Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trwa nabór wniosków na Igrzyska Wajnbergowskie 2024 w Polsce

Trwa nabór wniosków na Igrzyska Wajnbergowskie 2024 w Polsce

Konkurs trwa od 1 do 8 grudnia 2024 r., a zgłoszenia można składać do 16 czerwca 2024 r.

Założona w 2021 roku i obecnie w drugiej edycji, The Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Mieczysława Wajnberga w Katowicach, nazwany na cześć polskiego kompozytora Mieczysława WajnbergaWspółcześni Ludosławskiego, Prokofiewa, Bartoka i Szostakowicza.

W konkursie, otwartym dla skrzypków dowolnej narodowości, urodzonych w latach 1993–2005, przyznana zostanie pierwsza nagroda o wartości 10 000 euro, druga nagroda o wartości 5000 euro i trzecia nagroda o wartości 3000 euro. Każdy z finalistów otrzyma dyplom.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 16 czerwca 2024 r. Formularz jest dostępny Tutaj.

Kompletny wniosek należy przesłać e-mailem na adres: [email protected]. Do zgłoszenia należy dołączyć formularz zgłoszeniowy, krótką notę ​​biograficzną, aktualne zdjęcie, nagranie wideo zestawu konkursowego w serwisie YouTube oraz dowód wpłaty wpisowego w wysokości 25 euro.

Regulamin i pakiet turniejowy znajdziesz tutaj Tutaj.

Kandydaci otrzymają e-mail z potwierdzeniem 21 czerwca 2024 r. Lista uczestników zostanie publicznie ogłoszona na stronie internetowej Konkursu do dnia 30 czerwca 2024 r.

„W grudniu 2021 roku doceniliśmy wspaniałe prace młodych artystów z całego świata, którzy odwiedzili Katowice podczas I edycji konkursu” – zastanawia się dyrektor konkursu. Szymona Krzeszowca na Facebooku. „Po zwycięstwie oczy całego świata zwróciły się na dramatyczne wydarzenia, które do dziś mają miejsce na Ukrainie.

„Jako naród zjednoczony pięknem i mocą muzyki – uniwersalną więzią, która przekracza wszelkie sekty, wierzymy, że możemy się zjednoczyć, aby głośno wyrazić nasz sprzeciw wobec rosyjskiej agresji poprzez głośne głosy naszych instrumentów i zaoferować duchowe wsparcie ofiarom.

„Życie Mieczysława Wajnberga naznaczone było bólem i cierpieniem, ale nawet w jego najbardziej poruszających dziełach jest nuta nadziei” – dodał. „Niech tragiczny los gospodarza turnieju będzie symbolem siły przetrwania, pojednania i troski o lepsze jutro.

„Serdecznie zapraszam młodych skrzypków do udziału w II Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Mieczysława Wajnberga w Katowicach i poznania ponadczasowego piękna i niezmierzonej głębi jego muzyki, która porusza najważniejsze struny duszy każdego człowieka. Mamy nadzieję, że zobaczymy się wszyscy w Katowicach w grudniu!

READ  Polscy górnicy, elektrycy, antywęglowa solidarność Czechy Praga Warszawa Przejście z UE