Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyciekła baza danych użytkowników Mr Green Gaming

Wyciekła baza danych użytkowników Mr Green Gaming

Wyciekła baza danych użytkowników Mr Green Gaming

Dane osobowe 27 000 graczy wyciekły na popularne forum hakerskie.

Członkowie forum Mr Green Gaming otrzymali w weekend złe wieści – do uzyskania dostępu wykorzystano nieaktywne konto administratora, a następnie ujawniono szczegóły wszystkich 27 000 członków.

Jedna z edycji forum została ogłoszona na stronie społeczności 3 marca, kilka godzin po opublikowaniu szczegółów użytkownika na popularnym forum poświęconym hakerom.

„Niestety 1 marca 2024 r. obudziliśmy się i stwierdziliśmy, że nasze fora zostały przejęte” – powiedział w wiadomości moderator forum Nick_026. Udostępnij forum. „Zasadniczo ktoś odkrył dane logowania do nieaktywnego konta administratora. Uzyskawszy dostęp do tego konta, był w stanie przejąć kontrolę nad witryną i, co ważniejsze, uzyskać poufne informacje.

Witryna już działa, ale dane — nazwy użytkowników, adresy e-mail, daty urodzenia, adresy IP i inne opcjonalne szczegóły, takie jak geolokalizacja — są dobrze i naprawdę dostępne.

Dodał nawet przeciekający Napisz HaveIBeenPwned Kto wdarł się na swoje stanowiska.

„W marcu 2024 r. społeczność graczy online, pan Green Gaming, doświadczyła naruszenia bezpieczeństwa danych, w wyniku którego ujawniono 27 000 rekordów użytkowników” – czytamy w poście dotyczącym wycieku, skopiowanym z ogłoszenia o wycieku Troya Hunta. „Incydent został zidentyfikowany na ich serwerze Discord, co ujawniło adres e-mail, adresy IP, nazwy użytkowników, geolokalizacje i daty urodzenia”.

Na szczęście wyciek nie zawiera danych do logowania.

„Z drugiej strony nie ma powodu sądzić, że z zaatakowanego konta mogło dojść do wycieku jakichkolwiek danych logowania lub informacji o haśle” – stwierdził Nick_026. „Przechowujemy dane logowania zgodnie z najlepszymi praktykami, co oznacza, że ​​wszystkie hasła są solone i szyfrowane na wypadek, gdyby zostały utworzone”.

„Zalecamy jednak zmianę hasła w dowolnym miejscu, w którym go używałeś.”

READ  Zniżka na Kindle Paperwhite Signature o wartości 30 USD jest dostępna dla członków Prime podczas Wielkiej Wiosennej Wyprzedaży Amazon