Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Warstwa ta dodaje kreatywnego charakteru routerowi Wi-Fi Deutsche Telekom

Warstwa ta dodaje kreatywnego charakteru routerowi Wi-Fi Deutsche Telekom

Brytyjskie studio projektowe Layer stworzyło prototypy trzech futurystycznych routerów internetowych, w tym jednego z możliwością prowadzenia rozmów wideo 3D w stylu Gwiezdnych Wojen, w ramach projektu z Deutsche Telekom.

warstwa pracować z Projekt Deutsche Telekom i doświadczenie klienta Zespół projektu Concept T bada przyszłość komunikacji i łączności.

Layer zaprezentował Concept T na Mobile World Congress 2024

Projekt obejmuje koncepcje trzech potencjalnych nowych produktów, które albo łączą istniejącą funkcjonalność routera z dodatkowymi funkcjami, albo wymyślają nowe sposoby wykorzystania urządzenia.

Concept View to inteligentne centrum domu 3D, w którym obrazy 3D są wyświetlane w małej kopule nad jednostką bazową, podobnie jak projektory 3D są przedstawiane w filmach Gwiezdne Wojny.

Layer sugeruje, że centrum mogłoby służyć do wizualizacji i sterowania innymi urządzeniami w domu, interakcji z wirtualnym asystentem opartym na sztucznej inteligencji i prowadzenia rozmów wideo, a wszystko to z ludźmi i danymi w postaci hologramów 3D.

Zdjęcie prototypu inteligentnego koncentratora domowego Concept T 3D firmy Layer i Deutsche Telekom, przedstawiające przezroczystą kopułową jednostkę zawierającą hologram 3DZdjęcie prototypu inteligentnego koncentratora domowego Concept T 3D firmy Layer i Deutsche Telekom, przedstawiające przezroczystą kopułową jednostkę zawierającą hologram 3D
Projekt obejmuje prototyp holograficznego koncentratora inteligentnego domu

Drugi produkt, Concept Level, zachowuje funkcjonalność bardziej typowego routera, ale dodaje modułowość, tworząc rzeźbiarski obiekt dostosowany do domu każdego użytkownika, który można rekonfigurować i ulepszać w razie potrzeby.

Różne moduły obejmują element wykrywający Wi-Fi, wzmacniacz sieciowy zwiększający zasięg Wi-Fi oraz moduł obliczeniowy do zastosowań Web3, takich jak weryfikacja blockchain.

Trzeci produkt, Concept Buddy, przewiduje router roamingowy w formie przyjaznego robota-asystenta.

Obraz dłoni trzymającej mały, jasnoszary obiekt w kształcie odwróconego stożka z prostokątnej płyty podstawowej zawierającej trzy inne małe obiektyObraz dłoni trzymającej mały, jasnoszary obiekt w kształcie odwróconego stożka z prostokątnej płyty podstawowej zawierającej trzy inne małe obiekty
Koncepcja poziomów dotyczy modułów rzeźbionych w routerze, które dodają funkcjonalność

Robot ten może wyświetlać informacje na swojej jednostce głównej lub wyświetlać je na dachu i może być używany do zadań takich jak monitorowanie inteligentnego domu, wykonywanie rozmów wideo, a nawet raportowanie jakości powietrza.

Layer wykonał w pełni funkcjonalny prototyp holograficznego koncentratora inteligentnego domu oraz półfunkcjonalne prototypy Level i Buddy, z działającymi wyświetlaczami i oświetleniem.

Założyciel klasy, Benjamin Hubert, powiedział Dezeen, że przyświecał projektowi Concept T idea „wzbogacenia routera”.

Zdjęcie trzech małych robotów na kółkach z okrągłymi głowicami, trzymających wyświetlacz pokazujący dwie kropkowe oczy albo zamknięte, otwarte, albo mrugająceZdjęcie trzech małych robotów na kółkach z okrągłymi głowicami, trzymających wyświetlacz pokazujący dwie kropkowe oczy albo zamknięte, otwarte, albo mrugające
Koncepcja Buddy łączy router i asystenta mobilnego zasilanego sztuczną inteligencją

„Routery są niezbędne, ale często są chowane za przedmiotami, w szafkach, na podłodze” – powiedział. „I choć odgrywają zasadniczą rolę, mogą również wiele zrobić, aby naprawdę stać się najważniejszym elementem poprawiającym jakość komunikacji”.

READ  Cena iPhone'a 15: rzuć okiem na wydarzenie Apple 2023, które odbędzie się 12 września

„Być może czerwona nić tych koncepcji pomaga postawić pytanie: czy router powinien być umieszczony w bardziej widocznym miejscu i używany w Twojej przestrzeni życiowej?” dodał Hubert.

Holograficzny wyświetlacz programu bardziej emocjonalnie wprowadza do pomieszczenia bliskich, informacje i sztuczną inteligencję oraz ożywia „połączenie we wszystkich jego formach” – powiedział.

W routerze na poziomie standardowym pomysł ponownie polega na stworzeniu bardziej emocjonalnego połączenia z obiektem, tym razem poprzez nadanie mu osobistego i dekoracyjnego charakteru.

„Nie ma dwóch takich samych żyć, więc niektórzy ludzie mogą potrzebować większej mocy obliczeniowej, aby wykonywać zadania Web 3.0, a inni chcą, aby wyświetlacz lepiej rozumiał ich połączenie lub stan domowy” – powiedział Hubert.

„Ten wybór w połączeniu z dodatkową chęcią zwiększenia atrakcyjności wizualnej routera zaprowadził go na wyższy poziom”.

Obraz projektora warstwowego przedstawiający przezroczysty obiekt w kształcie kopuły z trójwymiarowym obrazem mężczyzny w środkuObraz projektora warstwowego przedstawiający przezroczysty obiekt w kształcie kopuły z trójwymiarowym obrazem mężczyzny w środku
Koncepcja wyświetlacza może ułatwić rozmowy wideo 3D 3D

Dla Buddy'ego istnieje więź emocjonalna, którą tworzy antropomorficzny kształt z wyrazistymi, migającymi „oczami”, a dodatkowa funkcja pomocy pozwala postrzegać router jako produkt bardziej znaczący.

Podobnie wyglądające „przyjazne” roboty były atrakcją tegorocznych targów CES, w obu przypadkach SAMSUNG LG wprowadza na rynek nowe produkty. Hubert wierzy, że ten trend będzie przyspieszał wraz z rozwojem sztucznej inteligencji i coraz bardziej zakorzeni się w naszym życiu.

„Ten trend ma na celu stworzenie dosłownych i metaforycznych narzędzi, które demistyfikują sztuczną inteligencję i czynią ją bardziej przystępną, nadając jej bardziej ludzkie i emocjonalne cechy – bez stania się ona arogancka lub obca” – powiedział Hubert.

Obraz poziomu koncepcyjnego warstwy prototypu przedstawiający cylindryczną jednostkę owiniętą w ekran wyświetlający kolorowy wykres słupkowy, jasnoszarą jednostkę w kształcie odwróconego stożka, cienką jednostkę w kształcie złotej sztabki i kompaktową jednostkę w kształcie kuli z teksturowaną srebrną powierzchnią, wszystkie umieszczony na białej płycie bazowej.  Podstawa jest przymocowana do jasnopomarańczowego drutuObraz poziomu koncepcyjnego warstwy prototypu przedstawiający cylindryczną jednostkę owiniętą w ekran wyświetlający kolorowy wykres słupkowy, jasnoszarą jednostkę w kształcie odwróconego stożka, cienką jednostkę w kształcie złotej sztabki i kompaktową jednostkę w kształcie kuli z teksturowaną srebrną powierzchnią, wszystkie umieszczony na białej płycie bazowej.  Podstawa jest przymocowana do jasnopomarańczowego drutu
W ramach projektu zastanawiano się, czy routery mogłyby być bardziej powszechnym elementem w domu

Prototypy Layer były prezentowane podczas zeszłotygodniowego Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie, na stoisku również zaprojektowanym przez Layer.

Prototyp demonstracyjny obejmuje oprogramowanie, sprzęt, inżynierię mechaniczną i elektryczną, a także niestandardowy interfejs użytkownika i projekt UX. Odwiedzający pawilon mogli zeskanować swoje twarze za pomocą kamer Depth View i zobaczyć siebie jako obraz 3D.

READ  Liderzy Apple Maps wyjaśniają, w jaki sposób firmie udało się uratować aplikację pomimo trudnego początkowego uruchomienia

Concept T to drugi projekt koncepcyjny Layer firmy Deutsche Telekom po tym, jak duet zaprezentował podczas Milan Design Week 2022 inteligentne urządzenia zaprojektowane w stylu AGD.

Według Huberta tego rodzaju projekt spekulacyjny pozwala studiu przesuwać granice radykalności produktu, pracując z mniejszą liczbą ograniczeń.

Zbliżenie prototypu Layer's Concept Buddy, przedstawiające półkulistą głowę robota z ekranem wyświetlającym mnóstwo zapalających się zielonych światełek i czytających tekst "Wspaniała komunikacja"Zbliżenie prototypu Layer's Concept Buddy, przedstawiające półkulistą głowę robota z ekranem wyświetlającym mnóstwo zapalających się zielonych światełek i czytających tekst "Wspaniała komunikacja"
Podczas zajęć wykonano funkcjonalne lub półfunkcjonalne prototypy wszystkich koncepcji

„Dlatego te koncepcje są tak postępowe” – powiedział Hubert. „Ponieważ na pierwszy rzut oka większość ludzi nie myśli o nich jak o routerach, mamy nadzieję, że docenią dodatkową funkcjonalność, jaką może posiadać router i sposób, w jaki można z niego korzystać”.

„Idea „co by było, gdyby” często inspiruje następną generację produktów i usług, z których korzystamy w prawdziwym życiu, a te projekty koncepcyjne mogą wpływać na decyzje wszystkich dotyczące tego, w jaki rodzaj produktów i usług marka i konsument mogą zainwestować”.

Inne produkty zaprezentowane podczas tegorocznej prezentacji technologii Mobile World Conference to pierwszy inteligentny pierścień Samsunga i laptop Lenovo z przezroczystym ekranem.

the Światowy Kongres Mobilny Odbyło się ono w Centrum Kongresowym Gran Via w Barcelonie w Hiszpanii w dniach 26–29 lutego 2024 r. Sprawdź przewodnik po wydarzeniach Dezeen, aby uzyskać aktualną listę wydarzeń architektonicznych i projektowych odbywających się na całym świecie.