Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tron to potężne miejsce: dlaczego media łazienkowe zmienią zasady gry dla reklamodawców w 2024 r.

Tron to potężne miejsce: dlaczego media łazienkowe zmienią zasady gry dla reklamodawców w 2024 r.

W szybko zmieniającym się krajobrazie reklamy poza domem (OOH), gdzie każdy billboard, cyfrowy wyświetlacz i reklama przyciąga uwagę konsumentów, gdy są w ruchu, istnieje wyjątkowa, często pomijana przestrzeń poza domem, która sprawia, że duży wpływ, gdy ludzie są nieruchomi – Reklamy w łazience.

Convenience Advertising było pionierem w globalnej reklamie łazienek w 1984 roku. W tym roku świętujemy 40 lat dostarczania milionów wiadomości, oglądanych miliardy razy w 14 krajach.

Reklama łazienkowa zapewnia marketerom możliwość interakcji z odbiorcami w prywatnym, wolnym od zakłóceń środowisku, zapewniając korzyści wykraczające poza inne kanały reklamowe.

Wyobraź sobie taką sytuację: jesteś w publicznej łazience i patrzysz na tył drzwi toalety lub ścianę pisuaru. Tuż przed Tobą wisi plakat i co jeszcze możesz zrobić? Więc powinieneś to przeczytać. Jesteś uwięzionym słuchaczem wiadomości w tej łazience przez 1–2 minuty i do 12 minut w pokoju rodziców¹.

Jeśli Twój produkt, usługa lub przesłanie wymaga wyjaśnienia lub znajduje się w łazience, czytaj dalej.

Tabela porównawcza czasu odpoczynku

Niewykorzystany potencjał reklamy łazienkowej w Twojej strategii OOH

Zwiększ częstotliwość przypominania

Reklamy łazienkowe wyróżniają się w tym obszarze, zapamiętując co najmniej 70%.¹. Wyjątkowy kontekst – daleki od codziennego bombardowania komunikatami, z którymi mamy do czynienia – oznacza, że ​​ludzie z większym prawdopodobieństwem zapamiętają Twoją reklamę. To zwiększone zapamiętywanie przekłada się na większe zaangażowanie i ostatecznie wyższy współczynnik konwersji.

Wzmocnij kampanie wielokanałowe

Marki prowadzące spójny, skuteczny marketing wielokanałowy generują średnio o 9,5% większe roczne przychody² i mają o prawie 91% wyższe wskaźniki utrzymania klienta niż marki, które tego nie robią³. Ponadto udowodniono, że włączenie reklamy łazienkowej do szerszej strategii wielokanałowej zwiększa zwrot z inwestycji w każdą kampanię cyfrową⁴. Ta synergia międzykanałowa wzbogaca doświadczenia konsumentów z marką, wzmacniając przekaz w różnych punktach kontaktu i zwiększając ogólną skuteczność kampanii.

READ  Słońce może być mniejsze, niż myśleliśmy

Stała ekspozycja i uwaga

Reklama łazienkowa zapewnia ekspozycję bez ryzyka przeoczenia, pozwalając, aby Twoja wiadomość została w pełni wchłonięta. Konfiguracja łazienki zapewnia niezakłóconą widoczność; Wiadomości są umieszczane w Twoim naturalnym polu widzenia, niezależnie od tego, czy znajdujesz się w kabinie, przy pisuarze, zlewie czy suszarce do rąk. W przestrzeni, w której odbiorcy są w zasadzie zniewoleni, reklamy te są odporne na zmęczenie reklamami, które nęka wiele platform cyfrowych.

Bezproblemowe podróże klientów

Elementy interaktywne, takie jak kody QR, łączą reklamy fizyczne z kampaniami cyfrowymi, tworząc płynne i możliwe do śledzenia doświadczenie użytkownika od interakcji offline do online.

Precyzyjne targetowanie

Miejsca takie jak centra handlowe, bary czy lotniska można wybierać na podstawie profilu ich typowych gości (również ze względu na lokalizację i płeć), co pozwala na wysoce spersonalizowane kampanie, które bezpośrednio odpowiadają zainteresowaniom i potrzebom odbiorców.

Dyrektor generalny Beyond Blue, Georgie Harman, opowiada o partnerstwie w zakresie ergonomii reklam

W szczególności sieć łazienkowa pozostaje naszym najskuteczniejszym kanałem od 15 lat. Wiemy, że ludzie odwiedzają naszą stronę internetową. Wiemy, że ludzie kontaktują się bezpośrednio z naszym działem pomocy po zobaczeniu wiadomości kontaktowych w Twoich sieciach.

„Wspólnie wysyłamy społeczności pozytywne komunikaty na temat zdrowia psychicznego, zachęcamy do szukania pomocy, przełamujemy piętno, edukujemy ludzi oraz zmieniamy postawy i zachowania. Nasze kampanie zmieniły życie ludzi i jestem pewien, że także je uratowały.

Co mówią nam najnowsze dowody?

Z ostatnich badań Australijskiej Rady ds. Reklamy⁵ wynika, że ​​cieszące się dużym zainteresowaniem kanały medialne zwiększają skuteczność silnej kreacji nawet o 75%.

W raporcie⁵ zaleca się, aby marketerzy i nabywcy mediów przedkładali uwagę nad zasięg, co stanowi uzupełnienie badań OMD⁶ na temat znaczenia aktywnej uwagi dla zapewnienia, że ​​marka będzie w centrum uwagi odbiorców w sytuacjach zakupowych.

READ  Australijscy astronomowie odkryli „przerażający” obiekt kosmiczny, który wysyła sygnały radiowe, wywołując teorie, że może to być szczególny rodzaj martwej gwiazdy.

Wnioski są dwojakie: 1) Aktywne zainteresowanie jest krytycznym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na zapamiętywanie reklam i zmianę zachowań oraz 2) Wybór platformy medialnej cieszącej się dużym zainteresowaniem jest kluczowym czynnikiem określającym skuteczność kampanii marketingowej⁵.

Przeczytaj pełny raport z badania OOH

Dowiedz się o sprawdzonej synergii pomiędzy OOH i reklamą cyfrową i odkryj, jak włączenie alternatywnych rodzajów reklamy może wzmocnić Twoje kampanie.

Uzyskaj dostęp do raportu OOH.

Lub kliknij, aby Dowiedz się więcej o reklamie łazienkowej.

Bibliografia:

¹ Dane CaptiVision i partnerów obiektu za rok 2022

² https://www.againinteractive.com/digital-opportunities-in-out-of-home-ooh-advertising

³ https://www.gitnux.org/multi-channel-marketing-statistics

⁴ Partnerzy analityczni; Połączone modele miksu od The Leading Edge & Analytic Partners 2002–2018

⁵ https://advertisingcouncil.org.au/news/high-attention-media-supercharges-impact-of-strong-creative-attention-and-efficiency-to-esov-and-beyond-part-ii

⁶ https://www.omd.com/thoughts/why-attention-is-the-business-were-in

Czy masz coś do powiedzenia na ten temat? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej. Jeśli masz jakieś wiadomości lub wskazówki, napisz do nas na adres [email protected]

Zapisz się na newsletter AdNews, polub nas Facebook Lub śledź nas dalej Świergot Za dzielenie się historiami i kampaniami w ciągu dnia.