Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Totem GT Super aktualizuje klasyczną Alfę Romeo Giulia w silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem

Totem GT Super aktualizuje klasyczną Alfę Romeo Giulia w silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem

Producent samochodów sportowych Totem zatoczył koło, powracając do pojazdów napędzanych benzyną, zyskując sławę na arenie samochodów sportowych zasilanych akumulatorowo.


Włoski producent samochodów sportowych Totem Automobili ma długą historię włoskich zabytkowych samochodów sportowych z napędem elektrycznym, ale specjalista powrócił do silników benzynowych, tworząc nowy Totem GT Super.

W pierwszej edycji Totemu z 2022 r. wykorzystano Alfę Romeo Giulia GTA z lat 60. XX wieku jako samochód-dawcę, aby stworzyć ekologiczną wersję zasilaną akumulatorowo, która według marki nie wpływa negatywnie na wrażenia z jazdy.

Jednak najnowszy model tchnął nowe życie w kultową Alfę Giulię, zastępując specjalnie skonstruowany silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem oryginalnym czterocylindrowym silnikiem bez turbosprężarki. Mówi się, że ta wersja jest przeznaczona dla Włochów, którzy pragną „piskliwych silników”. [we’ve] Dorastałem z dziećmi.”

Przeszczep silnika sam w sobie jest trudnym zadaniem, ale to dopiero początek. W GT Super zastosowano także nowy nadwozie skorupowe z włókna węglowego, ulepszone czterotłoczkowe zaciski hamulcowe Brembo z przodu i z tyłu, aluminiowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami, wspomaganie układu kierowniczego i silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem.

Choć jego stylistyka pozostaje wierna Alfie Romeo Giulia z lat 60. XX wieku, Totem całkowicie przeprojektował samochód sportowy, dodając nowe panele nadwozia z włókna węglowego, dodał 18-calowe felgi aluminiowe z oponami Pirelli P Zero i zamontowane dookoła reflektory LED. GT Super został wzbogacony o ładne detale, takie jak elektrycznie sterowane szyby, bezkluczykowy rozruch, cyfrowe radio, system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym i ulepszony system dźwiękowy.

Napęd nadal przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, ale Totem GT Super oferuje cztery oddzielne tryby jazdy: żółw, samochód, samolot i statek kosmiczny. Totem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, a samochód może poruszać się z elektronicznie ograniczoną prędkością 250 km/h.

Chociaż na jej stronie internetowej nie ma podanej ceny, Totem zaprasza klientów na całym świecie do składania przedsprzedażowych zamówień na Totem GT Electric lub Totem GT Super.

więcej:Znajdź używane samochody Alfa Romeo na sprzedaż
więcej:Znajdź używane samochody Alfa Romeo na sprzedaż

Tom rozpoczął karierę w branży motoryzacyjnej, wykorzystując swoje umiejętności fotograficzne, ale szybko zdał sobie sprawę, że dziennikarze osiągnęli lepszy wynik. Zaczął w CarAdvice w 2014 r., następnie odszedł w 2017 r., aby dołączyć do tytułów Bauer Media, w tym Wheels i WitchCar, a później powrócił do CarAdvice na początku 2021 r., podczas przejścia na Drive. Jako członek zespołu ds. treści na Dysku Tom pisze o aktualnościach motoryzacyjnych, recenzjach i wskazówkach o samochodach, a szczególnie interesuje się reportażami. Rozumie, że każdy nabywca samochodu jest wyjątkowy i ma inne wymagania, jeśli chodzi o zakup nowego samochodu, ale podobnie istnieje również lojalna część odbiorców Drive, która uwielbia entuzjastyczne i zabawne treści. Tom ma głęboki szacunek do wszystkiego, co związane z motoryzacją, bez względu na markę, i jest dumny z dostrzegania subtelnych rzeczy, które czynią każdy samochód wyjątkowym. Nie ma dnia bez nauczenia się czegoś nowego w stale zmieniającej się branży, co jest następnie przekazywane czytelnikom Drive.

Przeczytaj więcej o Tomie Fraserzeikona łącza