Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Twitter „już nie istnieje”, ponieważ Elon Musk połączył się z X Corp

Twitter „już nie istnieje”, ponieważ Elon Musk połączył się z X Corp

Twitter nie jest już niezależną firmą po fuzji z nowo utworzoną spółką fasadową o nazwie X Corp. , wywołując spekulacje na temat tego, co Elon Musk planuje dla platformy mediów społecznościowych.

Twitter „już nie istnieje” po fuzji z X, zgodnie z dokumentem złożonym 4 kwietnia w sądzie w Kalifornii wraz z pozwem wniesionym przeciwko firmie i jej byłemu dyrektorowi generalnemu, Jackowi Dorseyowi, w zeszłym roku przez konserwatywną aktywistkę Laurę Loomer.

Nie jest jasne, co ta zmiana oznacza dla Twittera, który przeszedł remont, odkąd Musk kupił firmę za 44 miliardy dolarów w zeszłym roku. Właściciel miliardera sugerował w przeszłości, że zakup Twittera byłby „przyspieszeniem” tworzenia X – którą nazwał „aplikacją wszystkiego”. Musk napisał na Twitterze o przeprowadzce we wtorek za pomocą jednej litery „X”.

Drugi najbogatszy człowiek na świecie ogłosił, że chce, aby X był podobny do chińskiego WeChat, superaplikacji należącej do Tencent, używanej do wszystkiego, od płatności i biletów na wydarzenia po przesyłanie wiadomości. Ale nie był pewien, jak pasowałoby to do jego rozległego imperium biznesowego, od giganta samochodów elektrycznych Tesli po Space Exploration Technologies Musk jest także właścicielem domeny „X.com” – nazwy firmy zajmującej się płatnościami online, którą założył i ostatecznie połączył z PayPal.

Musk po raz pierwszy stworzył trzy spółki holdingowe w Delaware z odmianą nazwy „X Holdings” w kwietniu ubiegłego roku w ramach swojej oferty przejęcia Twittera. Ale X powstał 9 marca w Nevadzie, a jego fuzja z Twitterem została złożona 15 marca, zgodnie z zapisami złożonymi w stanie. Musk jest prezesem spółki i jej spółki macierzystej, X Holdings, która również została zarejestrowana w zeszłym miesiącu z kapitałem zakładowym w wysokości 2 mln USD, wynika z dokumentów.

Twitter, który nie ma już zespołu zajmującego się zapytaniami mediów, nie skomentował od razu pytań przesłanych przez Bloomberg News. Adwokaci z kancelarii reprezentujący Twittera w sprawie Willkiego Farra & Gallagher nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

READ  Rozszerzanie współpracy poza obronność o gospodarkę i energetykę