Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ujawniono sekret fortuny superbogata: urodził się w bogatej rodzinie | Nierówność dochodów w Stanach Zjednoczonych

Miliarderzy, którzy sami się dorobili, w tym Jeff Bezos i Elon Musk, osiągnęli ogromne zyski Zarobki podczas pandemii Covid-19 Ale nowy raport pokazuje, że nie ma strat rodzinnych pieniędzy, jeśli chodzi o naprawdę bogate – i pozostanie – naprawdę.

Dziesięć najbogatszych rodzin w USA, w tym rodzina Walmart i rasy związane z branżami, w tym słodyczami i kosmetykami, również odnotowało wzrost aktywów z powodu pandemii, a łączny wzrost ich łącznej wartości netto o ponad 136 miliardów dolarów w 14 miesięcy, według raport opublikowanym w środę przez Institute for Policy Studies (IPS).

Raport, Silver Spoon Oligarchs, szczegółowo opisuje, w jaki sposób te rodziny nie tylko powiększyły swoje bogactwo o miliardy w ciągu ostatniego roku, ale także pracowały nad tym, aby system wspierał ten wykładniczy wzrost przez dziesięciolecia.

„Jeśli system działa tak, jak powinien, nie powinniśmy widzieć wzrostu bogactwa z pokolenia na pokolenie, powinno się ono rozproszyć” – powiedział Chuck Collins, współautor raportu i dyrektor IPS.

W 1983 roku patriarcha Sam Walton . założył rodzinę Waltonów Walmart, o wartości 2,15 mld USD (lub 5,6 mld USD w 2020 r.). Do końca 2020 r. łączna wartość netto wnuków Waltona wyniosła ponad 247 miliardów dolarów, co oznacza wzrost po uwzględnieniu inflacji o 4320%.

Rodzina Mars, która stoi za niektórymi z ulubionych batoników w Stanach Zjednoczonych, również cieszyła się niezłym zwrotem ze swoich fortun, zwiększając swoją rodzinną fortunę o 28%, czyli 21 miliardów dolarów, od marca 2020 r. do maja 2021 r.

Dynastia marsjańska rozpoczęła się w 1911 roku, kiedy Franklin i Ethel Mars otworzyli fabrykę słodyczy, która rozrosła się, by produkować bestsellery, takie jak Droga Mleczna i Snickers w latach 20. i 30. XX wieku. Dziś prowadzą go ich wnuki.

W 2020 r. majątek ich rodziny wynosił 94 miliardy dolarów, zgodnie z listą dynastii Forbes Billion-Dollar Dynasties, która była głównym źródłem raportu. IPS porównał informacje z listy z 2020 r. z listą podobną do Forbesa opublikowanej w 1983 r. i dostosował te informacje, aby odzwierciedlić to, jak by to wyglądało w dzisiejszych dolarach.

W latach 1983-2020 majątek rodziny Mars wzrósł o 3,517% z 2,6 miliarda dolarów do 94 miliardów dolarów. Była jedną z 27 rodzin, które pojawiły się na listach Forbesa w 1983 i 2020 roku, a majątek tych rodzin łącznie wzrósł o 1007% w ciągu 37 lat.

Nawet wśród superbogatych nierówność dochodów jest problemem. Bardzo bogaci radzili sobie lepiej niż ich mniej zamożne grupy. Pięć najbogatszych rodzin w Stanach Zjednoczonych odnotowało wzrost majątku średnio o 2,484% w latach 1983-2020.

Liczby dla przeciętnej amerykańskiej rodziny to mały obrazek w porównaniu. Według raportu, od 1989 do 2019 roku, ostatniego roku, za który dostępne są dane, mediana majątku przeciętnego gospodarstwa domowego wzrosła o 93%, skorygowana o inflację.

Collins, Dyrektor Programowy IPS w nierówność I dla większego dobra, powiedział, te rodziny nie tylko zarabiają więcej pieniędzy, ale także coraz lepiej trzymają je poza zasięgiem podatków.

Raport wskazuje sześć „bardzo ugruntowanych nawyków dynastycznych”, które obejmują ograniczanie darowizn na cele charytatywne i unikanie opodatkowania za pomocą narzędzi takich jak trusty, które chronią superbogatych przed opodatkowaniem od transferów pieniężnych przez dłuższy czas.

Innym zwyczajem jest walka z podwyżkami podatków dla bogatych. Firma rodzinna Mars, Mars Inc., wydała w ciągu ostatnich 10 lat ponad 20 milionów dolarów na lobbing, w tym 720.000 dolarów w 2020 roku na „kwestie związane z reformą podatku od nieruchomości i darowizn”.

W raporcie zidentyfikowano kilka rozważanych już propozycji ograniczenia akumulacji bogactwa, w tym ustawę Make Billionaires Pay Act, propozycję kilku senatorów dotyczącą nałożenia jednorazowego, pandemicznego podatku majątkowego w wysokości 60% od zarobków miliarderów w 2020 roku. zwiększenie funduszy na niedofinansowany urząd skarbowy (IRS), a także inne wysiłki na rzecz zwiększenia podatków od spadków i majątku.

Nawet biorąc pod uwagę propozycje, powiedział Collins, należy zrobić więcej, aby wyeliminować luki podatkowe, raje podatkowe za granicą i niektóre rodzaje trustów, które pozwalają rodzinom ukrywać swoje bogactwo.

„Istnieje bardzo silny przemysł obronny, który ma żywotny interes w utrzymaniu wzrostu systemu dynastycznego” – powiedział Collins.

tylko w zeszłym tygodniu, Dochodzenie ProPublica Ujawnił, że 25 najbogatszych Amerykanów zapłaciło „realną stawkę podatkową” w wysokości zaledwie 3,4% w latach 2014-2018, mimo że ich łączna wartość netto wzrosła w tym samym okresie o ponad 400 miliardów dolarów.

„Jednym z powodów, dla których martwimy się wydaniem ProPublicy i skalą uchylania się od płacenia podatków, jest to, że być może odłamek trafi do filantropii, ale większość z nich przejdzie przez linię pokoleniową” – powiedział Colin. „Więc tworzą kolejne pokolenie odziedziczonych rodów bogactwa”.

READ  Sklepy Kmart, Aldi, Kathmandu i Ikea są wymienione jako witryny ekspozycji