Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Turyści są zszokowani ogromem Australii i odległością dotarcia do różnych miejsc

Kiedy turyści odwiedzają Australię po raz pierwszy, są zwykle oszołomieni wyjątkowym sposobem, w jaki nasz slang dobiera słowa – ale to nie jedyna rzecz, która ich szokuje.

A temat z reddita Eksplodował, przyciągając ponad 1200 komentarzy zagranicznych podróżników na temat najbardziej zaskakującej rzeczy, której dowiedzieli się, kiedy po raz pierwszy odwiedzili ten kraj.

Do tej pory najczęściej mówiono o samej wielkości Australii. Wydaje się, że wielu nie ma pojęcia, jak odległe są odległe obszary ani jak długo trwa podróż z jednego miasta do drugiego.

Jedna osoba napisała: „Wykonywałem prace polowe (łapanie jaszczurek) w pobliżu Mount Isa, i był tam zły kamper z holenderskimi turystami, który zatrzymał się i zapytał mnie około 15:00, czy zamierzają dotrzeć do Broome przed zmrokiem”.

Kiedy roześmiałem się i powiedziałem im, że wciąż są w Queensland, zszokowani odpowiedzieli: „To niemożliwe – jechaliśmy cały dzień! „

Inna osoba napisała: „Jasna cholera, to musiało być dla nich dziwne. Tę samą odległość mogli przebyć z Holandii, Belgii, Niemiec, Luksemburga, Francji, Szwajcarii, Liechtensteinu i trafić do Włoch”.

Jeden z Australijczyków również wziął udział w dyskusji, mówiąc: „Nawet jako Australijczyk uważam, że podróż w obie strony z Sydney do Uluru to około 6000 km”.

Inna osoba dodała: „Ludzie pytali mnie o jednodniową wycieczkę w głąb lądu. Tak, to bardziej dzień niż Pricy”.

Niektórzy zwrócili uwagę na ciekawy fakt, że Melbourne znajduje się 20 kilometrów dalej od Antarktydy niż Darwin – wskazówka, która nadal obowiązuje pozostawiając wielu z niedowierzaniem.

Melbourne leży mniej więcej tak blisko równika jak Bodrum w Turcji i Granada w Hiszpanii. Dlatego na korcie centralnym o godz [Australian Open] W styczniu” – napisał ktoś w internecie.

„Nie chcę być tym facetem, ale odległość do Darwin jest prawdopodobnie w środku (centrum) miasta, a nie w miejscu, w którym zaczynasz (bliżej granic miasta), więc może to być taka sama lub mniejsza odległość”, mówi argumentował.

READ  Kryzys koronawirusa: Kolejna rekordowa liczba ofiar śmiertelnych, gdy Omicron nadal rozprzestrzenia się w Australii

Inni porównali lokalizacje, aby pokazać, jak naprawdę duża jest Australia, która według Geoscience Australia ma 7 692 024 kilometrów kwadratowych.

Według Geoscience Australia ma powierzchnię 7 692 024 kilometrów kwadratowych. Jest szóstym co do wielkości krajem na świecie po Rosji, Kanadzie, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

Stanowi zaledwie 5 procent powierzchni lądowej świata wynoszącej 149 450 000 kilometrów kwadratowych i chociaż jest to najmniejszy ląd kontynentalny, [mainland Australia] Jest to największa wyspa na świecie strona internetowa.

„Tak, ludzie myślą, że Alice Springs i Uluru znajdują się tuż obok siebie, ale są oddalone o około 450 km drogą” – napisał jeden z użytkowników Reddita.

„W perspektywie 450 km z Londynu do Niemiec; 450 km z Nowego Jorku do Kanady; 450 km ze Szwajcarii obejmuje 11 krajów”.

Niektóre z innych dziwnych rzeczy omówionych w wątku to brak niedźwiedzi polarnych w okolicach Bundaberg (pomimo tego na logo Bundaberg Rum), to, że w przeciwieństwie do Ameryki ograniczenia prędkości są w rzeczywistości ograniczeniem (nie wytycznymi) i oczywiście Jak ironiczny australijski humor.