Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Urządzenia Amazon TV mogą teraz przesyłać strumieniowo bezpośrednio do implantów ślimakowych

Po raz pierwszy osoby z poważnymi wadami słuchu będą mogły przesyłać strumieniowo dźwięk z inteligentnych telewizorów bezpośrednio do swoich implantów ślimakowych – ułatwiając im zrozumienie tego, co się mówi, i cieszenie się strumieniową rozrywką.

wyzwanie: Implanty ślimakowe wykorzystują mikrofon do wychwytywania dźwięków z otoczenia. Procesor mowy wysyła następnie dźwięki do odbiornika wszczepionego za uchem, który przetwarza je na impulsy elektryczne, które są wysyłane do mózgu.

Te urządzenia mogą być Życiowe zmiany Dla osób z poważnymi wadami słuchu – po prostu czasami pozwól im słyszeć Pierwszy raz w życiu.

„Jeśli próbuję oglądać telewizję, prawdopodobnie brakuje mi, powiedzmy, 40-50% słów”.

Michaela Forzana

rozumieć Mowa w telewizjiMimo to nadal jest ciężko. Mikrofony często mają trudności z odbijaniem i przesyłaniem dźwięku z głośników.

„Jeśli próbuję oglądać telewizję w salonie, prawdopodobnie brakuje mi, powiedzmy, 40-50% słów z powodu echa, utraty jakości i różnych głosów, których możesz nie słyszeć. być bardzo zaznajomionym” Powiedział Michael Forzano, inżynier oprogramowania w Amazon z implantem ślimakowym.

co nowego? Google zaprezentowało w 2018 r Strumieniowe przesyłanie dźwięku do aparatów słuchowych (ASHA), nowy protokół, który umożliwia strumieniowe przesyłanie dźwięku ze smartfonów Google Pixel bezpośrednio do aparatów słuchowych, z pominięciem mikrofonów i skutecznie zamieniając aparaty słuchowe w słuchawki Bluetooth.

Teraz gigant handlu elektronicznego Amazon połączył siły z firmą zajmującą się implantami słuchowymi Cochlear, aby wykorzystać ASHA do strumieniowego przesyłania dźwięku z urządzeń Fire TV bezpośrednio do implantów ślimakowych. Usługa jest natychmiast dostępna dla użytkowników posiadających obsługiwane telewizory i implanty.

„Wysyłamy dźwięk do aparatu słuchowego w małych paczkach” — powiedział Peter Korn, dyrektor ds. dostępności urządzeń w firmie Amazon. „Aparat słuchowy potwierdza odbiór tych pakietów dźwiękowych, następnie wysyłane są kolejne i tak dalej”.

„Pracowaliśmy również, aby upewnić się, że ten protokół działa w pomieszczeniach mieszkalnych” – dodał.

READ  Oferty na zewnętrzny dysk twardy w Cyberponiedziałek: czego można się spodziewać w tym roku

Wielkie zdjęcie: Modeli implantów ślimakowych i rodzajów telewizorów jest znacznie więcej, więc nikt nie jest mógł Korzystając z lepszego dźwięku, będą mogli skorzystać ze wsparcia Amazon ASHA.

Jednak po tym, jak jedna firma sprawiła, że ​​jej telewizory były lepiej słyszalne dla użytkowników implantów ślimakowych, inne mogły pójść w jej ślady.

„Rozrywka powinna być dostępna dla każdego” – powiedział Korn. „To kolejny sposób na urzeczywistnienie tego celu”.

Chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Jeśli masz komentarz na temat tego artykułu lub porady dotyczące przyszłej historii Freethink, napisz do nas na adres [email protected].