Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Unikalny ukraiński pojazd bojowy przybył na front

Unikalny ukraiński pojazd bojowy przybył na front

Pierwszy – i jak dotąd jedyny na Ukrainie – opancerzony pojazd bojowy BMPT-62 Terminator jest w użyciu na pierwszej linii frontu, zaledwie kilka tygodni po tym, jak pojazd pojawił się po raz pierwszy na zdjęciach podczas budowy.

Silnie chroniony niszczyciel należy teraz do 128. Brygady Górskiej Armii Ukraińskiej, elitarnej jednostki, która spędziła większość 15-miesięcznej wojny Rosji o Ukrainę, walcząc z siłami rosyjskimi na południu.

128 Dywizja znalazła się na czele południowo-ukraińskiego kontrataku w październiku. Dziś pomaga ustabilizować linię frontu Ukrainy w obwodzie zaporoskim, na wschód od Zbiornika Kachowka, który w środę spuścił pięć miliardów galonów słodkiej wody do zachodniej równiny zalewowej Dniepru po tym, jak siły rosyjskie najwyraźniej wysadzili zaporę zbiornika.

Jeśli i kiedy 128. Brygada Górska zemści się za ten akt sabotażu środowiskowego, Terminator może odegrać znaczącą rolę we wsparciu czołgów T-72 i BMP brygady.

BMPT-62 to ukraińska odpowiedź na bardzo rzadki rosyjski opancerzony wóz bojowy BMPT Terminator. Niszczyciele to nie czołgi: ich uzbrojenie jest bardzo małe. Nie są też bojowymi wozami piechoty, ponieważ nie mają przedziałów pasażerskich. Nie, to wyspecjalizowane pojazdy, których głównym zadaniem jest eskortowanie czołgów i BWP, dając zespołowi połączonej armii dużą siłę ognia i gruby pancerz.

Tam, gdzie Ural Transport Engineering Design Bureau, rosyjski producent pojazdów, oparł BMPT na kadłubie 49-tonowego czołgu T-72 z nadwyżek, ukraińscy inżynierowie byli opłacani przez Ural Transport Engineering Bureau. Fundacja Charytatywna Sirhi Pritola W Kijowie zbudowali własnego Terminatora na 41-tonowym kadłubie byłego rosyjskiego T-62.

Oznacza to, że rosyjska wersja trzyosobowego pojazdu jest wersją lepiej chronioną i uzbrojoną. Ukraińcy załagodzili tę wadę, dodając bloki pancerza reaktywnego Kontakt-1 do kadłuba i wieży BMPT-62.

Rosyjski niszczyciel ma wieżę z dwoma podwójnymi działkami automatycznymi kalibru 30 mm. Ukraińska wieża armatnia, zapożyczona z rosyjskiego bojowego wozu piechoty BMP-2, mieści jedno działko automatyczne kalibru 30 mm.

Ukraińscy projektanci Terminatora dodali do pojazdu masy pancerza reaktywnego Kontakt-1, który eksploduje przy uderzeniu i może dodać równowartość setek milimetrów stali do 100 milimetrów stali, nosząc podstawowy T-62 z przodu kadłuba. .

128. BMPT-62 wydaje się być pierwszym ukraińskim Terminatorem, ale może nie być ostatnim. Siły ukraińskie zdobyły 45 rosyjskich T-62 i setki z BMP-2.

Dzięki darowiznom w wysokości 46 000 USD przekazanym przez Fundację Charytatywną Serhija Pritula technicy przekształcili co najmniej jeden były rosyjski T-62 w pojazd inżynieryjny. To pozostawia nieco ponad 40 podwozi T-62, które Ukraińcy mogą przerobić na dodatkowe niszczyciele.

Chodź za mną Świergot. spłacać Dla mnie strona internetowa lub inne moje prace Tutaj. Wyślij mi bezpieczną wskazówkę.

READ  Przed nami globalny kryzys zadłużenia - i nie zatrzyma się on na Sri Lance | Jayati Ghosh