Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

USA wzywają do zaszczepienia dorosłych przeciwko Covid przed podróżą do kraju

Stany Zjednoczone będą wymagać od większości zagranicznych dorosłych pełnego zaszczepienia przeciwko Covid-19, aby wjechać do kraju od listopada.

Stany Zjednoczone będą wymagać od większości dorosłych pełnego zaszczepienia przeciwko Covid, zanim zostaną wpuszczeni do kraju.

Jeff Zentes, koordynator Białego Domu ds. Covid-19, powiedział, że prezydent USA Joe Biden ogłosi dziś oświadczenie, gdy jego administracja próbuje złagodzić niektóre ograniczenia dotyczące pandemii podróżowania.

Powiedział, że Stany Zjednoczone po raz pierwszy zniosą 18-miesięczny zakaz podróży nałożony na Unię Europejską i Wielką Brytanię, który został nałożony przez Donalda Trumpa wraz z wybuchem pandemii COVID-19.

Powiedział, że nowe przepisy wejdą w życie w listopadzie.

Obecnie tylko obywatele USA, rezydenci i obcokrajowcy ze specjalnymi wizami mogą wjechać do Stanów Zjednoczonych z większości krajów europejskich.

To ograniczenie poważnie zaniepokoiło Unię Europejską i władze brytyjskie. A w poniedziałek Unia Europejska zaleciła państwom członkowskim ponowne nałożenie ograniczeń na amerykańskich podróżnych, którzy wcześniej mogli swobodnie wjeżdżać, jeśli zostali zaszczepieni.

Posunięcie Bidena ma miejsce w przededniu Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, gdzie pandemia ma być głównym problemem.

IAG SA, spółka-matka British Airways Specialized Transatlantic, zyskała po raporcie Financial Times prawie 12 proc., najwięcej od 10 miesięcy, podczas gdy Air France KLM wzrosła o 7 proc., a Deutsche Lufthansa AG o 7,5 proc.

Europejskie linie lotnicze w szczególności polegają na lotach z USA, aby generować zyski po utracie udziału w rynku na rzecz przewoźników ze zniżkami i szybkich pociągów na trasach krótkodystansowych.

READ  Qantas odwołał loty międzynarodowe do grudnia 2021 roku