Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W jaki sposób inwestowanie w kryptowaluty wpłynie na zwrot podatku

Więc zarobiłem trochę pieniędzy na kryptowalutach Inwestycje w tym roku. To ekscytująca wiadomość. Ale co robiłeś w czasie opodatkowania?

To jest pytanie, które wielu Australijczyków zadaje teraz i widząc, że mamy porady podatkowe Teraz w mózguW Lifehacker Australia pomyśleliśmy, że będziemy szukać porad dla wszystkich mistrzów kryptowalut.

Mina Theodoro, współzałożycielka Australian Cryptocurrency Exchange QueenstashRozmawiał z nami przez e-mail i podzielił się swoimi przemyśleniami.

Kryptowaluta jest w tej chwili gorąca, więc ATO zwraca szczególną uwagę

Jak wielu z was prawdopodobnie już wie, ten sezon podatkowy przyniesie wiele korzyści w zakresie kryptowaluty i deklaracji zysków w tej dziedzinie.

Powinieneś „oczekiwać, że ATO poświęci więcej zasobów na badanie twoich zeznań podatkowych, jeśli kupiłeś lub sprzedałeś jakiekolwiek aktywa kryptograficzne w ciągu roku. Wiemy, że informacje są wymieniane między departamentami rządowymi, na poziomie stanowym i federalnym. Dlatego ważne jest, aby ty „Upewnij się, że współpracujesz ze swoimi księgowymi, aby wszystko dokładnie reklamować”.

Jeśli nie jesteś czegoś pewien, porozmawiaj z księgowym – najlepiej z doświadczeniem w kryptografii – i bądź skrupulatny w zbieraniu historii transakcji podczas zbierania danych podatkowych w tym roku.

W tym sezonie podatkowym należy pamiętać o trzech zasadach

Zasady różnią się w zależności od tego, w jaki sposób zainwestowałeś w kryptowalutę, jakiego rodzaju zarobiłeś i co zrobiłeś ze wspomnianymi zyskami.

Theodoro podzielił się trzema podstawowymi rzeczami, o których należy pamiętać, że to czas podatkowy.

Zwolnienie z majątku osobistego:

Dla entuzjastów kryptowalut, Jest 10 000 dolarów „Zwolnienie z podatku dotyczy aktywów do użytku osobistego” – powiedział Theodoro.

Wyjaśnił, że jeśli hobbysta kupi kryptowaluty o wartości poniżej 10000 USD i zostanie wykorzystany do użytku osobistego lub do zakupu towarów, nie będzie należnego podatku.

Jednym z naprawdę ważnych czynników kwalifikujących, które należy wziąć pod uwagę, jest to, że kupowana kryptowaluta nie powinna być przeznaczona do celów inwestycyjnych, jako część programu czerpania zysków lub w kontekście działalności komercyjnej. Teodoro położył nacisk na upewnienie się, że współpracujesz ze swoim księgowym w celu ustalenia, czy spełniasz kryteria kwalifikacyjne.

Warto tutaj również odnotować, jak długo przechowywałeś kryptowaluty przed użyciem ich do użytku osobistego. A jeśli wymienisz swoją kryptowalutę na dolara australijskiego (lub inną kryptowalutę) w celu dokonania zakupów, nie zostanie ona uznana za aktywa do użytku osobistego. Czytaj Tutaj.

READ  IKEA ukarała grzywną 1,7 miliona dolarów za szpiegowanie francuskich pracowników i klientów

Czy jesteś traderem, inwestorem lub hobbystą?

Theodoro powiedział, że wyznaczenie Ciebie jako „inwestora”, „inwestora” lub „amatora” ma duży wpływ na „wynik finansowy” kryptowalut.

Różnice między trzema typami [of classification] Często jest to niejasne i konieczne jest zasięgnięcie porady, do której kategorii należysz, ponieważ może to mieć tragiczne konsekwencje.

Jako ogólny przewodnik (chociaż musisz całkowicie porozmawiać z księgowym, aby potwierdzić swoje miejsce pobytu) Teodoro powiedział:

Szyfruj „Inwestor” Kupując, prawdopodobnie będziesz mieć do czynienia z przepisami dotyczącymi podatku od zysków kapitałowych (CGT) [or] Sprzedaj swoje aktywa kryptograficzne. W związku z tym inwestor może kwalifikować się do 50% zniżki CGT.

Z drugiej strony, handlowiec kryptowalutowy jest bardziej skłonny do częstych zakupów i sprzedaży Zarządzanie biznesowe. Chociaż mogą nie być uprawnieni do zniżki CGT, wszelkie poniesione przez nich straty zostaną prawdopodobnie zrekompensowane innymi dochodami (z zastrzeżeniem pewnych zasad i ograniczeń).

Przepisy są bardzo zróżnicowane, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co jest dobre dla Ciebie i Twojej kryptowaluty.

Podziały łańcucha mogą podlegać opodatkowaniu:

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym terminem, Theodoro wyjaśnił, że „podziały łańcucha mają miejsce, gdy istnieją dwie lub więcej konkurujących ze sobą wersji łańcucha bloków”.

Powiedział, że „jeśli otrzymasz nową kryptowalutę w wyniku podziału łańcucha – [like] Posiadacze bitcoinów otrzymują Bitcoin Cash – a gdy będziesz je przechowywać jako inwestycję, będziesz potencjalnie mieć zysk kapitałowy, gdy je sprzedasz ”.

Szczegóły na ten temat Tutaj.

GT

Nie zapominaj, że transakcje kryptowalutowe są opodatkowane

Jednym z najczęstszych nieporozumień, które Theodoro wskazał podczas naszej wymiany, było to, że niektórzy ludzie uważają, że akt wymiany jednej kryptowaluty na inną nie podlega opodatkowaniu.

„Odpowiedź nie może być dalsza od prawdy” – powiedział.

READ  30% zniżki na zestaw celów „Uroczy”.

„Podatek jest nadal płatny od transakcji, nawet jeśli nie osiągnąłeś żadnego zysku na akcjach. Dlatego konieczne jest zapisanie obowiązkowej wartości kryptowalut w momencie ich wymiany na inne kryptowaluty”.

ATO ma wiele informacji w tej przestrzeni

Jeśli wciąż się uczysz, jak prawidłowo obsługiwać swoją kryptowalutę, pora na podatek, to warto zapoznać się z materiałami na Witryna ATO Oprócz rozmowy z księgowym.

Theodoro wspomniał również, że możesz zbadać opcję ATO Zaleta specjalnego wyroku.

Według strony internetowej ATO jest to „wiążąca porada wyjaśniająca, w jaki sposób prawo podatkowe ma zastosowanie do Ciebie w związku z określonym schematem lub okolicznościami”.

„Wiemy, że użytkownicy z bardzo pozytywnymi doświadczeniami uzyskali od ATO pewność, w jaki sposób przepisy podatkowe są stosowane do ich działalności kryptograficznej dzięki specjalnej funkcji oceny” – powiedział Theodoro.

Wyjaśnił: „Ta funkcja jest często używana w kwestiach, których odpowiedź zależy w dużej mierze od faktów, takich jak to, czy jesteś handlowcem, inwestorem czy hobbystą. Jest to nieznana funkcja, z której OBWE może skorzystać”.

Skontaktowaliśmy się z ATO w celu uzyskania dalszych wskazówek w tym miejscu, a rzecznik organu podzielił się następującym oświadczeniem:

Naszym głównym celem jest pomoc ludziom w naprawieniu tego czasu podatkowego. Pod wieloma względami dochód z kryptowaluty nie różni się od dochodu z innych źródeł. Ważne jest jednak, aby ludzie wiedzieli, że transakcje kryptowalutowe nie są anonimowe. ATO wykorzystuje dane, które otrzymuje od wyznaczonych dostawców usług (DSP), aby dopasować dane do osoby, aby zapewnić, że osoby, które handlują kryptowalutami, płacą odpowiednią kwotę podatków.

Dlatego bądź precyzyjny i zadawaj pytania w razie potrzeby.

Mamy nadzieję, że teraz poczujesz się pewniej, jak wygląda Twoje rozliczenie podatkowe w tym roku. Jeśli jednak masz wątpliwości, po prostu skontaktuj się z ekspertem podatkowym.

READ  Polska nie chce imigrantów, ale ci zagraniczni pracownicy są mile widziani

Lifehacker zaktualizował ten artykuł od czasu jego pierwotnej publikacji, dodając komentarz ATO.