USA kończą eliminacje Billie Jean King Cup niepokonane

16 kwietnia — Jessica Pegula i Stany Zjednoczone pokonały Austrię w kwalifikacjach do Billie Jean King Cup w sobotę w Delray Beach na Florydzie.

Pegula pokonała Julię Graber 6:1, 6:3, a Coco Gauff i Katie McNally pokonały Melanie Klavner i Senję Krause 6:1, 6:4. Zarówno Goff, jak i Pegula odnieśli w piątek zwycięstwa jeden po drugim.

Kwalifikacje odbywały się w piątek i sobotę w miejscach na całym świecie. Zwycięskie kraje awansują do finału w listopadzie. Szwajcaria i Austria zakwalifikowały się już do finału jako ubiegłoroczni finaliści.

Każda seria best-of-five składa się z dwóch meczów singlowych pierwszego dnia, następnie odwrotnych meczów singlowych, a następnie meczu deblowego drugiego dnia.

Włochy rozpoczęły sobotę od przewagi 2:0 nad Słowacją w Bratysławie na Słowacji, ale musiały się utrzymać, aby wygrać 3:2. Odwróciły losy Anny Karoliny Shmiedlovej i Viktorii Khronchakova, które w piątek przegrały swoje pojedynki.

Schmiedlova pokonała Jasmine Paolini 6:1, 4:6, 6:4, a Hrencakova wyprzedziła Elisabettę Kocciarito 6:3, 7:6(2). 6. -4, 4-6, 7-5.

Rumunia również rozpoczęła dzień od prowadzenia 2:0 w Koprze w Słowenii, ale straciła przewagę nad Słowenią, gdy Tamara Zidancic pokonała Anę Bogdan 3:6, 7:6, 7:5 i Kaję Jovan, Jacqueline Adina Cristian 6- 2, 6- 4.

Mecz deblowy Jovana i Zidancicia z Iriną Parrą i Moniką Niculescu został przerwany w pierwszym secie 3:3. Ma się zakończyć w niedzielę rano.

Hiszpania zakończyła swoją serię z Meksykiem w Marbelli w Hiszpanii, kiedy Nuria Barrezas-Diaz pokonała Marcelę Zacharias w dwóch setach, po tym jak Juliana Olmos i Renata Zarazoa z Meksyku uniknęły miażdżącego zwycięstwa, wygrywając w trzech setach w trzecim meczu.

Czechy, które rozpoczęły dzień prowadząc Ukrainę 2:0 w tureckiej Antalyi, przegrały pierwszy mecz tego dnia, kiedy Marta Kostyuk wygrała w trzech setach z Barborą Krejkovą, ale zakończyła dobrą passę, gdy Marketa Vondrousova wygrała swój mecz w dwóch setach. .

READ  Western Bulldogs vs Gold Coast Suns Konferencja prasowa Luke Beveridge, Aaron Naughton, zaciśnięte usta, osiągnąć

Niemcy wygrali oba mecze, wychodząc z remisu 1:1 i wygrywając mecz z Brazylią w Stuttgarcie w Niemczech. Julie Niemeyer zanotowała trzysetowe zwycięstwo nad Beatriz Haddad-Maia, po czym Anna-Lena Fridsam przegrała tylko jeden mecz, pokonując Laurę Pegosi.

Francja i Kazachstan, które również w piątek zakończyły 2:0, pokonały swoich rywali 3:1 w sobotę. Brytyjka Caroline Garcia wygrała swój pojedynek i objęła prowadzenie 2:1 nad Francją w Coventry w Wielkiej Brytanii, ale Alicia Barnett i Olivia Nichols pokonały Clarę Borrell i Kristinę Mladenovic w zaciętym trzysetowym pojedynku.

Elena Rybakina z Kazachstanu dała Polsce drugą porażkę w ciągu dwóch dni na rzecz Magdy Linette, wygrywając 3:1 w Astanie w Kazachstanie. Nastąpiło to po tym, jak Wironika Falkowska i Alja Rosolska wygrały swój debel, zmniejszając deficyt Polski do 2:1.

Kanada i Belgia zremisowały 1: 1 w sobotę w Vancouver w Kanadzie, a Leila Fernandez przejęła stery, aby wynieść gospodarzy do zwycięstwa w serii.

Po trzysetowym zwycięstwie Fernandeza nad Ysaline Bonaventure, Greet Minnen z Belgii ponownie odniosła sukces, pokonując w trzech setach Katherine Sebov. Ale Fernandez i Gabriela Dąbrowski nie pozostawili wątpliwości co do wyniku debla, pokonując Menina i Kirsten Flipkens 6-1, 6-2.