Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W jaki sposób Australia po raz pierwszy dotarła do finału mistrzostw świata?

Seria zwycięstw nad Anglią, Pakistanem, Indiami Zachodnimi i Republiką Południowej Afryki przygotowała scenę

Andrzeja McGlishana

Travis Head zagrał w kilku zwycięstwach Australii w okresie poprzedzającym finał mistrzostw świata w tenisie Obrazy Getty’ego

Po przegranej z powodu nadmiernych kar za ostatnim razem, Australia zapewniła sobie miejsce w finale Mistrzostw Świata Testów w The Oval w czerwcu, mając jeszcze jeden mecz do stracenia. Oto spojrzenie wstecz na to, jak ich kampania połączona z dominacją u siebie i straconymi zwycięstwami

Pierwsza piłka Mitchella Starka do Rory’ego Burnsa nadała ton grze i serii w pierwszym teście Pata Cumminsa jako kapitana. Gdy Anglia groziła odzyskaniem piłki, Travis Head wyrzeźbił błyskotliwe 152 ze 148 piłek. Następnie 400. bramka testowa Nathana Lyona przerwała drugie rundy Anglii, a reszta szybko nastąpiła.

Wymuszona nieobecność Cumminsa w Covid i kontuzja Josha Hazlewooda nie wykoleiły Australii. Marnus Labuschagne uchwycił swoje szczęśliwe stulecie, o którym wiele się mówiło, podczas gdy kapitanowie Stephen Smith i David Warner przegapili. Anglia spadła ze 150 na 2 przeciwko Starcowi i Lyonowi, aw drugiej rundzie Jhye Richardson zdobył dziewiczy łup z pięcioma bramkami pośród późnego oporu.

„Zbuduj pomnik człowieka!” W niechlujny trzeci poranek stało się to testem Scotta Bolanda, który zdmuchnął Anglię zdumiewającym wynikiem 6 na 7. Jednak zwycięstwo Australii późnym wieczorem drugiego wieczoru zapoczątkowało jedną z najbardziej dynamicznych sesji, jakie można było zobaczyć. Nawet wtedy Anglia była bliska pozostania w grze, ale 76 punktów Marcusa Harrisa było świetnym uderzeniem na trudnym boisku.

Pierwsze punkty straciła Australia, kiedy James Anderson wygrał finał ze Smithem w gasnącym świetle. Punktem kulminacyjnym meczu był imponujący powrót Usmana Khawaji do krykieta testowego z dwiema setkami, ale Anglia nie skręciła zbyt dobrze po zdobyciu 36 na 4 w pierwszych rundach.

Kolejne sto kontrataków z Head doprowadziło Australijczyków po tym, jak zawahali się w warunkach sprzyjających paleniu. Pomimo tego, że zostali rzuceni na 155 w swoich drugich rundach, a Anglia była 68 za 0 w pogoni za 271, mecz zakończył się szybko, ponieważ goście przegrali 10 za 56 w 22 międzylądowaniach.

Korki lecą, gdy Australijczycy świętują zwycięstwo 4:0 w serii Ashes Kalifornia / Cricket Australia / Getty Images

To była historyczna, ale ostatecznie niezapomniana okazja, ponieważ Australia wróciła do Pakistanu po raz pierwszy od 1998 roku. Boisko nic nie oferowało, a odbijanie z obu stron kwitło, chociaż A-League spudłowało setki.

Złota szansa została zmarnowana dla Australii, kiedy zbudowali ogromną przewagę po kolejnej setce z Khawaja i kilku umiejętnych szybkich kręglach. Pakistan odmówił wyegzekwowania następujących warunków, wciąż musi przeżyć dwa dni. Babar Azam wyprodukował jednego z najlepszych obrońców z 196 z 425 piłek, podczas gdy Mohd Rizwan strzelił sto, ale Australia nie wykorzystała kluczowych okazji.

Tym razem nie odpuścili. Australia miała 8 na 2 w trzeciej rundzie, ale po żywym starciu między Cameronem Greenem i Alexem Careyem, odwrotna gra Cumminsa i Starca zepsuła mecz. Cummins rozciągnął marchewkę, pozostawiając cel 351 w czterech sesjach, a Pakistan miał 77 za zero na początku ostatniego dnia. Ale Australii udało się wygrać z Lyonem, wziąć pięć i Cummins znów świetnie.

Pat Cummins był z przodu i w środku podczas oszałamiającego zwycięstwa w serii w Pakistanie AFP/Getty Images

Szybka gra rozgrywana na boisku, która dała graczom ogromną ilość. Khawaja, Greene i Carey rozegrali decydujące rozdania, aby zapewnić sobie ogromną przewagę. Sri Lanka upadła w dramatyczny sposób, a wszystko to w czasie krótszym niż 23 międzylądowania, z Head biorącym 4 za 10, a Lyon z dziewięcioma bramkami.

Pośród niezwykłych scen antyrządowych protestów w całym kraju Australia straciła mocną pozycję. Kluczowe momenty miał Labuschagne, który zawahał się wkrótce po uderzeniu w setkę, a naprzeciwko rozległej głębokości Careya. W odpowiedzi, na bardziej spokojnej powierzchni, Dinesh Chandimal sfałszował niezwykłe podwójne stulecie. Tym razem przyszła kolej na wycofanie się Australii, tracąc wszystkie dziesięć bramek w 27 międzylądowaniach, podczas gdy Prabath Jayasuriya cieszył się imponującym debiutem z 12 bramkami.

Marnus Labuschagne i Steven Smith byli kluczem do sukcesu Australii Francja Agencja prasowa

Oczekiwane skuteczne zwycięstwo Australii. Labuschagne i Smith osiągnęli podwójne stulecia i strzelili na 99. West Indies zmusiło ich do pracy na sukces z piłką, zwłaszcza w drugiej rundzie Kraigga Brathwaite’a, ale wynik nigdy nie był wątpliwy pomimo kontuzji Cumminsa. Lyon wziął 6 za 128, aby pomóc wypełnić pustkę.

Bezlitosny z Australii. Smutny z Indii Zachodnich, choć z ogromną listą przebojów. Centuries for Labuschagne i Head przygotowywali grę, a gracze wykonywali swoje zadania w uporządkowany sposób. Mecz przyspieszył do końca, gdy Boland zdobył trzy bramki, a Indie Zachodnie odbiły się na 77 wcześnie czwartego dnia.

Australia świętuje zdobycie Trofeum Franka Worrella Obrazy Getty’ego

Test zdominowany przez zaciekle szybkie kręgle, zakończył się w mniej niż dwa dni. Head rozegrał decydujące inningi meczu z imponującymi 92 z 96 piłek, zanim Republika Południowej Afryki wypadła za 99 w drugich inningach. To był dziwny i brutalny pościg 34 na boisku, które później zostało ocenione jako „poniżej średniej”.

Świetny wszechstronny wykonawca z Australii, choć zapłacił wysoką cenę. Green miał przełomowy moment z pierwszym ciągiem pięciu bramek tylko po to, by złamać palec – chociaż wrócił, by zrobić śmiałą pięćdziesiątkę – a Stark również doznał kontuzji palca. Warner stał wyprostowany w swoim teście 100 pośród rozmów o swojej formie z potężną dwustu w wysysającym energię upale, który katapultował Curry’ego do pierwszego stulecia.

Być może Rennes odebrało Australii zwycięstwo, które zapewniłoby finał mistrzostw świata w tenisie przed wizytą w Indiach. Khawaja utknął w martwym punkcie w 195 roku, kiedy stracony czas zmusił Cumminsa do upublicznienia. Byli w stanie przeforsować kontynuację przez ostatni dzień, ale Republika Południowej Afryki niższego rzędu zabrała wystarczająco dużo overów z gry.

David Warner zdobył dwa stulecia w swoim setnym teście Obrazy Getty’ego

Sto jeden bramek Rohita Sharmy umieściło pierwsze inningsy Indii Australia 177 w kontekście na trudnej, ale nie niemożliwej nawierzchni. Następnie zostali pokonani przez Indie i trzeciego dnia spadli do 91. R Ashwin i Ravindra Jadeja, po powrocie do testowego krykieta, zdobyli między sobą 15 bramek.

Szalona poranna sesja trzeciego dnia, w której Australia przegrała 8 do 28, zadecydowała o tym meczu po tym, jak byli na mocnej pozycji. Byli na dobrej drodze do zdobycia ogromnej przewagi w pierwszych inningach, ale 74 punkty Axara Patela zmniejszyły stratę zaledwie jednym przejazdem. Jadeja przeszedł przez drugie rundy z siedmioma bramkami, aby wziąć 10 w grze.

Świetny powrót w grze, która ledwo przetrwała trzeci dzień. Matt Kahneman, który pierwotnie nie był na trasie, wziął 5 za 16, gdy Indie upadły za 109. Khawaja rozegrał jedną ze swoich bardziej znaczących rund, chociaż Australia nadal przegrała 6 za 11. Ale potem Lyon przedarł się do gospodarzy ośmioma bramkami. Pościg był mniej niebezpieczny niż mógł być.

Andrew McGlashan, zastępca redaktora naczelnego ESPNcricinfo

READ  Krykiet 2023: przezabawna „dusza gracza” australijskiej supergwiazdy Brada Haddena luksusowo łączy Usmana Khawaję