Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Twórca modów, Gary, rozważa zakazanie nazistom

Leviego Winslowa

Wysłane 2 godziny temu: 22 kwietnia 2023 o 4:40 rano

Gary Newman, twórca klasycznej gry piaskownicy Departament Obrony Gary, może wypowiedzieć się przeciwko utrzymującemu się od dawna problemowi nazizmu w grze. Na Twitterze Newman Zastanawiał się, czy nie należy go zakazać Serwery RPG prowadzone przez „grupę facetów, którzy wydają się naprawdę lubić nazistów”. Tak, dla mnie to brzmi jak dobry pomysł.

Czytaj więcej: Poznaj Gary’ego, człowieka, który przerobił gry komputerowe

Wydany w listopadzie 2006 r., Departament Obrony Gary Jest to oparta na fizyce gra piaskownicy opublikowana przez Valve, która pozwala manipulować modelami 3D w celu stworzenia własnej zabawy. To jest podobne do Rzemiosło Maine Lub Roblox Nie ma w nim z góry określonego celu. Gra daje ci narzędzia do zabawy, a od twojej wyobraźni zależy wyczarowanie świata, którym będziesz się dzielić z innymi, nakręcenie filmu itp. Odgrywanie ról jest świetne, a niektórzy gracze lubią odgrywać role w historycznej okupacji Europy, która oczywiście obejmuje nazistów. Niestety, niektórzy Departament Obrony Gary Wydaje się, że gracze szczerze współczują nazistom. Jest właścicielem YouTube Super Bunnyhop Bardzo dobre wideo z [checks notes] Od 10 lat Patrząc na różne czające się nazistów Departament Obrony Gary.

Wszystko to oznacza, że ​​byli w nim naziści Departament Obrony Gary przez jedną minutę. Nie jest jasne, co deweloper Facepunch Studios zrobił od tego czasu, aby rozwiązać problem tej problematycznej społeczności graczy, ale Newman teraz publicznie kwestionuje, czy powinien ich całkowicie zakazać. To jednak trudne.

Zakazać czy nie zakazać nazistom Departament Obrony Gary

nowy chłopak Opublikował na Twitterze ankietę 19 kwietnia Zadaje swoim wyznawcom proste pytanie: „Powinniśmy zakazać [these Nazi gamemodes in Garry’s Mod]Prawda?” W chwili pisania tego tekstu ankieta właśnie się zakończyła, a 73 procent z prawie 50 000 respondentów potwierdziło, że tak, nazistowskie gry powinny zostać zakazane.

READ  Panasonic wprowadza obiektyw LUMIX S 18 mm F1,8 (S-S18)

Newman kontynuował ankietę Z długim tweetem o moderacji serwera. Wyjaśnił, że „widzi przewagę w grach tutaj, w których odgrywasz żywe role”. [or] Scenariusze wojenne”, które wyrażają, że duża część Departament Obrony GaryRole-playingowe serwery społecznościowe są właśnie tym: „wciągającymi, interesującymi, fascynującymi i edukacyjnymi” doświadczeniami, które badają dyplomację, ludzkość, walki wewnętrzne, politykę i cierpienia związane z globalną katastrofą. Nie chce tego regulować. Jednak Newman zauważył, że pojawiły się pewne rodzaje problemów z wstrzemięźliwością.

Problem dla nas polega na tym, że niektóre z tych gier to banda facetów, którzy naprawdę lubią nazistów. Wydaje się, że niektórzy naprawdę lubią nazistów poza grą. To stwarza problemy. Jeśli ktoś prowadzi np [World War 2] Serwer do odgrywania ról, otrzymywanie datków, a ta grupa zwykłych zapalonych graczy naprawdę lubi nazistowskie rzeczy… co to jest [going to] Odwrócić grę w kierunku? Czy powiedzą: „Hej, nie o to tak naprawdę chodzi w tej grze [so] Proszę znaleźć inną społeczność?

Newman zauważył, że nie chce, aby wszystkie formy II wojny światowej zostały zakazane Departament Obrony Gary Ale pozbycie się „Nazistowskiego święta” wydaje się być priorytetem dla zespołu. Przedstawił pomysły, takie jak całkowity zakaz używania swastyk, krzyży Hitlera i innych nazistowskich symboli, wyjaśniając, że może to skłonić tych graczy do użycia innego symbolu w celu obejścia zakazu. Uważa jednak, że ci ludzie są „tak słabi”, że ban byłby dla nich zbyt dużym obciążeniem i zostawiliby grę w spokoju.

Newman zakończył pytaniem, w jaki sposób właściciele serwerów, którzy wydają się pozwalać nazistom na inwazję, mogą to zrobić Departament Obrony Gary Mogą „współpracować” z twórcami gier, aby zatrzymać problem, zanim nadejdzie zakaz. Zauważył, że chociaż może to przerodzić się w kłótnię, nie chodzi tu o wolność słowa.

READ  Amazon Echo jest teraz o połowę taniej

„To nie jest utrata wolności” – napisał Newman na Twitterze. „To nie jest atak na twoją wolną wolę. To nie jest kontrola umysłu. To nie jest nowe. Wcześniej zatrzymywaliśmy serwery, blokowaliśmy je [unsavoury] działalności i będziemy to kontynuować. To prawdziwa uwaga dla właścicieli serwerów, od jakiegoś czasu mamy tę szarą strefę i teraz bardziej się jej przyglądamy. „

Kotaku Newman skontaktował się, aby skomentować.

Czytaj więcej: Gra o napadach, w której możesz kraść elementy z 15 000 poziomów stworzonych przez graczy

Chociaż nie wydaje się rozstrzygające, że Garry Newman i Facepunch Studios zablokują jeszcze serwery zamieszkane przez nazistów, zespół wyraźnie zwraca na to większą uwagę. Wykorzystanie serwera do odgrywania ról jako sposobu na poznanie historycznych konsekwencji grupy ludobójczej to jedno. To kolejny sposób wykorzystania gry do propagowania prawdziwej nazistowskiej propagandy, coś, co Neumann ma teraz nadzieję powstrzymać.

Więcej z Kotaku Australia