Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Usłysz odgłosy przestrzeni dzięki audio James Webb

Podczas gdy wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do podziwiania pięknych obrazów kosmosu, w ostatnich latach NASA eksperymentowała z dzieleniem cudów kosmosu w inny sposób: poprzez dźwięk. z sonikacjaDane z obrazów kosmicznych są tłumaczone na klipy audio, aby zapewnić kojący i eteryczny sposób na poznanie cudów wszechświata.

NASA i jej agencje partnerskie wydały niedawno serię sonikacji celebrytów Pierwsze zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webbaw tym dźwięki dwóch mgławic i egzoplanety.

Obraz pięknej Mgławicy Carina został przetłumaczony na wiele głosów, pokazując postrzępione i falujące dźwięki jej „kosmicznych zboczy”, migoczące błyski jej „nieba” i nieregularności jej gwiazd.

Inne dźwięki obejmują głosy Mgławica Pierścień Południowya także uroczy, przerażający dźwięk płynący z atmosfery Egzoplaneta WASP-96 b.

Pierwotnym pomysłem na otyłość była pomoc osobom niewidomym lub niedowidzącym w docenieniu danych kosmicznych, ale okazały się one popularne również wśród innych członków społeczeństwa.

„Muzyka dociera do naszych emocjonalnych ośrodków” – powiedział muzyk i profesor fizyki Matt Russo, który pracował nad sonikacją Webba. oświadczenie. „Naszym celem jest sprawienie, aby obrazy i dane Webba były zrozumiałe za pomocą dźwięku – pomaganie słuchaczom w tworzeniu ich własnych obrazów mentalnych”.

Sonikacja jest tworzona przez wybranie pewnych cech obrazu lub zestawu danych i przeniesienie tych informacji na dźwięki. poprzednia sonikacja Użyłem różnych metod, takich jak skanowanie radarowe wokół obrazów lub rozpoczynanie w środku obrazu i praca na zewnątrz.

„Konstrukcje te zapewniają inny sposób doświadczania szczegółowych informacji w pierwszych danych Webba. Podobnie jak opisy pisemne są unikalnymi tłumaczeniami obrazów wizualnych, sonikacja również tłumaczy obrazy wizualne poprzez kodowanie informacji, takich jak kolor, jasność, położenie gwiazd lub sygnatury absorpcji wody „Nasze zespoły są zaangażowane w zapewnienie, że astronomia jest dostępna dla wszystkich” – powiedział Quinn Hart, naukowiec zajmujący się kontaktami z Space Telescope Science Institute.

READ  Badanie pokazuje, że Rx nosowy zatrzymuje zaniki pamięci w eksperymentalnym modelu choroby Alzheimera

Rekomendacje redaktorów