United Cup: Alexander Zverev błyszczy, gdy Niemcy pokonują Polskę w ekscytującym finale

Nowe Delhi,Aktualizacja: 7 stycznia 2024 o 21:10 IST

Niemcy zaliczyli fenomenalny powrót, pokonując Polskę 2:1 w finale United Cup w Sydney. Alexander Zverev stał się bohaterem Niemiec, ponieważ jego występ pozwolił mu zaoszczędzić dwa punkty mistrzowskie w meczu z Polakiem Hubertem Hurkaczem.

Zverev i Laura Siegemund pokonali Hurkacza i Igę Świątek 6:4, 5:7, 10:4 w decydującym meczu gry podwójnej mieszanej na Ken Rosewall Arena i poprowadzili Niemcy do tytułu United Cup.

W przemówieniu po finale Zverev powiedział, że posiadanie Świątka w drużynie jest jak zabawa kodami w grze wideo. Świątek zamierza wygrać swój pierwszy turniej w Australian Open, gdy Wielki Szlem rozpocznie się 14 stycznia.

„Gratulacje dla Reprezentacji Polski, niesamowity bieg. Dzisiaj o milimetry było dla Was zostać mistrzem. Iga, gratuluję nagrody MVP. Mówiłaś to już wcześniej w wywiadzie, myślę, że bycie w drużynie jest jak oszukiwanie kod” – powiedział Zverev. „W grze wideo to, co robiłeś przez ostatnie kilka lat, jest niesamowite i myślę, że masz przed sobą wspaniały sezon”.

Po zajęciu drugiego miejsca w grupie D Niemcy mogły zakwalifikować się do ćwierćfinału na podstawie odsetka zwycięstw w meczach. Siegmund i Zverev okazali się mistrzami turnieju, odnosząc w kolejnych dniach duże zwycięstwa w grze podwójnej mieszanej, by w końcu zabrać do domu trofeum.

Wcześniej w zawodach Polka Świątek, najwyżej notowana w grze pojedynczej kobiet, miała przewagę nad Niemką Angelique Kerber, pokonując ją w dwóch setach z rzędu.

Świątek (22 l.), który zaliczył passę 16 meczów bez zwycięstw i zdobył tytuły w prestiżowych turniejach, takich jak China Open i WTA Finals w Meksyku, zdawał się prowadzić Polskę na prostą drogę do United Cup.

Niemcom udało się jednak obalić początkowy postęp Polski. W meczu gry pojedynczej mężczyzn, w którym Hurkacz był gotowy i w drugim secie objął prowadzenie 6:4, Zverev, wykazując się wytrzymałością, oddał zdecydowany forhend po poprzecznym boisku, który ostatecznie utrzymał Niemcy w remisie.

READ  Wiadomości NRL 2023, późna poczta, wiadomości drużynowe z 6. rundy, zmiany w składzie, składy składów, najnowsze aktualizacje drużyn i wiadomości o kontuzjach w meczach tego tygodnia

Niemiec odbił się, serwując drugiego seta, wyrównując mecz i kończąc decydującego seta zdecydowanym przełamaniem w trzecim gemie, tym samym decydując o zwycięstwie w kluczowym pojedynku, który trwał niecałe trzy godziny.