierwszym ważnym wkładem było zdobycie rzutu rożnego po kontrataku. Po tym jak jego pierwszy kopniak został oczyszczony, Neto spudłował drugiego. Następnie przyjął podanie powrotne, minął Doyle'a na skraju pola karnego Brentford, a następnie zobaczył, jak gwiazda reprezentacji Anglii do lat 21 skręciła w jego lewą stronę i strzeliła obok bramki, prosto w dach bramki Thomasa Strakoshy.

Jakakolwiek pewność, jaką zaszczepiono w zespole Franka, natychmiast potem opadła. Przez resztę meczu Wilki były spokojniejszą i bardziej niebezpieczną drużyną. Tymczasem Brentford miał największe szanse po podwojonym wysiłku, ale najpierw Jose Sá, a potem Nelson Semedo przeszkodzili sobie w utrzymaniu wyniku.