Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tryb wieloosobowy Overwatch 2 po prostu nie jest wystarczająco dobry, aby dawno temu zagwarantować PvE

Tryb wieloosobowy Overwatch 2 po prostu nie jest wystarczająco dobry, aby dawno temu zagwarantować PvE

Alicja Mercante

Wysłane 2 godziny temu: 18 maja 2023 o godzinie 5:30

Overwatch Gracze, to było kilka trudnych lat. Kiedy ta strzelanka z bohaterami zadebiutowała w 2016 roku, oferowała jedno z najlepszych doświadczeń wieloosobowych wszechczasów: zacięta walka w zwarciu skupiona na formacjach drużyn, imponująca pula bohaterów z opcjami dla każdego typu graczy, solidny system dobierania graczy i system rankingowy, który czuł sprawiedliwy. .

Dwa lata po jego uruchomieniu, OverwatchStały przepływ treści zamienił się w kroplówkę, a potem całkowity odpływ, a na koniec powiedziano nam, że to wszystko jest częścią większego, wspanialszego planu, który obejmowałby wszystko, co sprawiło, że się zakochaliśmy. Overwatch A potem trochę. Oprócz większej zawartości PvP otrzymamy niestandardowy tryb PvE bogaty w wiedzę i więcej doświadczeń w trybie współpracy, wspierany przez system postępów, który pozwala awansować ukochanych bohaterów.

Czytaj więcej: Monitorowanie 2Ambitny tryb fabularny przechodzi w coś mniejszego

ale kiedy Monitorowanie 2 Wprowadzony na rynek w październiku 2022 r., to, co początkowo obiecano, znacznie różni się od produktu końcowego. Nie było trybu PvE, ale Blizzard obiecał, że nadchodzi, został odsunięty na bok, aby skupić się na aspekcie wieloosobowym. Jednak podczas streamu deweloperskiego 16 maja Overwatch Dyrektor gry Aaron Keeler powiedział fanom, że tryb PvE po raz pierwszy ogłoszony w 2019 roku nigdy nie nadejdzie, a zamiast tego skupiono się prawie całkowicie na rozgrywce wieloosobowej. Ale to doświadczenie dla wielu graczy jest imitacją oryginału, co nie wystarcza Monitorowanie 2 zespół, od którego zależy jego przyszłość.

Zdjęcie: Blizzard

Obietnica Overwatcha 2

„Przede wszystkim trzeba o tym pamiętać Overwatch To rywalizacja drużynowa 6 na 6 i absolutnie nie ma mowy, żebyśmy ją przegrali” – ówczesny dyrektor gry Jeff Kaplan powiedział podczas Overwatch Prezentacja na BlizzConie 2019. Właśnie się ujawnił Monitorowanie 2, obiecując nowy tryb rywalizacji (płatny), więcej bohaterów, wspomniany wcześniej niestandardowy tryb PvE, który pozwoli ci w pełni dostosować umiejętności każdego bohatera poprzez rozbudowane drzewo umiejętności oraz „wspólne środowisko dla wielu graczy, w którym nikt nie zostanie pominięty”. Oznacza to, że jeśli nie martwisz się obietnicami PvE, nie będziesz mógł kupować Monitorowanie 2trzymać się Monitorowanie 1Nadal otrzymujesz wszystkie mapy, tryby i elementy kosmetyczne, które pojawiły się w kontynuacji. Brzmiało to jak całkiem słodka umowa.

READ  Switch Online dodaje Pokémon Stadium do biblioteki Nintendo 64 już dziś, już teraz

Czytaj więcej: konkurencyjny Monitorowanie 2 To koszmar, w który nie mogę przestać grać

Po tym wielkim ogłoszeniu gracze byli zadowoleni z tego, co czasami wydawało się martwą grą, aby się zalogować Monitorowanie 1 Grać na tych samych mapach, z tymi samymi bohaterami i często tymi samymi graczami przez ponad rok. W końcu podstawowe ego pozostało surowe, wrażenia z gry wieloosobowej wciąż nietykalne, a na horyzoncie pojawia się obietnica jeszcze słabszego wyglądu. Następnie, w 2021 roku, Kaplan opuścił Blizzarda i przekazał stery Kellerowi, a z perspektywy czasu wydaje się, że był to punkt, w którym sytuacja zmieniła się drastycznie na rzecz przeciętności.

Miesiąc po odejściu Kaplana Blizzard ogłosił to Monitorowanie 2 Ulubiony model serii 6 na 6 będzie dostępny w jednym pojedynku 5 na 5. „Overwatch zmienia się w czasie. Przeszliśmy od braku ograniczeń dla bohatera… do tego, że bohater ma limit. Skończyło się na wprowadzeniu blokady roli w trakcie gry. Czujemy, że to kolejny krok na drodze Overwatch Keller powiedział podczas ogłoszenia transmisji na żywo. Niektórzy gracze uważali, że pozbycie się drugiego czołgu pomogłoby w dłuższym czasie oczekiwania, podczas gdy inni, tak jak ja, uważali, że była to zbyt agresywna zmiana, która grozi zakłóceniem delikatnej równowagi oryginalnej gry.

Potem nie długo Monitorowanie 2 Blizzard, który ma się ukazać, ogłosił, że kontynuacja całkowicie zastąpi oryginalną grę, że zostanie uruchomiona bez trybu PvE (w 2023 r.) innych popularnych gier (FortniteI Legendy ApexaI Call of Duty: Warzone). To tyle, jeśli chodzi o „wspólne środowisko dla wielu graczy” lub szansę powrotu do 6 na 6, gdy 5 na 5 mocno skopie ci tyłek. W ostatnich dniach Monitorowanie 2 Został uruchomiony, złe wieści wciąż się piętrzyły, ale zawsze było duże, szorstkie PvE, na które można było czekać, prawda? błąd.

READ  Tryb Microsoft Teams Together pozwala tylko dwóm osobom rozpocząć spotkanie
Zdjęcie: Blizzard

Tryb wieloosobowy w Overwatch 2 nie jest świetny

Jako główny rekwizyt kontrowersyjna zamiana na 5 na 5 była problematyczna od samego początku. Kiedy Recenzja gry z czasów, gdy byłeś redaktorem GameRadarZastanawiałem się, kto jest nowym kształtem, jednocześnie zaznaczając, że niezwykle szybkie tempo wynikające z braku drugiego czołgu jest katastrofą dla uzdrowicieli na zapleczu. Pomimo tego wszystkiego grałem i gram dalej Monitorowanie 2 Rywalizuj prawie codziennie, mając nadzieję, że mój czołg jest wystarczająco wspierający, aby upewnić się, że jestem chroniony przed nieznośnymi postaciami DPS, takimi jak Tracer i Sombra.

Ale doświadczenie dla wielu graczy nie jest już wystarczająco dobre, aby służyć jako serce serii. Proces dobierania graczy wydaje się dość zepsuty, pomimo prób Blizzarda, aby to naprawić, prawdopodobnie z powodu nadmiernego polegania na krótszych kolejkach, a nie odpowiednio zbalansowanych meczach. Nawet po wszystkich ostatnich zmianach nadal czuję, że albo toczę, albo toczę – istnieje ciągłe poczucie braku równowagi, które nęka każdy mecz i sprawia, że ​​moje próby pozostania w randze Diamentowej są jeszcze bardziej frustrujące.

Czytaj więcej: Oto, co dzieje się z plikami Monitorowanie 2 ranga

konkurencyjny Monitorowanie 1 Czasami było ciężko, ale zawsze czułeś, że wygrałeś to, na co zasłużyłeś, i straciłeś to, na co zasłużyłeś. Teraz jednak wygrana to darmowe rozdanie na żywo, a przegrana to tak, jakbym został uderzony przez zespół 2022 Dallas Fuel OWL Championship Team.

Może to wynikać z kontrowersyjnego systemu Match Ranking (MMR), który jest ukrytą liczbą określającą, w jaki sposób jesteś dopasowywany do innych graczy w meczach rywalizacyjnych i poza nimi. metoda Monitorowanie 2Biznes MMR MMR oznacza, że ​​możesz się zalogować, aby rozegrać kilka szybkich meczów, ale zostaniesz całkowicie zniszczony przez ludzi, którzy starają się upewnić, że nie popełnią brudnych meczów w swoich grach, a następnie zmierzą się ze słabszymi graczami w grach komputerowych, ponieważ przegrałeś ten mecz QP przez ogromna przewaga, a następnie pokonaj Z łatwością pokonaj drużynę wroga, a następnie połącz siły z drużyną, która jest znacznie lepsza w rywalizacji w następnym meczu i być może zostaniesz znokautowany.

READ  BMW M4 CSL pokazuje swoją złośliwą twarz w nowym zwiastunie

Podczas gdy Blizzard od tamtej pory majstruje przy MMR i rankingach rywalizacji Monitorowanie 2 Rozpalony, wciąż nie czuję się dobrze i nie jestem Tylko osoba mówiąc to. Powiem, że wydaje się, że system rankingowy uległ poprawie, ale każdy mecz nadal wydaje się do bani w taki czy inny sposób.

Jest też walka Blizzarda o znalezienie w nim równowagi bohatera Monitorowanie 2, coś, co nękało twórców oryginalnej gry, ale nie było tak trudne z dodatkowym graczem na boisku. W miesiącach od uruchomienia Monitorowanie 2 W różnych momentach musiał usuwać Mei, Bastiona, Torbjorna i Sigmę z gry, wszystko dlatego, że zostali nieodwracalnie zepsuci. Sojourn dominuje w mecie od dwóch sezonów, Wieprz od bardzo dawna jest jednym strzałem, a wszystko to istnieje pod parasolem wciąż zepsutego systemu dobierania graczy.

Overwatch 2 PvP to za mało

Monitorowanie 1 Miał jednak rewolucyjne doświadczenie dla wielu graczy, które ponownie rozpaliło gatunek strzelanek z bohaterami Monitorowanie 2 Daleko stąd. Dostarczanie niewielkiej lub żadnej zawartości przez prawie trzy lata pod pozorem „pracujemy nad następną grą”, utrzymywanie graczy w niewiedzy o obiecanej rozgrywce PvE przez miesiące, dając nam jako pokutę kiepską rozgrywkę wieloosobową, odwrócić się i powiedz, że to kiepskie doświadczenie dla wielu graczy jest twoją gwiazdą na północy, a powód, dla którego rezygnujesz z obiecanego trybu PvE, nie zamierza go przerwać, Blizzard. Betonowo-stalowy fundament, który był Monitorowanie 1 zniknął i został zastąpiony rusztowaniem Monitorowanie 2. Nie możesz zbudować całej franczyzy na rusztowaniach. To się rozpada.

Więcej z Kotaku Australia