Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Uniwersytet Queensland poszukuje szczepionek mRNA

Europejski raport mówi, że rosyjskie i chińskie media systematycznie starają się zasiać nieufność wobec zachodnich szczepionek COVID-19 w swoich ostatnich wprowadzających w błąd kampaniach medialnych mających na celu podzielenie Zachodu.

Od grudnia do kwietnia państwowe media w obu krajach rozpowszechniały w Internecie fałszywe wiadomości w wielu językach, aby zgłosić obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek, tworząc bezpodstawne powiązania między szczepionkami i zgonami w Europie oraz promując szczepionki rosyjskie i chińskie jako lepsze.

Kreml i Pekin zaprzeczają wszystkim zarzutom dezinformacji ze strony Unii Europejskiej, która regularnie publikuje raporty i stara się współpracować z Google, Facebookiem, Twitterem i Microsoftem, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się fałszywych wiadomości.

W badaniu Unii Europejskiej opublikowanym przez jednostkę dezinformacyjną bloku, która jest częścią ramienia ESDZ zajmującego się polityką zagraniczną, stwierdzono, że rosyjska i chińska dyplomacja szczepionkowa „jest zgodna z logiką gry o sumie zerowej i jest połączona z dezinformacją i manipulacjami mającymi na celu podważenie zaufania. w szczepionkach wyprodukowanych na Zachodzie ”.

„Zarówno Rosja, jak i Chiny wykorzystują media kontrolowane przez państwo, sieci pośredniczące i media społecznościowe, w tym oficjalne konta dyplomatyczne w mediach społecznościowych, aby osiągnąć te cele” – czytamy w raporcie, przytaczając w tym roku 100 rosyjskich przykładów.

Unia Europejska i NATO regularnie oskarżają Rosję o tajne działania, w tym dezinformację, w celu zdestabilizowania Zachodu poprzez wykorzystywanie podziałów społecznych.

READ  Obejmująca aktualizacje NASA, zaprasza publiczność do wirtualnego przyłączenia się do premiery Starliner