Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W chwili chaosu król Karol opowiedział o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety na kilka godzin przed jej śmiercią

Ujawniono dramatyczny moment, w którym król Karol odkrył pogarszający się stan zdrowia matki – syn ​​zmarłej królowej został zaalarmowany na chwilę przed oficjalnym ogłoszeniem.

Królewski ekspert Jack Royston twierdził, że król i jego żona Camilla usłyszeli „kroki na korytarzu” ich szkockiego domu, Dumfries House, zanim przekazali tę wiadomość telefonicznie.

„Camilla miała właśnie nagrać wywiad z Jenną Bush Hager (córką George’a W. Busha, autora), która powiedziała, że ​​słyszała kroki biegnące na korytarzu” – powiedział Royston Newsweek.

„Charles odebrał telefon i wszystko ucichło, powiedziano im, aby byli cicho. Potem następną rzeczą, jaką wiedziałem, był Charles i Camilla w helikopterze.

„I była 12:30 (czasu brytyjskiego), czyli mniej więcej w tym samym czasie, o którym nam powiedziano.

– Więc nie czekali i nie dali Charlesowi godziny lub dwóch.

ikona aparatuKarol i Camilla rzucili się, by być obok królowej przypisane mu: Mateusz Horwood/Obrazy Getty

W osobnym wystąpieniu medialnym dla NBC pani Hager opowiedziała, jak przygotowywała się do wywiadu z Camillą – teraz królową królową – kiedy wybuchł chaos.

„Byliśmy tam o 8:30, a rozmowa miała się rozpocząć około 14 lub 14:30, a ja miałam się spotkać z Camillą około 13:30” – powiedziała Hager.

„O 12:30 po południu słyszeliśmy bieganie w tę iz powrotem po korytarzach i to był jej zespół i jego zespół, a oni przyszli i powiedzieli, czy możesz być cicho, jest telefon – byliśmy w tym czasie z księciem Karolem, obecnie król Karol III, urząd.

„Wtedy nagle usłyszeliśmy helikopter. Powiedzieli, że królowa jest chora i poszli i pospieszyli, aby być z nią.”

Wiadomość o szybko pogarszającym się stanie zdrowia królowej wywołała szalony pośpiech ze strony starszych członków rodziny królewskiej do zamku Balmoral, ale uważa się, że tylko Karol i jej córka księżniczka Anna przybyli przed jej śmiercią.

Sam książę William, książę Andrzej, książę Edward i Sophie, hrabina Wessex pojechali do Szkocji, docierając do posiadłości Balmoral po piątej wieczorem.

Uważa się, że jest już za późno, by pożegnać się z królową, której śmierć została oficjalnie ogłoszona o 18:30.

Książę Harry – który akurat przebywał w Wielkiej Brytanii na zaręczynach charytatywnych wraz ze swoją żoną Meghan – udał się do Szkocji, ale przybył do Balmoral dopiero o 19:52.

Książę William, książę Andrzej, Sophie i Edward przybywają, aby zobaczyć królową Elżbietę w Balmoral
ikona aparatuKsiążę William, książę Andrzej, Sophie i Edward przybywają, aby zobaczyć królową Elżbietę w Balmoral przypisane mu: Jeff J. Mitchell/Obrazy Getty

Pierwsza publiczna oznaka, że ​​coś jest nie tak, pojawiła się podczas pierwszych pytań Liz Truss do premiera, kiedy Nadim Zahawi, kanclerz księstwa Lancaster, przekazał notę ​​w Izbie Gmin.

READ  Katalońscy separatyści zwolnieni z więzienia po otrzymaniu amnestii od hiszpańskiego rządu