Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trylogia filmów, która zakończyła się najlepszą częścią

Trylogia filmów, która zakończyła się najlepszą częścią

Wiele, a może nawet większość trylogii wyrosła organicznie z sukcesu dwóch pierwszych filmów. Sequele są tworzone, ponieważ pierwszy film jest wystarczająco popularny, aby to uzasadniać, a sequele są tworzone, ponieważ sequel był. Jednak niektóre trylogie były planowane od samego początku, a wszystkie filmy były kręcone mniej więcej w tym samym czasie i wydawane kolejno.

Tak jest w przypadku trylogii „Trójkolorowy” polskiego reżysera Krzysztofa Kielowskiego. Zaplanował trzy filmy od początku w Co Stróż Nazywa „wydarzenie artystyczne”, nazywając każde z nich jednym z kolorów francuskiej flagi: „niebieski”, „biały” i „czerwony”. Jednoczące tematy serii to miłość i strata. Filmy dotyczą różnych aspektów tych tematów z tytułowymi odniesieniami kolorystycznymi każdej części z filtrami, oświetleniem i obiektami fizycznymi w scenach.

Wszystkie trzy zgłoszenia zostały zatwierdzone, ale ostateczna partia, „Czerwona”, przetrwała Zdobywa 100 procent na Rotten Tomatoes. Zdobył także nominacje do Oscara dla najlepszego reżysera, najlepszego scenariusza i najlepszego filmu w czasach, gdy film nakręcony poza Stanami Zjednoczonymi wciąż rzadko mógł je zdobyć. nominacje do Oscara W kategoriach niezarezerwowanych dla filmów zagranicznych (w Hitfixie).

READ  „Portret damy” Rubensa na licytacji w Warszawie