Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Volvo Penta wprowadza rewolucyjne ulepszenie elektronicznego sterowania statkiem

Volvo Penta wprowadza rewolucyjne ulepszenie elektronicznego sterowania statkiem

Volvo Penta wypuszcza ważną aktualizację oprogramowania, która umożliwi właścicielom aktualizację starszych jachtów

Szwedzka grupa ds. napędów morskich twierdzi, że aktualizacja umożliwi użytkownikom dodanie nowych przyrządów i wyświetlaczy, a być może nawet przeprojektowanego stanowiska dowodzenia, a także większej liczby funkcji i cech technicznych.

Według Volvo Penta klienci będą mogli również zdecydować, jaki zakres aktualizacji oprogramowania chcą uwzględnić.

Po zakończeniu modernizacji elektronicznego sterowania statku nowe funkcje systemu będą natychmiast dostępne.

„Volvo Penta w dalszym ciągu kształtuje przyszłość żeglarstwa za pomocą usług, technologii i rozwiązań w zakresie zasilania, aby zapewnić, że Twoja następna przygoda będzie najbardziej ekscytująca” – stwierdziła w oświadczeniu ogłaszającym modernizację.

„Dzięki zaktualizowanemu elektronicznemu systemowi sterowania statkiem użytkownicy mają jeszcze więcej zabawy na morzu. Oprócz ulepszonej funkcjonalności, ulepszenia elektronicznego sterowania statkiem obejmują możliwość modernizacji stanowiska dowodzenia. Obejmuje to dodanie szklanego kokpitu, nowe elementy sterujące i wyświetlaczy, a także pełną gwarancję Volvo Penta na dwa lata, jeśli pracami kieruje autoryzowany dealer.

System Glass Cockpit to jeden lub więcej wielofunkcyjnych wyświetlaczy dotykowych, które integrują silniki łodzi, układy napędowe i system nawigacji w jeden interfejs – co stanowi część celu Volvo Penta, jakim jest opracowanie systemu ster-śmigła.

Volvo Penta twierdzi, że zakres ulepszeń dostępnych za pośrednictwem ECS będzie się różnić w zależności od łodzi, w zależności od tego, co zostało już zainstalowane.

Obejmuje to takie funkcje, jak Powertrim Assist, który automatycznie dostosowuje kąty cięcia, a także kontrola prędkości i funkcjonalność zakładki Interceptor, które staną się szerzej dostępne.

„Te funkcje mogą zapewnić doskonałe wrażenia z pływania łodzią, pozwalając właścicielom zrelaksować się i cieszyć się jazdą, a jednocześnie umożliwić płynniejsze i bezpieczniejsze skręty, większą stabilność, bezpieczeństwo, wydajność i nie tylko” – stwierdziło Volvo Penta.

garmin volvopenta

„Ulepszenia mogą również obejmować tryb holowania i komputer pokładowy, co zapewni więcej przyjemności ze uprawiania sportów wodnych i większy spokój ducha”.

READ  Jak ciekawski nastolatek wpędził Apple w kłopoty prawne, możliwe dochodzenie rządu USA

Po wdrożeniu aktualizacji oprogramowania na łodzi przy użyciu systemu napędu kapsuły IPS Volvo Penta właściciele będą mogli zaktualizować kontroler joysticka, pomocniczy system cumowniczy łączący się z pozycjonowaniem satelitarnym oraz system dynamicznego pozycjonowania, który automatycznie utrzyma jacht stabilnie względem wiatry i prądy za naciśnięciem jednego przycisku.

Aktualizacja oprogramowania elektronicznego systemu sterowania statku umożliwi także właścicielom modernizację wyposażenia, w tym instalację nowego stanowiska dowodzenia, powiedział David Ass, globalny menedżer produktu Volvo Penta.

„Oprócz nowoczesnego wyglądu właściciele otrzymują nową technologię, w tym szklany kokpit i najnowocześniejsze elementy sterujące” – powiedział As.

„A kiedy nadejdzie czas sprzedaży, cena odsprzedaży może być wyższa. Jest to świetny sposób na zabezpieczenie łodzi na przyszłość i uniknięcie potencjalnych problemów w przyszłości, ponieważ starsze komponenty stają się coraz trudniejsze do zdobycia. „

Volvo Penta wierzy, że z tej aktualizacji oprogramowania będzie mogło skorzystać nawet 50 000 łodzi na całym świecie.

Elektroniczny system sterowania statkiem został po raz pierwszy wprowadzony przez Volvo Penta w 2003 roku. Wszystkich, którzy chcą skorzystać z aktualizacji oprogramowania, zachęcamy do skontaktowania się z lokalnym dealerem Volvo Penta w celu oceny możliwych aktualizacji.