Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W czasie fali upałów w niektórych częściach Kanady zgłoszono ponad 230 zgonów

W Kolumbii Brytyjskiej zgłoszono ponad 230 zgonów, Kanada Od piątku jako historyczna fala upałów doprowadziła do rekordowego wzrostu temperatur.

Główny sędzia stanowy hrabstwa nazwał to „czasem bez precedensu”.

„Od początku fali upałów pod koniec zeszłego tygodnia, Departament Medycyny Sądowej Kolumbii Brytyjskiej odnotował znaczny wzrost liczby zgłoszonych zgonów, w przypadku których podejrzewa się, że przyczynił się do tego ekstremalny upał” – powiedziała Lisa Lapointe, dyrektor medycyny sądowej.

Prowizoryczna stacja mżawki na Abbott Street podczas fali upałów w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. (Bloomberg przez Getty Images)

Służba kryminalistyczna zazwyczaj otrzymuje około 130 raportów o śmierci w ciągu czterech dni.

Od piątku do poniedziałku zgłoszono co najmniej 233 zgony, powiedział główny lekarz medycyny sądowej, dodając, że „ta liczba wzrośnie, gdy dane będą nadal aktualizowane”.

Urzędnicy medycyny sądowej gromadzą teraz informacje, aby ustalić przyczynę i metodę zgonów oraz to, czy upał odegrał rolę, czytamy w oświadczeniu.

W oświadczeniu dodano, że „narażenie na ciepło otoczenia może prowadzić do poważnych lub śmiertelnych skutków, zwłaszcza u osób starszych, niemowląt, małych dzieci i przewlekle chorych”.

Wcześniej tego dnia władze poinformowały o nagłym wzroście nagłych zgonów w pobliskim Vancouver oraz Burnaby i Surrey.

Policja z Vancouver poinformowała, że ​​funkcjonariusze zareagowali na ponad 65 nagłych zgonów od czasu, gdy fala upałów rozpoczęła się w piątek.

„Tylko dzisiaj funkcjonariusze zareagowali na 20 nagłych zgonów o 13.45, a kilkanaście innych czekało na wysłanie policji” – podał departament w oświadczeniu.

Zgony związane z upałami wyczerpały zasoby pierwszej linii i poważnie opóźniły czas reakcji, stwierdzili urzędnicy.

„Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego w Vancouver” – powiedział podczas konferencji prasowej oficer ds. relacji z mediami, sierżant Steve Addison.

Odczyty w centrum Vancouver wynosiły 37C w sobotę, 37,5C w niedzielę i 38,6C w poniedziałek.

Królewska kanadyjska policja konna odpowiedziała na 35 nagłych zgonów w pobliskim mieście Surrey od poniedziałku, powiedział CNN oficer ds. relacji z mediami Syst Sarbjit K Sangha.

„Chociaż przyczyny śmierci nie zostały ustalone w każdym z tych przypadków, możemy potwierdzić, że Surrey RCMP reaguje na wyższą niż normalnie liczbę zgonów od początku ekstremalnych warunków pogodowych” – powiedział Cst Sangha.

W Burnaby od poniedziałku policja odpowiedziała na ponad 34 niespodziewane wezwania o morderstwo, a według oświadczenia Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej uważa się, że upał jest czynnikiem przyczyniającym się do większości zgonów.

„Postrzegamy tę pogodę jako potencjalnie śmiertelną dla wrażliwych członków naszej społeczności, zwłaszcza osób starszych i osób z podstawowymi problemami zdrowotnymi. Istotne jest, abyśmy sprawdzali się nawzajem podczas tego ekstremalnego upału” – powiedział kapral. powiedział Mike Callang z Burnaby RCMP.

Królewska kanadyjska policja konna powiedziała, że ​​wielu zmarłych było w podeszłym wieku, a policja wzywa ludzi do sprawdzania bliskich i sąsiadów, ponieważ fala upałów nadal przynosi rekordowe temperatury w okolicy.

RCMP w Surrey zachęca wszystkich mieszkańców, zwłaszcza osoby starsze, do podjęcia środków ostrożności w celu ochrony przed urazami cieplnymi.

Ciężkie warunki pogodowe dzielą dom w Australii Południowej na dwie części

READ  Eskalacja bombardowań w Donbasie na wschodzie Ukrainy, ponieważ Stany Zjednoczone twierdzą, że liczba żołnierzy Rosji jest największa od II wojny światowej